M3 vs RS4 vs C63amg

M3 vs RS4 vs C63amg

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BMW M3:
svidja mi se kako ima perfektan omjer tezine po prednjoj i zadnjoj osovini, kako ima novi V8 motor koji je veci, jaci a i laksi od I6 motora iz prosle serije! svidja mi se filozofija visokih okretaja motora koju BMW njeguje otkako znam. svidja mi se sto motor nema nikakve dodatke kao sto je turbo ili kompresor. svidja mi se kvaliteta kao i briga o kupcima.

Audi RS4:
fenomenalno auto! omjewr tezine nije perfektan, ali zato ima pogon na sve tockove i lagani V8 motor koji smanjuje podupravljanje. svidja mi se unutrasnjost koja je pomalo hladna, ali podsjeca kao da sjedite u autu koje ce se tek proizvesti za 5 godina. naravno, svidja mi se i kvalitet!

Mercedes C63 AMG:
bez sumnje je jedno od najbrzih i najjacih automobila u klasi. ali, tesko je, motor je ogroman, i ono najgore; nepouzdan je! i kad se pokvari (stojednom sigurno i hoce) briga za kupce je ocajna!

BMW je moj izbor!
 
Član
eres6_89 je napisao(la):
idji nosi te djava seljacino nisi nikad u nista sjeo neg u penzionerski mercedes ,,bas sam bio u servisu i gledam 5 e klasa na poravljanju,.a to za izjavu da se Audi kvari mozes zabit u supak kvarljiviji je mercedes soli pamet svojim 10-godisnjim vrsnjacima!!!!!!

Koji si ti seljak! Za razliku od tebe, vozao sam se u dosta novih Audija,BMW-a, a isto tako i Mercedesa! To sto je 5 e klasa bilo u servisu ne znaci da su pokvarene! Lako moguce obicni servis, koji se mora izvrsiti na odredjenoj kilometrazi,ali seljaku je to tesko objasniti,pa se necu ni truditi...
Ja makar priznajem da imam 18godina, isto toliko imas, a neces da priznas!
Samo ti vozi Audi, i Bog vozi Mercedes;)
Audi R8 se zapalio, da ti nisi bio u njemu:)))) Ako jesi, vjecni rahmet!
 
naravno i audi i bmw,,mercedes mozda u 101god a to sto je se jedan r8 zapalio greska mala i sta nije ih se 100zapalilo,r8 je lipsi od svakog mb sto puta,,ti se se vozao u dosta novih audija bmw-a i mercedesa,,a ja sam ih vozao i znam bar nesto,,al stvar je ukusa!zbogom
 

IGY

Član
halo ba djeco smirite se imate PM pa se svadzajte, kakva su to vrjedzanja. Nemate skupa 50 postova, a vec pravite probleme, Admini ucinite nesto
 
Član
Ma nije frka, ti si sa 18godina vozao nove Mercedese, BMW-e i Audije..... Jesi....sigurno...
Al hajd nek ti bude...Samo cu ti nekoliko autica navesti sto sam ja licno vozio! A6 2,5TDI Quattro 180ks '03, A4 2,0TDI S line nov, A8 4,2quattro!!! BMW 530d, 530xi, 525tds.... Mercedes S500 najnoviji 7G-tronic!, C220 CDI najnoviji 170ks!, novu A180 CDI, E270CDI, E280CDI,....i jos mnogo toga! Mislim da je to za mojih 18 god i vise nego dovoljno;)
Sretno! Al nista, nemoj ovo lose shvatiti, samo hocu da ti kazem jedno, da sam dosta upucen u auta, pogotovo ova novija, jos jedno, cesto idem s najboljim drugom sljepati auta,posto je njegov stari zastupnik bihamka i u Brckom radi za BRcko-Gas(Audi i VW), PSC Babic(Mercedes Benz) ovlasteni servisi,pa znam i po tome koliko se koje auto kvari, reci cu ti kad sam prvi put Q7 vidio, kad smo otisli da ga sljepamo! To vise iz dosade odemo ja i on,pored radnika....Zezamo se i tak...
Iz tog cu ti izvuci jedno! Da nema Audija moj drug bi mogao komotno zatvoriti:))) ja mislim da je ovo dovoljno jasno! Al nema veze makar je nekom dobro sto audi ima takav (ne)kvalitet!
 
Član
prvo erese, nemoj se dzaba provaljivat i covjeka vrijedjat ako nisi ni ti insta stariji (nisam ni ja...)...uvijek je bilo tih prepirki oko BMW-a, Audija i Mercedesa...i ja sam vec odusto od toga...ja uvijek kazem da je BMW najbolji, ti ces uvijek govorit da je Audi, on ce da je Mercedes, i niko nikog nece ubijedit da je ovo drugo nesto bolje, a i ako ih provoza, nece nista rec, da ne bi ispo crn jer je pogrijesio...ja sam eto za BMW, pa vam necu nista dalje pricat...dosta je suplje...

*Administratori, sorry za staru temu, koju je on podigo...poz
 
Član
lista statistike kvara 2006 u njemackoj

http://www.autosieger.de/images/articles/Pannenstatistik_2006_15g.jpg

brat mi vozi mercedesa ML godinu dana star.. a na vratima od gepeka rdja sama..
po nasem iskustvu benz nije vise benz.. a u nasoj familiji se samo mercedes vozio.
otac ih volio..

po novoj statistiki je BMW daleko naprijed..
 
Član
BMW je koliko sam ja upoznat trenutno u vrhu po pouzdanosti od njemackog tria. Mercedes se vraca na puteve stare slave, a Audi je prosjecan, kao i do sada... :)
 
O kvaliteti BMW-a govori njegova cijena nakon par godina. Sedmica bi morala biti pozlaćena da bi kostala kao genšer iz iste generacije.
Audi (kao) drzi svoju cijenu, ali nedovoljno u odnosu na mercedes, a i noviji modeli su izradeni od jeftinih materijala, plasticurine i tih gluposti. Pogotovo otkad je dio VW koncerna.
Mercedes je oduvijek imao puno dodatne opreme, i velik izbor motora. To sto C63AMG je pokretan turbomotorom, nema nikakve veze jer je mercedes izmislio turbomotor, davno u mercedesu w116. Benzincu.
Od ova tri auta su vrlo skupa i morate imati puno para za njih, samo sto za mercedesa morate jos imati i stila i ukusa i elegancije i profinjenosti.

P.S. Ako je C63AMG obiteljski auto, vozi ti svoju djecu unutra.
 
Slobodno uzivajte u svojim audijicima (a6 2,0TDI) i bmwjcicima(518, 316), ionako nikada necete znati sta valja. Mercedes u svoje modele ne stavlja tako slabe motore. Ne voze to seljačine koje kuliraju u 5-icama, koje predstavljaju luksuz sa svojim 1,8 masinama. Ili Audi6 (takoder luksuzni auto) s 2,0TDI. Ako zelite ustediti, pa kupite fiat punto i uzivajte u moru besmisla, papčine.
Mercedes A i B klasu ne racunam, to su mali gradski auti i jedini mercedes s pogonom naprijed. Neki entuzijasti, kao i ja te modele uopce ne svrstavaju u mercedese.
ZDRAVO!
 
ma jebes ova dva BMW M3 je kralj u ovoj klasi i za mene ce uvjek biti ako ne racunamo hondu NSX koja nema konkurencije mislim po svemu gledajuci napravljena je cjela od aluminijuma i to rucno dalje da ne pricam a mogu ako ocete odnosno ako nekog zanima
 
Zar opet ista prica:lol:Ima li ko sta pametnije da postavi za nabijanje postova...ukusi su razliciti, sta se bezveze vrijedjate, svako hvali ono sto on voli tako da je rasprava i vise nego glupa no...:icon_rolleyes:
Hajd kad se vec svi ispisali nek se zna: GOSPODAR PRSTENOVA (ako kome nije jasno :lol: AUDI)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top