Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
inace deaktivirao sam te srednje crvene lampe (koje su serijski inace pozicija u golfa). vidjet ce se sada na snimcima kad ih postavim



EVO SNIMAKA OD DANAS IZ GARAZE KAD SAM ZAVRSIO



http://www.youtube.com/watch?v=Ev43Ebx6wzY&feature=channel_page


http://www.youtube.com/watch?v=VeCP6IdKefY&feature=channel_page
 
Početnik
gle otvoris temu recimo pod KVAROVI pa mi posaljes poruku da pogledam i pomognem ako mogu, a ne u mojoj temi, malo je off-topic :icon_biggrin:

ne mogu nista ovako reci jer za takvo sto moze biti stvarno raznih razloga i uzroka, sto ne bi detaljno pregledao ili da odgovoris na pitanja i pregledas neke stvari koje ti navedem (u temi za to) vjerujem da bi nadosli problemu. nezahvalno je da ovako kazem ista sta mislim da bi moglo biti jer vec mi se po glavi mota nekoliko mogucih razloga, koji opet medjusobno nisu povezani




pominjani modul paljenja i bobina :



 
Član
Stalno nesto cackas, valjda bude i nekih rezultata. Next year ce biti jedan opako brz takmicar i iz Sarajeva, ne bi me cudilo ni da rekord obori, ako ostane ovaj sto je sada...
 
Početnik
Marko_16V je napisao(la):
jesi li stavio kompletan pogon haldex ili samo mijenjac? na kolikom tlaku to sada vozi?



bit ce komplet 4motion, sa 6 brzina, i haldexom pozadi. vec sam pisao o tome u prethodnim postovima. tek si pripremam to, na proljece ce se sve sloziti na auto.

vozio sam ove godine na 2 bar. dogodine mislim negdje do 2.2 - 2.3 + 150KS nitra i to je to ; - )
 
Član
ti si stavljao sve kovano? jesi li sa KR blokom ili 2E? tek sam se prijavio na forum pa da ne citim sve unazad :) .
inace svaka cast na motoru i trudu
 
Početnik
Evo malo da se vidi koliki ce biti novi auspuh :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:
hahaha



 
Početnik
Danas su poruceni sarafi diferencijala. Oni ce mi biti potrebni da bi prepakovao brzine od TDI-a (duge) u 4motion mjenjac od S3.

Poruceni orginalni sarafi zamajca, od AudiS3.
Poruceni orginalni sarafi prednjih unutarnjih zglobova od AudiS3.
Poreceni orginalni sarafi prednjih unutarnjih zblobova od Golfa.

Total oko 200€

Jer trenutno sada su uz mjenjac naprijed zglobovi od 100mm. Ti zglobovi (kupljeni su novi 2007) ce biti prebaceni pozadi na haldex zadnji pogon kad se slozi 4motion, jer na haldex svakako i idu 100mm. Zato su potrebni prednji sarafi od Golfa.
A naprijed naravno uz mjenjac idu 110mm zglobovi od AudiS3 kad se slozi 4motion.

Ne zelim se kockati ni 0.00001% po pitanju sarafa, jer se istezu. Da popuste sarafi zamajca, ili zglobova, netrebam ni pricati...

I dat cu savjet inace za sarafe zglobova svima. Dokazano, kad se vise puta stezu i odavijaju, istegnu se i dodje zamor materijala, i doslovno su u stanju da se odaviju.


Onda dobra vijest je da sam nasao (mozda, jos nije 100%) moguce rjesenje za kontroler haldexa (zadnjeg pogona). Uglavnom mogu ga imati dostavljenog u BIH, od jedne firme koja ih izradjuje. No tek dok to definitivno potvrdim, pa postavim slike. Ukoliko bi se odlucio na takav kontroler, imao bi mogucost pozadi na haldexu stelovati omjer koliko snage ide nazad (mislim da maximalno moze biti raspored snage 50% / 50%).


Takodjer cu gledati i u toku ovog mjeseca dostaviti mjenjace da izvrsim prebacivanje brzina.

Zadnji most i nosaci ce biti gotovi u prvom mjesecu 2009... (to pravi Petar u HR)
 
Član
HONEY je napisao(la):
Danas su poruceni sarafi diferencijala. Oni ce mi biti potrebni da bi prepakovao brzine od TDI-a (duge) u 4motion mjenjac od S3.

Poruceni orginalni sarafi zamajca, od AudiS3.
Poruceni orginalni sarafi prednjih unutarnjih zglobova od AudiS3.
Poreceni orginalni sarafi prednjih unutarnjih zblobova od Golfa.

Total oko 200€

Jer trenutno sada su uz mjenjac naprijed zglobovi od 100mm. Ti zglobovi (kupljeni su novi 2007) ce biti prebaceni pozadi na haldex zadnji pogon kad se slozi 4motion, jer na haldex svakako i idu 100mm. Zato su potrebni prednji sarafi od Golfa.
A naprijed naravno uz mjenjac idu 110mm zglobovi od AudiS3 kad se slozi 4motion.

Ne zelim se kockati ni 0.00001% po pitanju sarafa, jer se istezu. Da popuste sarafi zamajca, ili zglobova, netrebam ni pricati...

I dat cu savjet inace za sarafe zglobova svima. Dokazano, kad se vise puta stezu i odavijaju, istegnu se i dodje zamor materijala, i doslovno su u stanju da se odaviju.


Onda dobra vijest je da sam nasao (mozda, jos nije 100%) moguce rjesenje za kontroler haldexa (zadnjeg pogona). Uglavnom mogu ga imati dostavljenog u BIH, od jedne firme koja ih izradjuje. No tek dok to definitivno potvrdim, pa postavim slike. Ukoliko bi se odlucio na takav kontroler, imao bi mogucost pozadi na haldexu stelovati omjer koliko snage ide nazad (mislim da maximalno moze biti raspored snage 50% / 50%).


Takodjer cu gledati i u toku ovog mjeseca dostaviti mjenjace da izvrsim prebacivanje brzina.

Zadnji most i nosaci ce biti gotovi u prvom mjesecu 2009... (to pravi Petar u HR)

svaka cast
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top