Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... 183, nove fotke

Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... 183, nove fotke

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

a goni ga... najvise mi smeta, eto sto sam stvarno i pazio, mazio cuvao, cistio, heh... te da bi na kraju, nakon 152k km zaribao... 2000-to god, nit je posebno "staro"... doduse jest kilometraza uglavnom kratke dionice i to, al zato se bas i odrzavalo, svakih 10-tak hiljda servisi i sve... nazalost, valjda mu se nakupilo, ...

mada od pocetka je on lagano vise trosio tecnost, brzo se zagrijavao, vent stalno fakticki radio, uvijek se nadolijevalo, posuda prljava, sa vana se nikad nije vidio bas nivo tecnosti, vec pucala vodena... a u zadnje vrijeme slabije vukao, "cudno" radio, ono bilo je svega, a ocigledno da je nesto "felericno" od samog pocetka, pa se skupljalo, te eto zaribao na kraju... ugl. vidjet cu i razmislim sta i kako...

al sto je najgore... dodje mi da se vratim u garazu, upalim auto, gas i da mu skroz dohakam, ono da ja licno budem odgovoran za belaj i sto je zaribao, ...ovako sto si bolji, auto ti sve gore vrati :lol: :lol: cesko smece :lol: :lol: :D
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Ma vidi jbg, ako ima puno raditi na njemu mozda potraziti drugi motor, ubacis i zdravo!
Nisu ti 1.4 motori za pohvalu, eno kod druga nekidan slican problem na golfu 5, trosi negdje vodu...
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

upravo to, da je neki jak motor, pa da se gasa te zariba... aj rekao bi ok, popravit cu, otisao od gasanja, sredi se i opet gas... a ovako prastari ceski 1.3 motor, nit ide, trosi fino, a nabere se i odrzavanje... jednostavno, necu da lupam neke pare u popravku "smeca"... da ne bude, skrsio para, pa kasnije opet krene zezat... a garant, da se sve fino dotegne i zamijeni po ps-u, mislim da i nije isplativo... jer je to bas generalka motora onda...
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

jbg to se tebi bas vuce od nekad, dok ti je bila boca crna i prije, samo meni cudno kako ti nije rastao nivo ulja kad je vec boca bila prljava:icon_confused:
palit ga nemoj sad, pregrijat ces ga, iskrivit glavu bezveze i eto ti veceg sranja od ovog sto sad imas, nemoj jos nista zakljucivat, znam da ides na najgore ali mozda i nije toliko strasno koliko ti mislis. Samo ti Adi vozi, neka on to pregleda, i on ce ti reci sta se treba mijenjat a sta ne, doduse i on ne moze znat dok ne otvori
samo se nemoj nervirat,, jebeno je to sa vodom u picku maternu,iritira momacki, evo ti mene, ziv primjer:lol::lol:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

slicno sam sranje imao, doduse nisu mi crijeva popucala, pojavila se "skjama" na cepu, permant taman, ugl. ako te zanimaju cijene dijelova, poslat cu ti pp kad kuci dodjem i pogledam (originalnih iz asa-e) ugl, mijenjao sam sve moguce i sad je kao bolje, mojne u depru padat, taj motor je poznat k'o govno :D

edit: ako budes radio to sve OBAVEZNO promijeni termostat jer je on u 99% slucajeva krivac (bar na 1.4 mpi motorima)
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Tako sam i ja sa svojim BMW-om, što više ulažeš on se više kvari ali ja živčan nisam trpio i odmah prodam, al sam bio na gubitku bruku.. Ne znam šta da ti kažem, samo strpljenja i skontaćeš kako šta ..
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

frngla, ajde ak ti nije tesko, kad uhvatis posalji mi cijenu dijelova i sta si sve mjenjao... cisto da znam... ;)

a ranije za bocu, "majstori" kazu, nista se ne sekiraj to se tako isprlja, reko dobro... jednom jeste bilo na sipci malo kao vise i tog sranja, pitam majstora, kaze radi kratkih dionica, nista ne brini... pa se "smirilo"... mah, vicu, sreca pa eto nije jedino auto, mogu bez njega, a grebat cu od starog auto ako moram negdje dalje laprdat... hehe
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

tako su i meni rekli isto. ja otvorio cep od motora,i ispod bijelo, ustvari nije bas bijelo bijelo, ali corav vidi da ima kapljica vode po cepu
kaze meni "majstor" to ti je lose ulje, reko nije lose ulje, sipam najkvalitetnije ulje, provjereno, e onda ti je kaze od gradske voznje, to je normalno
a reko onda sto mi trosi vodu,,, e kaze to ti ne bi znao reci:lol::lol::lol::lol:
dovoljno bilo da odem od njega
 
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Zao mi je, mada ti je moj savjet, da to uradit, vratis auto u sto je moguce vise stock stanje i rijesi se toga, ako vec toliko ulazes, sad sve je do tebe, al' moj ti je savjet da se tog auta rijesis....
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Ja bi zazmirio bubno mu drugi motor i imas auto!
A ovaj prodaj u dijelove iscupaj se koliko mozes!
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

A gdje i sta nac i ubacit da valja:icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Jbg, obici otpade, 1.6 16V/77 kW to bi bio moj izbor!;)
To joj je knap, mjera!
 
Početnik
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Ma samo VRS-a slozit....:p :D

Salu na stranu Dejin prijedlog je dobar.

Il' da razmislis o necemu ovakvom?

2.0 8V 1999–2000 I4 ATF 1984 cc 88 kW (120 PS; 118 hp) @ 5600 rpm 174 N·m (128 lb·ft) @ 2400 rpm
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top