Od oktobra dozvoljen uvoz vozila starijih od 7 godina

Od oktobra dozvoljen uvoz vozila starijih od 7 godina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
ma ako se ovo uvede imat ce auta kolko hoces
evo moj tetak kupio za 2500 franaka golf 4 1.6... ma glat buraz 4 vrata, klima, 4x el podizaci, 8 zvucnika, 99 godina :D
 
Član
jedan dio, ovdje tuniranih auta - ne vjerujem da ce se "vani" bolje prodati, nego ovdje. razlog tome je sigurnosno stanje auta. sami znate da ima dio tuninga sa kineskog trzista kao selfmade tuning. bez ikakvih certifikata itd. to sto vec od hrvatske granice cijenu otezava, a kamoli dalje. kupac nece moci auto registrovati u svojoj drzavi. da bi to uspjeo morao bi naknadno sve testirati, sto cijenu automobila dize u nedogled. tako da od tog sna nema nista.
 
Član
RCat je napisao(la):
jedan dio, ovdje tuniranih auta - ne vjerujem da ce se "vani" bolje prodati, nego ovdje. razlog tome je sigurnosno stanje auta. sami znate da ima dio tuninga sa kineskog trzista kao selfmade tuning. bez ikakvih certifikata itd. to sto vec od hrvatske granice cijenu otezava, a kamoli dalje. kupac nece moci auto registrovati u svojoj drzavi. da bi to uspjeo morao bi naknadno sve testirati, sto cijenu automobila dize u nedogled. tako da od tog sna nema nista.
uvesce ateste i kod nas ne bojte se e sad to ce neko rijesiti sa gajbom piva a neko ce prodati kozu da atestira,a mene to ne brine i kad bude donesen zakon prvi cu sve atestirati.naravno sa gajbom piva:lol:
 
Član
BEMWE je napisao(la):
baš vam zavidim. ovoga kod nas u Srbiji nema:icon_cry:

pa bas u srbiji i jes pusten uvoz vec cijelu godinu skoro raspitaj se malo bolje :)


@ sreto neces biti jedini tamo ja vec imam gajbu spremnu atest ili nema voznje cao selo-fleksarica tuning
 
Član
Ma brate tamo se isplati uzet auto,jos ako se znas sa njima ne mozes da promasis a i isplati se pogledaj malo bolje, a sad ce i carina se smanjit;)
 
Član
edoze je napisao(la):
@elmo:pa ako nista,moci ces uvesti auto staro 10 godina,recimo golfa,i kojeg bi sad platio ovdje 13 hiljada,gore ces platit jeftinije zbog godista(pogledaj odnos cijena decembar 2001-januar 2002)
auto mladje mjesec dana je cestoo i do 500€ skuplje jer se moze izvozit
zar ne bi bilo ljepse da hiljadu KM ostane u dzepu,radi tih mjesec-dva-tri?

Vezano za ovu granicu starosnu za uvoz,

Nismo mi jedina država koja uvozi auta, more Poljaka, Čeha, Rusa, Bugara i Rumuna tamo kupuju auta i ja mislim (nisam siguran) da oni nemaju granicu za uvoz tako da sva ta auta završavaju tamo,

Prošlog ljeta sam išao u Beograd i na granici HR-SRB sam vidio more šlepera sa polovnjacima izvana idu za Bugarsku , a u pitanju su auta koja su definitivno starija od 7 godina, Mislim da smo mi ipak mali jer je nas u BiH ipak 4 miliona,
Nismo mi jedini koji kupuju polovnjake tamo....
 
Član
Jest tema stara, ali evo oktobra za 2 dana, pa me zanima hoce li biti sta od ovoga :icon_question: Ima li ko kakvih konkretnih vijesti :icon_rolleyes:
 
Član
ma ja slusao oko ovoga na tv-u,bilo na dnevniku,i definitivno ce ogranicenje biti euro3 ili mozda cak euro4(manje vjerovatna opcija)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top