Od oktobra dozvoljen uvoz vozila starijih od 7 godina

Od oktobra dozvoljen uvoz vozila starijih od 7 godina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve je to uredu, kako ce tek onda polovni dijelovi pojeftiniti, motori getribe itd..
Ja neki dan dao 800KM za karambolke za mercedesa w210 a covjek citavog platio 3000KM volan na desnoj strani
 
Član
AdnaNsa je napisao(la):
Uvodi se euro norma kao u svim zemljama u okruženju.Da,neće biti odrednice u smislu starosti automobila ali zakon će reći euro3 norma.Prvo vozilo sa tom tipom motora je otprilike 2000g a ima ih i koja su 2002g a nemaju euro3 motor.Tako da možete zaboraviti na golf 2...
Za naše uslove je i ovo odlična varijanta jer će se moći kupiti fin auto za relativno malo novca a recimo 2000 godište.

A prvi Golf tdi sa euro 3 normom je kraj 99g 1900tdi 115pk.
Opel astra 2.o dti 74kw 2000g
Pežo hdi 1997cc-svi
Renault dci- svi

Pregledaj malo,ovako ćeš uvoziti.
http://www.bagitrans.co.yu/download/Liste_euro3%20vozila%20po%20broju%20motora.pdf

A od benzinaca svi modeli, su većinom, dobili Euro 3 nakon 2000. godine...jedina dva proizvođača koja su ispunjavala euro3 normu prije 2000. godine su Mercedes i SAAB i to samo neki modeli...
naravno, uvijek se može naći automobila koji su imali ovu normu čak i mnogo ranije, ali to su većinom bile samostalne prerade ili specijalne serije odlazećih modela...

Tako da se nece bas moci uvoziti sve i svasta...Ima tu nesto sto se zove i homologacija vozila... :)

http://www.automobilizam.net/identifikacija-vozila-koja-zadovoljavaju-euro-norme/

to se i moglo pretpostaviti da ce biti Euro3 norma ogranicenje,jbg nista od honde civic:D:icon_sad:
 
Početnik
vladica85 je napisao(la):
AdnaNsa je napisao(la):
Uvodi se euro norma kao u svim zemljama u okruženju.Da,neće biti odrednice u smislu starosti automobila ali zakon će reći euro3 norma.Prvo vozilo sa tom tipom motora je otprilike 2000g a ima ih i koja su 2002g a nemaju euro3 motor.Tako da možete zaboraviti na golf 2...
Za naše uslove je i ovo odlična varijanta jer će se moći kupiti fin auto za relativno malo novca a recimo 2000 godište.

A prvi Golf tdi sa euro 3 normom je kraj 99g 1900tdi 115pk.
Opel astra 2.o dti 74kw 2000g
Pežo hdi 1997cc-svi
Renault dci- svi

Pregledaj malo,ovako ćeš uvoziti.
http://www.bagitrans.co.yu/download/Liste_euro3%20vozila%20po%20broju%20motora.pdf

A od benzinaca svi modeli, su većinom, dobili Euro 3 nakon 2000. godine...jedina dva proizvođača koja su ispunjavala euro3 normu prije 2000. godine su Mercedes i SAAB i to samo neki modeli...
naravno, uvijek se može naći automobila koji su imali ovu normu čak i mnogo ranije, ali to su većinom bile samostalne prerade ili specijalne serije odlazećih modela...

Tako da se nece bas moci uvoziti sve i svasta...Ima tu nesto sto se zove i homologacija vozila... :)

http://www.automobilizam.net/identifikacija-vozila-koja-zadovoljavaju-euro-norme/

to se i moglo pretpostaviti da ce biti Euro3 norma ogranicenje,jbg nista od honde civic:D:icon_sad:


nekontam to ...euro3 norma


ma nebrini posaljem ti ja jednuu :lol::cool:
 
Član
eno sinoc gledam i kazu da ce SIGURNO uvesti novi zakon u roku nekoliko mjeseci samo se dvoume izmedu EURO 3 i EURO 4,dakle ako uvedu euro 3 norme moci ce se uvesti automobil bez obzira na godine samo da ima euro3 normu,mada vecina vozila tek od 2000 imaju euro3 ali opet je dobro,a ako uvedu euro4 moci ce se uvoziti auta stara samo 4 godine.Kazu vise su na strani euro3 ALI kontaju da cemo postati odlagaliste starih automobila iz europe :icon_eek: mislim WTF ali to su konji ko da gledam da ce uvesti ovaj euro4 a nek su njima auta stara 10 godina krsevi posto mi vecinom vozamo ova novija :icon_twisted:
 
Član
moji gledaju sebi RENAULT MEGANE -karavana .... 1.5 dci najvjerovatnije ...

valjda nece euro 4
 
Član
Euro 3 ali kompletan proces proizvodnje po euro 3 to znači da nemožeš uzeti golf 2 koji je prerađen na euro 3 po izduvnim gasovima...
 
Član
ovo bi bilo opet bolej sa euro 3 jer od 97 su neki poceli proizvodit modele sa euro 3 a od 2000 svi su morali pravit sa euro 3 . tako da bi se moglo uvest neki pasat 4 , golf 4, audi a4, astra ,vektra 98 godista sto ej veliko olaksanje
np. golf 4 gti 99 god 3000 eura nekih 6 hiljada km ono bas da se zgotivis ko cojk :)
 
Član
Sve je to u dure a jel se spominje porezi carina na ta straija auta, znam da je bilo price da ce porez i carina auta starijih od 10 god biti jako masan, tako da ovaj zakon nece imat neku veliku ulogu u padu cijena auta na nasem trzistu...
 
Početnik
a ja bosnja,ljudi im daju da mogu uvesti jeftino mladja auta,a svi bi golfa dvojku :lol: sto ti je limuzina :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top