Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Chuza je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
Nexus je napisao(la):
Bravo majstore,jesi namontiro roru,kako je ispalo???



o cemu ti bolan?

rora ili ti auspuh ;)



to su 2 razlicita pojma, koliko barem ja znam :cool:


no dobro, odgovorit cu... ne, nisam radio nista oko toga, jer cu morati prepravljati ispusne grane, na njih postavljati novi 44mm wastegate, pa napraviti njegov poseban ispuh.. pa sa turbine savijati (rezati i variti) cijevi novog ispuha.. pa lonce.. pa nosace.. roru mozda cak i ne radio vec ostavim samo cijev ovu da viri : - )

posto sve to iziskuje vadjenje motora van, a i 4motion ce iziskivati isto, onda sam odlucio da uradim oboje to odjednom, da ne vadim motor dva puta. nema zurbe, bitno je da su svi dijelovi ispuha kupljeni vec i da cekaju.
 
Član
HONEY je napisao(la):
Chuza je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
Nexus je napisao(la):
Bravo majstore,jesi namontiro roru,kako je ispalo???



o cemu ti bolan?

rora ili ti auspuh ;)



to su 2 razlicita pojma, koliko barem ja znam :cool:


no dobro, odgovorit cu... ne, nisam radio nista oko toga, jer cu morati prepravljati ispusne grane, na njih postavljati novi 44mm wastegate, pa napraviti njegov poseban ispuh.. pa sa turbine savijati (rezati i variti) cijevi novog ispuha.. pa lonce.. pa nosace.. roru mozda cak i ne radio vec ostavim samo cijev ovu da viri : - )

posto sve to iziskuje vadjenje motora van, a i 4motion ce iziskivati isto, onda sam odlucio da uradim oboje to odjednom, da ne vadim motor dva puta. nema zurbe, bitno je da su svi dijelovi ispuha kupljeni vec i da cekaju.

ma ok to neko svrsta ta dva pojma da je isto ;)
 
Član
Daj kad mu stisne gas po gradu imam osjecaj da ce boja spast kako ubrzavanje ima da te bog sacuva nedaj boze da proleti pored tebe osta ti bez odjece!
 
Početnik
BoosT666 je napisao(la):
Daj kad mu stisne gas po gradu imam osjecaj da ce boja spast kako ubrzavanje ima da te bog sacuva nedaj boze da proleti pored tebe osta ti bez odjece!



jesi li bio neki dan u gradu kad sam malo dao gasa? :icon_biggrin:
smijem samo malo na aveniji nekad kad su obe trake slobodne od drugih auta.. jos je i kisa bila ovih dana pa slajdra i baca :cool:
 
Član
HONEY je napisao(la):
BoosT666 je napisao(la):
Daj kad mu stisne gas po gradu imam osjecaj da ce boja spast kako ubrzavanje ima da te bog sacuva nedaj boze da proleti pored tebe osta ti bez odjece!



jesi li bio neki dan u gradu kad sam malo dao gasa? :icon_biggrin:
smijem samo malo na aveniji nekad kad su obe trake slobodne od drugih auta.. jos je i kisa bila ovih dana pa slajdra i baca :cool:

Da bio sam ja sjedim u kaficu petak vecer pijem pivo bogati kad se boca poce trest kad ono repo poslje lezeceg golf u jednu stranu pa u drugu pa proleti pored 3-ce gti ja mislim da je covjek mislio pobjeci iz auta ahhaahhahahaha kako ga je proletioo jjoooj da ste vidjeli tu scenu samo se izbaci u drugu traku i po gasu ajmmee!

Kad ces ic dole na pistu da ga probas?
 
Početnik
BoosT666 je napisao(la):
Da bio sam ja sjedim u kaficu petak vecer pijem pivo bogati kad se boca poce trest kad ono repo poslje lezeceg golf u jednu stranu pa u drugu pa proleti pored 3-ce gti ja mislim da je covjek mislio pobjeci iz auta ahhaahhahahaha kako ga je proletioo jjoooj da ste vidjeli tu scenu samo se izbaci u drugu traku i po gasu ajmmee!

Kad ces ic dole na pistu da ga probas?





haahaha.. morao sam malo.. da "objavim" povratak :icon_biggrin: ..pozelio se jer je auto jako dugo mi stojalo pored garaze. cekao da stop svijetla zavrsim. jer ona prijasnja sam prodao pa nisam imao koja staviti na auto.

a to ga nisam uopce stisnuo toliko, ali dovoljno da se cuje turbo kilometar okolo.. jednostavno ne smijem tamo jer je kisa, da drzim pun gas i 2 sec nebi mogao stati vise dole, i vidio si i sam da slajdra strasno po kisi i baca se

mogu naletiti na pistu iako ne znam dali ga potezati kao da se trkam, jer realno mogu slomiti onda ovaj mjenjac pod punim opterecenjem, a treba mi da mogu voziti auto dok ne pripremim 4motion... haj vidjet cu.. neodlucan sam :cool:
kad slozim 4motion mogu i svake nedelje na pistu ako zelim.





Sad oko auta:
Posto je skoro sigurno da cu korisiti ovakav kontroler haldexa, postavit cu mu slike. Cijenom je prihvatljiv, kontaktirao sam ljude u svijetu koji ga koriste i 90% su svi zadovoljni.
Nadam se da necu napraviti gresku sa ovim. Jer nije lako dobiti informacije kad malo ljudi u svijetu ima aute kojima je potreban takav kontroler. Ako pak ne bude OK, ima firmi u njemackoj koje prave elektronske kontrolere za haldex, cijena oko 900 - 1000€, pa bi onda morao na to.
90% da cu pokusati sa ovim. Radi ga jedna firma u Ceskoj. Bitno je samo da ne uzrokuje nikakve probleme u radu, da pravovremeno reagira na "ukopcavanje" snage pozadi, i da mogu nastelovati koliko % snage zelim nazad (a to provjereno znam sada da moze bez problema). Ako ispuni to sve ostat ce vjecno na autu.

Evo slika, i slika kako stoji inace na haldexu:









 
Član
Fino druze...kad cemo se ja i ti pokacit na pisti ? Ti u rikverc ja leteci start ? :lol:

haj bolan javi se nekad, ili posalji broj moba preko PM-a da se nadjemo...tuga u mostaru smo dosta nas a ni upoznali se nismo...fuj to ;)
 
Član
Zar slican kontroler ne radi i sam Haldex?!

Meni se cini da imaju u ponudi jedan takav, funkcija mu je da prebacuje vise snage straga, samo nisam siguran jel se moze manuelno setovati prenos snage na zadnju osovinu. No haldex vec serijski super radi, tako da ne bi trebao imati nekih problema...
 
Početnik
VR6Boki je napisao(la):
Zar slican kontroler ne radi i sam Haldex?!

Meni se cini da imaju u ponudi jedan takav, funkcija mu je da prebacuje vise snage straga, samo nisam siguran jel se moze manuelno setovati prenos snage na zadnju osovinu. No haldex vec serijski super radi, tako da ne bi trebao imati nekih problema...



Znao sam da ce netko to pitati :icon_biggrin:


Haldex ima svoj serijski kontroler inace, na svim autima koji imaju haldex. ali taj kontroler NEMOZE raditi na autu kao moje. objasnit cu zasto, jednostavno je.

Samo da nadodam jos nesto. to sto ti pominjes to su zamjenski kontroleri za serijski. ti si vidio jedan od njih. uglavnom se rade da prebacuju nesto vise snage, da brze "reagiraju", sto neki nazivaju "agresivnijim kontrolerom", te neki od njih imaju i opciju da se biraju "modovi" rada, agresivnijie, ovako.. onako...
Ali niti jedan od tih "zamjenskih poboljsanjih", niti serijski ne moze na moga golfa. jer svaki rade sa brdom senzora (prate i TPS - senzor pozicije gasa, i ABS, i svasta jos) i mora ici na instalaciju koju stock auto sa haldexom ima. golf to nema, niti ima ijednog jedinog senzora.
To je razlog zasto se na ovakve aute mora postaviti ovakav kontoler ; - )
Svatko tko je slagao u svijetu 4motion na ovakve aute morao je proci isto (pod "isto" ne mislim da je morao imati isti kontoler kao onaj sto sam stavio na slici, vec na ovo sto sam gore objasnio).
 
Član
Dobro Repo kad ćeš ti to sastaviti napokon da vidimo šta to može, dovest ću ja Kadetta da ustvari vidiš kako bi trebao tvoj Golf da ide :lol::lol::lol: ili ćeš pak da čekaš kraj prvog mjeseca da namontiramo GT30 (al to onda ne bi bilo pošteno) :lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top