Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
VR6Boki je napisao(la):
Znam ja sta se njemu raspada, zato sam ga i pitao zasto misli da ce mu mjenjac sa 4Motiona vise izdrzati. Haldex spojka je NAGLASENA u tom postu gdje se spominju Nm-ovi, ako ne znas razumjeti sta pise, onda nemoj ni odgovarati na postove. Haldex jeste vrsta pogona na sva 4 tocka, ali da znas kako radi, shvatio bi i zasto je spojka.

Dao sam ti link, mogao si procitati, pise sve na engleskom. Ako ne razumijes engleski, evo sta pise na HR Volkswagen stranici "Haldex spojka je elektronski upravljana lamelna spojka". To sto ti tvrdis da je to nemoguce, iako pise na stranici proizvodjaca sistema, to je samo tvoj problem.

tepSIJA klasicni mjenjac i je nemoguce da izdrzi toliko Nm, al o njemu i ne pisem. Pisem o Haldex spojci.

Jesi ti stvarno glup ili se samo takav praviš?? Ajde ti meni lijepo objasni, pošto ja ne znam engleski kakve veze ima Haldexova spojka sa spojkom auta? Osim što su na istom autu?

Nadji negdje na engleskom da piše pošto izgleda ne razumiješ nijedan od ovih naših jezika :icon_eek:
 
Član
Mah neda mi se vise... Sto bi rekao jedan clan foruma kad ga je lik na SR-u poceo ubjedjivati da se Golf 2 16V vrti na 15000 o/min - jest u pravu si!! Ko zna citati sta gore pise i sta pise na oficielnoj stranici skontat ce sve, to sto si zajebao stvar pa sad ne znas gdje bi se prebacio, to je vec nesto drugo. Argumenti stoje iznad...
 
Početnik
Dosla i WB sonda.

Sada cu dati da se rastavi boca od nitra (zaporavo co2 boca) da vidim dali u njoj nema nikako sonde ili ima neka skracena, da mogu odrediti tocno i pravilno kako treba postaviti bocu, da nitro ide u tekucem stanju (do sada je boca bila okrenuta da ide plinovito stanje nitra, i koristio sam daleko manju diznu benzina jer je i nitra islo manje u motor, tako da to nije bilo blizu shoot-u od 100ks). pomocu WB sonde cu sada onda moci mapirati bilo koje promjene oko nitra (pravilno postavljanje boce, stavljanje vecih dizni).

Iduci mjesec cekam WG 44mm i sve potrebne cijevi za ispuh, to ce se sve raditi uz mjenjac vjerovatno.








 
Član
kada sam ti pricao za nitro. govorio si "NEKA" sada ti je svaka druga vece dizne :)

eto mene dolje kod tebe cim prije da malo preslusam auto s WB
 
Početnik
dijelovi slagalice za 2009 se pomalo skupljaju

(molim da mi nitko ne soli pamet o cijevima, rezat cu ih i varit i tocka! ) :D

cijevi za ispuh unutarnjeg promjera 72mm, i cijev za wastegate 44mm unutarnjeg promjera (ta uza cijev na slici). wastegate ce sada biti odvojen od auspuha, sto do sada nije bio slucaj.
reci cu da je ovaj motor dosta snage gubio radi bas jako velikog backpressure-a, mislim tko se kuzi dobro u ovo znat ce o cemu pricam, do sada moj ispuh je bio 54mm unutarnji promjer, to je jako preusko za ovu snagu, i tu je gubio i bio prezagusen. jednostavno, oslobodit cu nesto izgubljene snage tu.

sitnice druge inace necu fotografirati i objasnjavati, da ne komplikujem.

@ GocaS6 - hvala za broj od Auto-Line, kod njih sam ovo kupio ; - )




 
Početnik
Malo slika i snimak iz garaze : - )
postavio termostat u motor jer dolazi zima i hladnoce



http://www.youtube.com/watch?v=LaAbsQFu2zU







 
Početnik
haveru izvini za spam, al ja nemogu da se nagledam onog snimka sa 201 :S:S:S BRUTALNO kako ide, svaka cast i sve najbolje u daljem radu ti zelim :S e fkt nemogu da vjerujem kako ide :S
 
Početnik
Default je napisao(la):
haveru izvini za spam, al ja nemogu da se nagledam onog snimka sa 201 :S:S:S BRUTALNO kako ide, svaka cast i sve najbolje u daljem radu ti zelim :S e fkt nemogu da vjerujem kako ide :S



pa nije spam, tema je o ovome golfu :icon_biggrin:

da, isao je dobro, iako je nitro dosta zezao (mozda me je cak vise i usporio nego ubrzao), i start je bio jako los radi prevelikog proklizavanja sto inace nikad nije slucaj sa ovim golfom.. moglo je to biti i dosta bolje ; - )
ali 2009-te sigurno hoce, i to jos puno
 
Član
ova Maca je tu da "primi radove" i udari pecat na sve ???? :D
ljepo drug... nego de mi slika WB Sondu ili daj link od iste bash me intresuje to.
ne znam zasto nisi ranije sredio wastegate ako toliko gubis na njemu.
 
Početnik
tepSIJA je napisao(la):
ova Maca je tu da "primi radove" i udari pecat na sve ???? :D
ljepo drug... nego de mi slika WB Sondu ili daj link od iste bash me intresuje to.
ne znam zasto nisi ranije sredio wastegate ako toliko gubis na njemu.


nije bilo potrebe : - )
jer prije nisam imao nitro.
ne gubis na njemu, vec gubis na preuskom auspuhu (i mozda na tome sto je wastegate spojen ponovo nazad u auspuh).

veci WG mi treba radi nitra. ovaj nemoze stici regulisati ispusne plinove kad ja stisnem nitro (a ovaj shoot nitra je bio daleko ispod 100ks radi nakrivo postavljene boce), tako da tlak turba jos raste. kada bi isao na pravi 100ks shoot ili 150 (sto cu ici za 2009) tada bi tlak turba dramaticno rastao sto nebi bilo nikako ok.
veci WG i njegovo odvajanje od glavnog auspuha ce pomoci da problema ne bude


EDIT - naleti na MSN, sad ti mogu slikati sondu pa slati slike
 
Član
HONEY je napisao(la):
tepSIJA je napisao(la):
ova Maca je tu da "primi radove" i udari pecat na sve ???? :D
ljepo drug... nego de mi slika WB Sondu ili daj link od iste bash me intresuje to.
ne znam zasto nisi ranije sredio wastegate ako toliko gubis na njemu.


nije bilo potrebe : - )
jer prije nisam imao nitro.
ne gubis na njemu, vec gubis na preuskom auspuhu (i mozda na tome sto je wastegate spojen ponovo nazad u auspuh).

veci WG mi treba radi nitra. ovaj nemoze stici regulisati ispusne plinove kad ja stisnem nitro (a ovaj shoot nitra je bio daleko ispod 100ks radi nakrivo postavljene boce), tako da tlak turba jos raste. kada bi isao na pravi 100ks shoot ili 150 (sto cu ici za 2009) tada bi tlak turba dramaticno rastao sto nebi bilo nikako ok.
veci WG i njegovo odvajanje od glavnog auspuha ce pomoci da problema ne bude


EDIT - naleti na MSN, sad ti mogu slikati sondu pa slati slike

Hm to se i na kadettu događa kad ispalimo nitro tlak turba skoči na skoro 2 bara :icon_eek: i onda naravno pođe pucati iz njega ko iz aparata za kokice :) jer je i dalje je onaj glupi LET-ov interni WG :icon_mad: ali riješit će se i to ;)
 
Početnik
GocaS6 je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
tepSIJA je napisao(la):
ova Maca je tu da "primi radove" i udari pecat na sve ???? :D
ljepo drug... nego de mi slika WB Sondu ili daj link od iste bash me intresuje to.
ne znam zasto nisi ranije sredio wastegate ako toliko gubis na njemu.


nije bilo potrebe : - )
jer prije nisam imao nitro.
ne gubis na njemu, vec gubis na preuskom auspuhu (i mozda na tome sto je wastegate spojen ponovo nazad u auspuh).

veci WG mi treba radi nitra. ovaj nemoze stici regulisati ispusne plinove kad ja stisnem nitro (a ovaj shoot nitra je bio daleko ispod 100ks radi nakrivo postavljene boce), tako da tlak turba jos raste. kada bi isao na pravi 100ks shoot ili 150 (sto cu ici za 2009) tada bi tlak turba dramaticno rastao sto nebi bilo nikako ok.
veci WG i njegovo odvajanje od glavnog auspuha ce pomoci da problema ne bude


EDIT - naleti na MSN, sad ti mogu slikati sondu pa slati slike

Hm to se i na kadettu događa kad ispalimo nitro tlak turba skoči na skoro 2 bara :icon_eek: i onda naravno pođe pucati iz njega ko iz aparata za kokice :) jer je i dalje je onaj glupi LET-ov interni WG :icon_mad: ali riješit će se i to ;)



Premalo ispusno kuciste turba i premali wastegate su krivi kada se to desava.

Nebi se igrao sa motorom koji nije mapiran za toliki pritisak, pitanje je i dali mu trenutne dizne mogu dati toliku kolicinu goriva. Moze lako tako spaliti motor.
Kod mene to nije problem, jer tlak mi skoci sa 2 bar na recimo 2.2 bar, ali auto je mapiran na bas svim tlakovima tako da nema nikakvih problema, paljenje i ubrizgavanje je stalno pravilno na kojem kod pritisku radio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top