Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
samo da kazem da je ovo najjaci golf kojeg sam vidio kod nas ... ;) svaka cast i samo naprijed i nije ti na odmet ni poslusat ovako savjet neciji oko tih cijevi i sl. :) pozz
 
Početnik
Almir je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
Almir je napisao(la):
Cijenim projekte, ali brate gledajuc u motorni prostor imam neke zamjerke na te izvarene cijevi. Kada si mogao sve to fino napraviti zasto nisi narucio cijevi i krivine od silokona pa makar sa ebay-a??

Evo ti par linkova pa to fino slozi. Imaces problema sa tako uradenim stvarima:

krivina
90stepeni



isti K.
kakve to probleme mogu imati? :icon_biggrin:
cemu da placam brdo love za sminka stvari i gluposti kad mogu sam napraviti

joj pa nisam te mislio uvrijediti, te gumene mandzetne, jesu tebi explodirale, na trci??? cijena ovih cjevcica je po 6- 10 dolara, isto za gumene prelaze koji su od perforiranog silikona. Kupi to ako nista igledace pisemeno a ustedices vrijeme da radis nesto korisnije od varenja cijevi!!!!


nisam se ni uvrijedio
explodiralo je crijevo koje je bilo kompletno od gume. ovo gdje sada vidis gumu, to je samo guma koja se nalazi oko spoja 2 cijevi koje su skoro nabijene jedna uz drugu. tu nema sanse da nesto pukne, ili je sansa daleko manja barem u odnosu na to kad je cijev kompletna od gume.
ne kazem da je to lose, ali ja sam se posluzio rijesenjem koje mi je bilo pri ruci i ispalo je sve odlicno.
 
Početnik
Schumacher je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
Alen_P je napisao(la):
Projekat boli glava, auto boli glava, majstor boli glava... Jel ovo sad najbrži vw golf na Balkanu ?
Čestitke na trudu i uspjehu. Nadam se da ćemo te gledati u Sa na RAce-u...


neznam sta tocno spada u balkan :icon_biggrin: , ali nije i nece biti najbrzi.

vec u HR ih ima nekoliko jacih. golf sa 2 vr6 motora, sad jos slaze turbine na te motore, a svi znate da je prije vozio 11 klasu.
Vice je u svoga Syncra uradio 4motion pogon i sada je slozio kovani vr6 turbo motor, sa turbinom koju ima sigurno ide 600+ks.
Vesko je u svoga Rallye golfa takodjer slozio 4motion pogon, i sada je slozio 1.8 T 20V motor, od kojeg se ocekuje oko 500ks, + navodno jos 100ks nitra (tako mi rece da ce si uraditi).

neznam tko ce od nas koliko ici na 402, ali po motornoj snazi mislim da ce svi oni biti jaci od mene ako ce imati snage koliko su najavili.

i da napomenem da nemam niti jednog sponzora, niti bilo kakav klub, bas sve moram sam

u Sarajevu cete me gledati, ali ne sada, nego tek u 7 mjesec

svaka ti cast jarane ako ovo sve sam radis i postizes bez ijednog sponzora svaka cast a golf je nezz nema dalje vrh vrhova
RESPECT



vidis kad sam to napisao gledao sam te navedene golfove kao nedostizne za sebe. sto se snage tice moj je prevazisao moja ocekivanja, pogotovo tek snagom koju ce praviti 2009. moze i moci ce se ravnopravno nositi sa svim tim navedenim gore, ali tko ce biti bas najjaci, to jos neznam. vidjet cemo po postignutim vremenima i tome kako auti stvarno idu
 
Početnik
Uskoro slijede slike i male styling promjene :cool:

Radove oko ispuha i ostaloga sada jos nikako da zapocenem.. mislim da cu u toku tjedna.


Evo novosti.
Odluka je pala da se uzme mjenjac i kompletan pogon od audija S3, 4motion sa 6 brzina, sa haldexom pozadi. Vjerujem da cu to dotjerati kod sebe kroz neko vrijeme, ubrzo sve zakupljujem.
Jedno je skoro sigurno, sezonu 2009 (barem pocetak) necu nazalost moci voziti na 4motion pogonu vec na ovom syncru jer cijena ne samo mjenjaca i pogona, vec i svega ostaloga (kontroler za haldex pogon nazad je 950 eura, mjenjac i lamela ce me doci oko 900 eura, i jos brdo toga) je extremna.
Necu biti nezadovoljan i ako u ovo doba 2009-te godine auto upali i pokrene se sa kompletnim 4motion pogonom.
Da ne govorim koliko treba samo prerada i posla, ali to sve se jednostavno mora napraviti na ovom autu, jer ako se ne slozi mjenjac koji nece pucati uzalud se onda pravio i motor i sve. Nikad se nebi smjeo onda forsirati osim na utrkama (a i tada bi pucalo ponekad).
btw. ovaj mjenjac nece pucati pod ovom snagom koju cu imati.
 
Početnik
štop svijetla danas lakirana. jos da se nesto sredi sutra na njima, pa ih stavljam na auto. onda i koja slika novog stylinga ;)

servis obavljen na autu.

ispuh cak jos nisam radio, ali cu ubrzo, cim imao nekoliko dana slobodnih

kupio sam kuciste (osteceno kuciste) mjenjaca sa 6 brzina od TDI-a. znaci sa dugim brzinama.

zakupljujem sada kompletan 4motion pogon, 6 brzina mjenjac od audija S3, sa haldexom pozadi. u to kuciste mjenjaca cu prepakovati sve iz ovoga ostecenog kucista, tako da dobijem duge brzine od TDI, sto mi treba za 402.

tip od kojeg kupujem 4motion pogon je Petar (RallyeVR6 na vw forumu, neki ce znati o kome je rijec). njemu cu platiti i prepustiti da mi napravi nosace, i da mi uradi komplet zadnji most za golfa 2 za haldex zadnji diferencijal. kada sve bude gotovo idem u HR po to.

nakon toga treba uraditi kontroler haldexa, poluosovine, zglobove, novo kvacilo.. no to je vec nesto dalje u iducoj godini... prvo treba ovo sve napraviti i rijesiti.. bit ce slika i novosti.

kad jednom skinem teret sa ledja pucanja mjenjaca, pomest cu konkurenciju, tj. one koji bi zelili da imaju taj epitet :cool:
 
Član
ma nemoj se nervirati radi gluposti,pusti dušmane nek pricaju sta hoce,
onaj ko hoce moze uvijek stati na crtu i to je to :)

opasne pripreme imas za iducu godinu,hocel bit gotovo do iduce sezone?
 
Početnik
lov2xlr8 je napisao(la):
ma nemoj se nervirati radi gluposti,pusti dušmane nek pricaju sta hoce,
onaj ko hoce moze uvijek stati na crtu i to je to :)

opasne pripreme imas za iducu godinu,hocel bit gotovo do iduce sezone?



ma realno ipak vise ja sam sebe ljutim nego mene drugi. nervira me sto nisam pokazao max sto sam trebao, ali ok, zato sad dizem snagu za iducu godine, i pokusat cu sloziti 4motion pogon do pocetka sezone ako ikako bude moguce. onda me stvarno nema sta sprijeciti vise, a snage ce biti jos vise dosta nego 2008.

ispuh cu zavrsiti mozda i ovaj mjesec.
4motion nadam se do pocetka sezone. mozda i propustim dio, jos stvarno nista ne znam. posla ce biti strasno, tek kad postavim sve slike, i sve bude gotovo, onda ce biti jasno koliko posao treba da se to slozi na mk2 golfa.
i 4motion komplet da se vrhunski slozi sve (tu racunam i kontroler haldexa, i sportsko kvacilo koje MORA drzati snagu, nema kockanja) nece doci ispod 3500 eura barem, samo to, bez drugih troskova na autu.

btw. ako nekoga zanima da samnom se dogovori unaprijed za prodaju dijelova ovoga pogona.. moze.

kad stavljao na proljece 4motion prodat cu :

- svoj mjenjac od passata syncro g60, druga i treca brzina stavljene od transporera, i drugi glavni pogon u mjenjacu, da bi sve brzine bile nesto "duze". i reduktor ide uz mjenjac.

-zglobove uz mjenjac. kupio nove prije tocno godinu dana, one vecega tipa od golfa, 100mm.

-zadnji most i visko spojku i zadnji diferencijal od golfa syncro.

-šaltung na sajle od passata syncro g60 (isto kao u g60 golfa)

-korpu i lamelu. sa 2.2 - 2.3 bar boosta turba + shoot nitra koji sam pucao, motor je radio sigurno oko 500ks. kvacilo nije proklizavalo ni momenta. razlog sto to moram prodati je sto ne pasuje na novi mjenjac koji cu stavljati, od S3, jbg.


cijene nece biti velike. ali prodati to mogu tek kad sve to skinem sa auta, do tada mi treba da se mogu vozati, ali mogu se okvirno dogovarati za dijelove ;)
 
Početnik
Default je napisao(la):
Petar je onaj sto je slozio Lupa sa 2 v6m motora iz golfa i leona cini mi se? taj sta slozi nema da nije dobro, odlican izbor ako mislimo na istog covjeka. Nek je sa srecom sve i sve aBd da slozis do pocetka sezone. Sve najbolje ,)



da, to je taj Petar. ima VW Lupa sa 2 V6 24V motora.
takodjer slaze jednog Rallye golfa sada, u kojeg misli sloziti VR6 Turbo motor.
od njega i kupujem 4motion mjenjac i pogon.

slagao je do sada 4motion na nekoliko golfova mk2, tako da sam odlucio da njemu platim da mi napravi nosace naprijed, i zadnji most za haldex, jer vec ima uhodanu shemu kako to napraviti.
kad to zavrsi, onda odo kod njega u HR po cijeli pogon i mjenjac + ovo sto mi sastavlja, i donosim to u Mostar ;)
 
Član
PETAR je BOG sto se tice tih stvari....
ja sam vec s njim dogovorio swap za punta.

bude to drzalo onda pravo
 

sUx

Član
sretno u daljim radovima repo stvarno svaka cast na trudu zivcima i parama hehee ipak golf je to ,to se voli. aBd nema pucanja zupcanika na mjenjacu vise,bice extra kad se sve poslozi.:cool::cool::cool:
 
Član
svaka cast druze za projekat i slaganje auta i motora sve odradjeno veoma profesionalno i kvalitetno nemam rijeci vidi se da si odlican mehanicar i poznavalac tuninga motora puno srece u narednoj sezon i da ostvaris sve zacrtane ciljeve ;)
 
Član
ma Repo iduce sezone ima da me pustis da ga upalim ako nista drugo hehehe
pratim projekat vec par godina i svaki put ostanem bez texta ;) po meni dalekooooooooooo najjaca dvica u BiH pa i dalje ;)

drug samo lagano i sa srecom ;););)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top