Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
KRVOLOK je napisao(la):
seat nema pogon na 4 tocka ni leon ni ibiza...



moguce, stvarno neznam oko tih auta. samo prenosim sto mi je Mitja nasao, a to je na autu koje je on mapirao.

uglavnom ukoliko provjerim tocno da je taj mjenjac dosta izdrzljiviji od ovoga sto imam, slagat cu si to.
 
Početnik
KRVOLOK je napisao(la):
seat nema pogon na 4 tocka ni leon ni ibiza...



In some countries, a León was available equipped with four-wheel drive, which is based on the same Haldex Traction differential as the VW Golf 4motion. All engines over 130 PS (96 kW) have a standard manual 6-speed gearbox.
 
Član
HONEY je napisao(la):
zato jer je 4motion. trpi mnogo vise nego stari syncro.

4Motion trpi vise, cini mi se do 2700 Nm - al to se odnosi na spojku. Ne vidim zasto bi sam mjenjac vise trpio, moze li ti mjenjac od Audija S4? Ev prodaje neki lik na forumu, taj auto ima Torsen spojku. No ako je od novijeg S4 - prvog A4, ima 6 brzina i predvidjen je serijski za 2.7 V6 Bi-Turbo masinu, znaci da trpi dosta momenta...
 
Član
jedini covjek za koga ja znam da ima seata sa 4 pogona je dejan caf iz SLO,on ima u leonu 4 vuce i sam je sve morao da pravi jer seat neugradjuje to,prosle godine je isao sa 1.8 turbo motorom 11 sec u BL.

On sve zna o sastavljanju mejnjaca i pogonima i on ti moze tu najvise pomoci.
Sigurno ga Mitja zna.
 
Član
HONEY je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
seat nema pogon na 4 tocka ni leon ni ibiza...



In some countries, a León was available equipped with four-wheel drive, which is based on the same Haldex Traction differential as the VW Golf 4motion. All engines over 130 PS (96 kW) have a standard manual 6-speed gearbox.

ovo je za mene prvi put da to cujem,6 brzina je uredu da ima seat ali sve pogone nikad cuo,ko zna za koje je to trziste radjeno.

Ja sam radio dosta i FR ova i ostalih jacih leona i nikad ni jedan nije imao 4motion i neznam otkud ti taj podatak ali je nebitno to sad,uglavnom golf ima to sto ti treba...;)
 
Početnik
prvo ogroman respect za projekat, skidam kapu s glave. Samo ti znash koliko je novaca, zivaca, znoja i krvi do sada otislo u to auto, a niko nezna koliko ce jos da ode. Sve je za 10, samo oko tih cjevi pokusaj malo pedantniji da budesh i kao sto je vec neko rekao savijanjem ces dobiti isti rezultat kao i varenjem, mozda ce te cak jeftinije i izaci, bice funkcionalnije, a i ljepse ce izgledati. Sto se tiche toga da seat sa pogonom na sve 4 tocka nepostoji fabticki evo malo da to opovrgnem ovim linkom

A evo i jedan pojedinacan primjerak koji kaze:
ABS , Central locking , Electric heated seats , Electric windows , ESP , Four wheel drive , Immobilizer , Leather seats , Power Assisted Steering
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
zato jer je 4motion. trpi mnogo vise nego stari syncro.

4Motion trpi vise, cini mi se do 2700 Nm - al to se odnosi na spojku. Ne vidim zasto bi sam mjenjac vise trpio, moze li ti mjenjac od Audija S4? Ev prodaje neki lik na forumu, taj auto ima Torsen spojku. No ako je od novijeg S4 - prvog A4, ima 6 brzina i predvidjen je serijski za 2.7 V6 Bi-Turbo masinu, znaci da trpi dosta momenta...

Spojka da izdrži 2700 Nm okretnog momenta??? Šta je tebi? Pa to nikakav božji mjenjač ne može da izdrži a kamoli spojka!

- Audi S4 (bilo koji) ima uzdužno ugrađen motor i nema šanse to staviti u Golfa.

- Torsen nije spojka nego diferencijal.

- Audi S4 ima 400 Nm okretnog momenta.
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
Spojka da izdrži 2700 Nm okretnog momenta??? Šta je tebi? Pa to nikakav božji mjenjač ne može da izdrži a kamoli spojka!

Evo zvanicna Haldex stranica, gdje pise "Torque transfer up to 2.400 Nm on prop shaft". Moze prenjeti i vise prema nekim testiranjima, samo je pitanje koliko ce dugo to durati. A ti njima salji mejl i ubjedi ih da je to nemoguce.

http://www.haldex.com/en-GB/Europe/Applications-Products/Product-categories/AWD/Product-information

I jedna slikica...

PreX-graph-large.gif


Za Torsen si upravu, greska pri kucanju...
 
Član
Opet ti ponavljam niti je Torsen niti Haldex mjenjač niti spojka! Oba su vrste prijenosa pogona NA SVA 4 KOTAČA!!

Tebi se stvarno izgleda ne moze objasniti da nije ni bitno koliko Haldex može izdržati!

Njemu se raspada mjenjač a ne Haldex! Niti Torsen! I nikakav ali pazi nikakav MJENJAČ ne može izdržati toliko okretni moment koliki ti spominješ!
 
Član
i ja vidim da je doslo do zabune... obojca ste upravu. realno i logicki takodje mislim da je nemoguce da i jedan mjenjac drzi toliki obrtni momenat... pricamo o cifri 2700 Nm... u autu imam nekih 200 Nm i to je brzo fino.. sada zamisli 2700 Nm pa to je da pucas u klipove Atomske Bombe a ne gorivo, nitro i ili nesta trece...
 
Član
Znam ja sta se njemu raspada, zato sam ga i pitao zasto misli da ce mu mjenjac sa 4Motiona vise izdrzati. Haldex spojka je NAGLASENA u tom postu gdje se spominju Nm-ovi, ako ne znas razumjeti sta pise, onda nemoj ni odgovarati na postove. Haldex jeste vrsta pogona na sva 4 tocka, ali da znas kako radi, shvatio bi i zasto je spojka.

Dao sam ti link, mogao si procitati, pise sve na engleskom. Ako ne razumijes engleski, evo sta pise na HR Volkswagen stranici "Haldex spojka je elektronski upravljana lamelna spojka". To sto ti tvrdis da je to nemoguce, iako pise na stranici proizvodjaca sistema, to je samo tvoj problem.

tepSIJA klasicni mjenjac i je nemoguce da izdrzi toliko Nm, al o njemu i ne pisem. Pisem o Haldex spojci.
 
Početnik
6-brzina 4motion mjenjaci su doslovni duplo izdrzljivi nego svi ovi stari syncro.

postoje verzije 4motion sa 5 brzina (u neke od takvih mjenjaca pasuje moj reduktor - sto nadalje znaci da ostaje moj zadnji pogon (visco) ). ja to trazim, i dobit cu taj od Seata (makar mi sada nije jasno jer neki tvrde da nepostoji).
koliko je taj sa 5 brzina izdrzljiviji od ovoga moga sada, to nitko pouzdano ne zna, pokusavam se sto bolje informirati.

da postoje razlike u izdrzljivosti mjenjaca, naravno da postoje...


btw. evo zamjenjen je nosac mjenjaca koji je otisao na trci.
tj. navoj je u njemu bio jako los, korozija, i zato je saraf izletio.

nocas stize WB sonda i sve moguce dizne nitra i benzina na bus.. tako da cu auto pripremiti i izmapirati sa nitrom (pravilno okrenutom bocom) sada za slucaj da budem imao jos neku utrku do kraja god..

uskoro stize i 44mm wastegate
 
Član
Postoji 100%, Leon 4 - dolazio sa 1.8T i 180 KS i Leon Cupra sa ona dva motora, 1.9 TDI i V6 benzinac. Ima HGP tuning zupcanike koji trpe oko 800 Nm, dodju oko 3000 Eura za 6 brzinski mjenjac :D Prerovi stranice velikih tunera i vidi za taj Leon, do koliko KS idu bez "cackanja" po mjenjacu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top