M3 vs RS4 vs C63amg

M3 vs RS4 vs C63amg

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bmw M3 uvjek i svugdje od e30 pa do najnovijeg svaki je do bola
audi je za mene uvjek bio dobar auto ALI PREVISE MI JE SMINKERSKI i osjecaj u voznji mi nekako ne lezi bas najbolje do sada sta sam imao priliku vozati kad usporedim bmw cca 200 ks i avdi sa toliko uvjek BMW za mene na prvo mjesto jer je uzitak ajme majko
a MERCEDES pa to smece nebi ni za u polje da idem sa njim kad vidim taj nisan naprijed ko da vidim TOMO VINKOVIC traktor nevolim ga ni na slici
dakle BMW No.1
AUDI zeni za u soping da ide :)
a mercedes bah zali boze slova za napisati
 
Član
MBbaraba motor iz C63 nije vidio ni turbine ni kompresora cak ni u prolazu. Zato ne lupaj svasta... Stara C klasa C36 (dakle obrnuti brojevi) je imala kompresor. Rasprava vam je fakat postala glupa, svi nesto lupaju po tastaturi bez ijednog argumenta.
 
a sta je sa smecem od audija a ma daj progori turbina za 2 mjseca jedino ako ga ne vozis do 3000rpm a merc nije merc za sportase nek se vrati i klasu limuzina sta trazi ovde kad je bmw vrx
a za merca vidjecu jos ima li turbo a i zapremina bas dobra iz te zapremine bmw vadi 600ks a on za 150 manje ma daj poredite motor 6.2 i 4.0 mislim ja gledam realno svaki model treba porediti po kubikazi i snazi obrtajima obrtnom momentu tezini i tako dalje i cjena na kraju imam uporedni test ovog merca i bmw ako ocete mogu staviti podatke
 
Član
Bitna je cijena, ne zapremina.

Koja je svrha imati motor od 4-litre koji trosi vise od onoga od 6-litara?
 
M3 3999cc v8 4 ventila 420ks pri 8300rpm 400nm pri 3900rpm 6 brzina manuelni 1655kg 0-100 4.8
max 250 potrosnja 12.4 l cjena 66.650 e
C63 AMG 6208cc v8 4 ventila 457ks pri 6800rpm 600nm pri 5000rpm 7 brzina automatski 1730kg
0-100 4.7 max 250 potrosnja 14.2 l cjena 67.700 e

po testu auto bilda pobjednik je bmw
 
Član
ma sve je to ok ali mi se ovde gruvamo sa nekim avtima sta 99% nikad nije ni provozalo niti ce provozati nikad a mozda ni tada zato STOP ako se vec gruvamo treba sa modelima koji su ipak nama dostupniji ali po meni nijedan mercedes se nemoze mjeriti sa e21, e30, e36, e46 naravno u njihovoj klasi
a o seriji 5 necu ni da pisem opet se zna rezultat
 
HONDA POWERR je napisao(la):
a sta je sa smecem od audija a ma daj progori turbina za 2 mjseca jedino ako ga ne vozis do 3000rpm

To ti strucnjak koji je licno vozio RS4 i kojem je progorila turbina?Strucnjak, kad budes nesto slicno vozio javi se da imas pravo ostavljati ovakve komentare;)U ostalom "strucnjaci" koji to uspiju bas i jesu "strucnjaci"
P.S. Ima dosta toga sto se moze nazvati smecem, al AUDI sigurno ne, gledano po svim mogucim kriterijima:To sto se tebi licno ne svidja je tvoja licna stvar i zato se ne mijenja cinjenica kakvo je auto kao auto.Bavi se ti Hondama posto si njihov ljubitelj ali ne i strcnjak za njih da naglasimo, jer za njemce si jos manje strucnjak.Imas ti jos dosta toga da naucis da bi komentarisao sta je smece, a sta ne;)Pozz
 
ma udi je smece i gotovo a ti si bas strucnjak za audija ti mu motor izvadis turbinu zamjenis sigurno daj ti performanse od audija i sve ostalo
 
a na sta mislis da je smece na HONDU daj salis se audi je prema zadovoljstvu kupaca negdje oko 10 pozicije u svetu a honda 3 pa mucni glavom dok je honda pravila sportska auta audija nije bilo ni u prici a bmw je bolji od audija sigurno ima negdje uporedni test ova tri modela merc bmw i audi i bmw je prvi audi drugi i merc treci kad se gleda odnos cjena kvalitet sport tako da audi nezna napraviti sportski model bez turbine i to dve
 
Član
PREPISANO IZ "Auto Bild-a" uzivajte u pobjedniku uporednog testa BMW vs. Mercedes vs. Audi.... Prvi duel je BMW 330d CUOUPE vs. Audi A5 3.0 TDI QUATTRO, svaka cast audiju al u ovom slucaju ispao je "mala maca" za 330d... uglavnom rezime glasi ovako: "BMW TROJKA BOLJA OD A5"... sledeci duel je vrlo zanimljiv BMW 335i vs. Mercedes C350, iz kog takodje BMW izlazi kao pobjednik....
e onda slijedi uporedni test po klasama:

1.kompaktna klasa

BMW 120i vs. Mercedes B200 turbo vs. Audi A3 sportback 1.8 TFSI

prvo mjesto ovdje je osvojimo audi, drugo BMW, a trece mercedes.... rezime glasi: "Mercedes je ovdje porazen. Samo agilan "A3" moze da stane ispred dinamicne jedinice"

2.roadster klasa

BMW Z4 3.0si vs. Mercedes SLK 350 vs Audi TT 3.2 quttro roadster

opet BMW na prvom mjestu, a mercedes i audi djele drugo mjesto... rezime glasi: "Z4 je prvi prosao pored crno-bijele zastavice. To je odlicna masina, dakle pobjednik. Audi i Mercedes djele drugo mjesto. Takodje su odlicni - za svakodnevnu voznju"

3.visa klasa

Audi A6 3.0 TDI quattro vs. BMW 530d vs. Mercedes E320 cdi

BMW pod brojem jedan naravno, audi je zauzeo drugo mjesto, a Mercedesu ovog puta trece.... Rezime glasi: "Motor je presudio. BMW je pobjedio u ovoj klasi, prije svega zbog SAVRSENOG rednog sestocilindrasa."

4.luksuzna klasa

Audi A8 4.2 TDI quttro vs. BMW 745d vs. Mercedes S420 CDI

Mercedes ni ovoga puta nije izasao kao pobjednik, ispred njega je stao Audi, BMW je treci... Rezime: "Manja masa olaksava zivot - prije svega na trkackoj stazi. Audi je pobjedio zahvaljujuci pogonu na svim tockovima i aluminijumskoj konstrukciji."

5.terenci

BMW X5 3.0d vs. Audi Q7 3.0tdi quattro vs. Mercedes ML 320 CDI

I na kraju klasa "terenci" u kojoj je naravno X5 ubjedljivo uzeo prvo mjesto, dok Q7 i ML djele drugo mjesto... Rezime: " Cak i u klasi teskih terenaca BMW slijedi svoj moto. Q7 je pretezak za sport a ML je previse spor"


Toliko o uporednim testovima na kojima niti u jednoj klasi Mercedes nije izasao kao pobjednik ;-) Veliki pozdrav i ne zaboravite da kupite "Auto Bild" :D


... eeeh da i jos nesto, kao slag na tortu vezano za ovaj uporedni test iz "Auto Bild-a" na 78. strani mozete da uzivate u jos jednom uporednom testu: Alpina B5 vs. BMW ///M5 vs. Mercedes E63 AMG...

hmmmm, sta mislite ko je na zadnjem mjestu???? citajte upravo ovim redom kako je napisano i sve ce vam bit jasno....
 
addo je napisao(la):
Svaka cast i RS4 i AMG-u ali niko meni nemoze reci da su bolji od BMW-a M3 CSL! To je za mene auto predobro! Moje misljenje! Ne mora on biti brzi ni od audija ni od merca, meni je uredan i volio bi ga imati vise nego i RS4 i AMG!

MBbaraba je napisao(la):
Slobodno uzivajte u svojim audijicima (a6 2,0TDI) i bmwjcicima(518, 316), ionako nikada necete znati sta valja. Mercedes u svoje modele ne stavlja tako slabe motore. Ne voze to seljačine koje kuliraju u 5-icama, koje predstavljaju luksuz sa svojim 1,8 masinama. Ili Audi6 (takoder luksuzni auto) s 2,0TDI. Ako zelite ustediti, pa kupite fiat punto i uzivajte u moru besmisla, papčine.
Mercedes A i B klasu ne racunam, to su mali gradski auti i jedini mercedes s pogonom naprijed. Neki entuzijasti, kao i ja te modele uopce ne svrstavaju u mercedese.
ZDRAVO!

e moja barabo nisi ti cuo izgleda za E200cdi sta je to ko neka zvjer na prema A6 2.0tdi,ili bmw5.20i,ma daj da te naucim malo o autima,.a svaki mercedes more pojest govno na prema RS6 580konja smrccc,,VRJEDI I ZA bmw:)))
 
addo je napisao(la):
Svaka cast i RS4 i AMG-u ali niko meni nemoze reci da su bolji od BMW-a M3 CSL! To je za mene auto predobro! Moje misljenje! Ne mora on biti brzi ni od audija ni od merca, meni je uredan i volio bi ga imati vise nego i RS4 i AMG!

bmwscaner je napisao(la):
PREPISANO IZ  "Auto Bild-a" uzivajte u pobjedniku uporednog testa BMW vs. Mercedes vs. Audi.... Prvi duel je BMW 330d CUOUPE vs. Audi A5 3.0 TDI QUATTRO, svaka cast audiju al u ovom slucaju ispao je "mala maca" za 330d... uglavnom rezime glasi ovako: "BMW TROJKA BOLJA OD A5"... sledeci duel je vrlo zanimljiv BMW 335i vs. Mercedes C350, iz kog takodje BMW izlazi kao pobjednik....
e onda slijedi uporedni test po klasama:

1.kompaktna klasa

BMW 120i vs. Mercedes B200 turbo vs. Audi A3 sportback 1.8 TFSI

prvo mjesto ovdje je osvojimo audi, drugo BMW, a trece mercedes.... rezime glasi: "Mercedes je ovdje porazen. Samo agilan "A3" moze da stane ispred dinamicne jedinice"

2.roadster klasa

BMW Z4 3.0si vs. Mercedes SLK 350 vs Audi TT 3.2 quttro roadster

opet BMW na prvom mjestu, a mercedes i audi djele drugo mjesto... rezime glasi: "Z4 je prvi prosao pored crno-bijele zastavice. To je odlicna masina, dakle pobjednik. Audi i Mercedes djele drugo mjesto. Takodje su odlicni - za svakodnevnu voznju"

3.visa klasa

Audi A6 3.0 TDI quattro vs. BMW 530d vs. Mercedes E320 cdi

BMW pod brojem jedan naravno, audi je zauzeo drugo mjesto, a Mercedesu ovog puta trece.... Rezime glasi: "Motor je presudio. BMW je pobjedio u ovoj klasi, prije svega zbog SAVRSENOG rednog sestocilindrasa."

4.luksuzna klasa

Audi A8 4.2 TDI quttro vs. BMW 745d vs. Mercedes S420 CDI

Mercedes ni ovoga puta nije izasao kao pobjednik, ispred njega je stao Audi, BMW je treci... Rezime: "Manja masa olaksava zivot - prije svega na trkackoj stazi. Audi je pobjedio zahvaljujuci pogonu na svim tockovima i aluminijumskoj konstrukciji."

5.terenci

BMW X5 3.0d vs. Audi Q7 3.0tdi quattro vs. Mercedes ML 320 CDI

I na kraju klasa "terenci" u kojoj je naravno X5 ubjedljivo uzeo prvo mjesto, dok Q7 i ML djele drugo mjesto... Rezime: " Cak i u klasi teskih terenaca BMW slijedi svoj moto. Q7 je pretezak za sport a ML je previse spor"


Toliko o uporednim testovima na kojima niti u jednoj klasi Mercedes nije izasao kao pobjednik ;-) Veliki pozdrav i ne zaboravite da kupite "Auto Bild" :D


... eeeh da i jos nesto, kao slag na tortu vezano za ovaj uporedni test iz "Auto Bild-a" na 78. strani mozete da uzivate u jos jednom uporednom testu: Alpina B5 vs. BMW ///M5 vs. Mercedes E63 AMG...

hmmmm, sta mislite ko je na zadnjem mjestu???? citajte upravo ovim redom kako je napisano i sve ce vam bit jasno....

Da nesto ispravim ja sam citao da je bolji tt od z4,,a Q7 od x5,a A6 od bmw 5,,ima raznih ocjenjivanja JEBIGA!!!!!!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top