Od oktobra dozvoljen uvoz vozila starijih od 7 godina

Od oktobra dozvoljen uvoz vozila starijih od 7 godina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dodje i taj oktobar a koliko vidim da nema nista od tog zakona sto rece neko pre obecanje ludo radovanje
uvek tako bilo
 
Član
ma vi isto djeca ba sta vam je jeste normalni pa nece nikad dopustiti to a jedino sto bi se moglo promjeniti je to da se smanje jos vise godine starosti auta koja se smiju uvesti ... a i nema logike da drzava sebi udara po budzetu...
 
normala je napisao(la):
ma vi isto djeca ba sta vam je jeste normalni pa nece nikad dopustiti to a jedino sto bi se moglo promjeniti je to da se smanje jos vise godine starosti auta koja se smiju uvesti ... a i nema logike da drzava sebi udara po budzetu...
POTPIS niko nije lud da sam sebi skace za vrat, jer uvozom tih auta nista pametno ne bi se napravilo vec samo jos veci broj ionako neispravniha auta na nasim cestama tj.:D MAKADAMIMA
 
Član
Evo baš sad gledam na ftv neki auto magazin i upravo bila tema o ukidanju ove zabrane za uvozz starijih vozila...
Problem je što se bune ovi veliki giganti, kao npr ASA auto, jer očito ako se taj zakon ukine prodaja novih vozila će znatno ići dole... U njihovom je interesu da zakon ostane ovakav kakav jeste...

Najgore što o svemu tome odlučuju oni kojima je sasvim svejedno koji će zakon biti jer oni ionako imaju love da kupe auto kakvo god požele...
A mi obični smrtnici, nažalost, umjesto da vozimo golf 4 iz 99. godine za nekih 5000-6000KM mi za te pare ovdje ne možemo kupiti ni golf 3 iz 92.....
 
Član
ma ne kontam ba 100 istih tema i 100 istih rasprava i nagadjanja ... a niko da skonta da to drzavi nikako nije u interesu jer bi pored recimo cetvorki o kojim zilla govori bilo i krntija svakakvih a nijedna zamlja ne zali skupljati otpad i ugrozavat ostale sudionike saobracaja ... prema tome moze lock na ovu temu dok se nesto ne promjeni
 
Član
Ma ne može biti gore stanje nego je sada što se tiče starih vozila... Smijem se kladiti da bar 60% vozila na našim cestama je iz perioda od 1985-1995 godine...

Prema tome, gore od ovoga sigurno ne može biti... Kada bi se odobrio uvoz nebi više bilo dvojki ko kiše već bi raja vozala bar malo novija vozila.... Mislim da bi u tom slučaju većina ljudi vozila auta iz min 1997 godine...

Žalosno je da kod nas kad za golfa 2 kažeš da je 92. godište svi kažu "MLAD"... milion puta sam to čuo :D:D!!!
 
Član
zilla_ je napisao(la):
Evo baš sad gledam na ftv neki auto magazin i upravo bila tema o ukidanju ove zabrane za uvozz starijih vozila...
Problem je što se bune ovi veliki giganti, kao npr ASA auto, jer očito ako se taj zakon ukine prodaja novih vozila će znatno ići dole... U njihovom je interesu da zakon ostane ovakav kakav jeste...

Najgore što o svemu tome odlučuju oni kojima je sasvim svejedno koji će zakon biti jer oni ionako imaju love da kupe auto kakvo god požele...
A mi obični smrtnici, nažalost, umjesto da vozimo golf 4 iz 99. godine za nekih 5000-6000KM mi za te pare ovdje ne možemo kupiti ni golf 3 iz 92.....

i ja sam to gledao ,kaze levat ako se dozvoli ovaj zakon onda bi se uvozili "krsevi" stari 10 godina i NIKO NE BI SMIO IZACI NA CESTU,mater mu hebem po njemu se vozaju dobra auta trenutno a 70% su starija od 16 godina :icon_biggrin: .Nista od ovog,boli nas briga makar ce nam golf 2 jos najmanje 10 godina biti na cijeni :icon_twisted:
 
zilla_ je napisao(la):
Ma ne može biti gore stanje nego je sada što se tiče starih vozila... Smijem se kladiti da bar 60% vozila na našim cestama je iz perioda od 1985-1995 godine...

Prema tome, gore od ovoga sigurno ne može biti... Kada bi se odobrio uvoz nebi više bilo dvojki ko kiše već bi raja vozala bar malo novija vozila.... Mislim da bi u tom slučaju većina ljudi vozila auta iz min 1997 godine...

Žalosno je da kod nas kad za golfa 2 kažeš da je 92. godište svi kažu "MLAD"... milion puta sam to čuo :D:D!!!

e to sto ti kazes vecinom nije istina, jer me komsija juce pita, jel jesi cuo za ovaj zakon sta, ja sam kontao da uvezem neku dvicu:lol::lol::lol:

bobom4Motion je napisao(la):
zilla_ je napisao(la):
Ma ne može biti gore stanje nego je sada što se tiče starih vozila... Smijem se kladiti da bar 60% vozila na našim cestama je iz perioda od 1985-1995 godine...

Prema tome, gore od ovoga sigurno ne može biti... Kada bi se odobrio uvoz nebi više bilo dvojki ko kiše već bi raja vozala bar malo novija vozila.... Mislim da bi u tom slučaju većina ljudi vozila auta iz min 1997 godine...

Žalosno je da kod nas kad za golfa 2 kažeš da je 92. godište svi kažu "MLAD"... milion puta sam to čuo :D:D!!!

e to sto ti kazes vecinom nije istina, jer me komsija juce pita, jel jesi cuo za ovaj zakon sta, ja sam kontao da uvezem neku dvicu:lol::lol::lol:
, a takvih kao on ima sig jos mnogo tako da...:D
 
Ne bi se uvozila stara auta,jer bi se tada uvoz ogranicio na auta koja zadovoljavaju minimalno euro3 norme,sto znaci da sve prije otprilike 98. godine otpada,dakle golfovi dvice - nista to.

Ja bi bio prezadovoljan i tim zakonom,gledao sam ima stvarno predobrih autica 98.,99. itd koja zadovoljavaju euro3 standarde,a nisu skupa.Primjer Mitsa Colt 98. 1.6 75 ks,od opreme svasta nesto(4xairbag,klima,servo,blabla) ko bombona za 1500eura covjek prodaje,sa carinom i ostalim pizdarijama moze biti na cesti za 4500-5000 km.Trenutno za te pare kod nas mozes dobiti hebenu dvicu 1.6d iz 87.
 
Član
ASA auto i slični su najveći licemjeri.

Prodaju bosancima i hercegovcima nove Fabije bez suvozačkog airbaga i ABS-a (takvo auto se ne može nigdje registrovati u EU), a s druge strane protive se uvozu polovnih auta starih desetak godina...koja su u svakom slučaju bolji od golfova, kadeta, yuga starih 20-25 godina, pa i više i koji se raspadaju, a ljudi ih voze iz muke jer moraju...
 
Član
stari gledao passata 5 ili reno megane 2005 god. jedno od to 2 ce uvesti ..

i pricali sa ljudima sve ,smao cekam j*eni zakon
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top