Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... 183, nove fotke

Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... 183, nove fotke

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Haha, pa jeftinije mu je naci N/A 1.8 20v i miran je :icon_biggrin:

Mada mislim da mu je ipak najeftinije ili popraviti ovaj motor, ili ubaciti 1.9 tdi-a, dugorocno gledajuci ;)
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

tibor987 je napisao(la):
Haha, pa jeftinije mu je naci N/A 1.8 20v i miran je :icon_biggrin:

Mada mislim da mu je ipak najeftinije ili popraviti ovaj motor, ili ubaciti 1.9 tdi-a, dugorocno gledajuci ;)

Ima puno prepravki za TDI!
Jbg, nezgodna situacija!
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

G2_1.6B je napisao(la):
Il' da razmislis o necemu ovakvom?

2.0 8V 1999–2000 I4 ATF 1984 cc 88 kW (120 PS; 118 hp) @ 5600 rpm 174 N·m (128 lb·ft) @ 2400 rpm
po wikipedi-i trazio koji je najjaci motor dolazio u fabiJi da mu napises :lol::lol:

samo ti to limpi popravi, i nastavi lagano ko i do sad ;)
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

kavaz je napisao(la):
G2_1.6B je napisao(la):
Il' da razmislis o necemu ovakvom?

2.0 8V 1999–2000 I4 ATF 1984 cc 88 kW (120 PS; 118 hp) @ 5600 rpm 174 N·m (128 lb·ft) @ 2400 rpm
po wikipedi-i trazio koji je najjaci motor dolazio u fabiJi da mu napises :lol::lol:

samo ti to limpi popravi, i nastavi lagano ko i do sad ;)

danasnja omladina :lol: :lol: :lol:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

jao ovog klinca sto se petlja gdje mu nije mjesto, stvarno mi je smijesan,, jebote google da znas

ja mislim da je limpiju, poznavajuci njega najbolje popraviti ovaj motor, jer on je jos uvijek student, i kao mnogi ne raspolaze nekim budzetom, tako da bih se ja slozio sa tiborom, ili naci tdi pa odraditi swap kakav treba, ili popraviti ovaj motor
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Mslim da je najbolji predlog onaj da ga popravi i da ga se resi, svaki swap jaceg motora je jako skup, treba mu gotovo ceo neki stranac, jos pravi "nelegalan" auto i sl....
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

ma ljudi kakav drugi motor nema od te ljubavi nista,ko da gledam,evo bas planiramo sad na kahvu pa da vidim sta kako,ja iskreno mislim da je najjeftinija varijanta popravak ovog sranja...a da ga proda,toliko ulozio i truda i svega u njega i da ga proda :icon_question::icon_cry:.....haj i da proda,sta ce uzet,pa opet ajmo jovo nanovo :icon_evil:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

ja sam mu isto govorio, mislim da mu prodaja treba biti zadnja opcija
boze moj, kvarovi se desavaju, i to pretezno nakon sto puno ulozis u auto, trudis se da sve bude uredno, i pljas, pukne te po dzepu samo tako, znam po sebi jbg
znam da je limpi u ovo auto ulozio dosta,sad kad je vani sredio onako kako je planirao mislim da bi bilo glupo da je se rijesi. Najpametnije je popraviti ovo sadasnje stanje i to je to, ako se ukaze prilika za boljim autom onda sto da ne, do tad svaki prijedlog o prodaji mislim da je nelogican
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

popravi ti taj motor i prodaj fabiu ;) to bih ja uradio jer kad se jednom nesto krene kvariti nikad kraja...

najgore kad se trudis oko auta, paazis na svaku sitnicu i desi se ovakvo sranje...


a sto se tice ovog G2 1,6B :lol::lol::lol::lol:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Ljudi mu predlazu da ga proda kad sredi iz 3 razloga, taj motor trosi, ne ide i djubre je. Velika je steta prodati auto koji tako sredis ulozis u njega, pa ako njemu taj motor odgovara ne treba da ga menja. Ja bih licno cekao dobru priliku, ako postoji mogucnost i da ustedis nesto para i zamenis za nesto drugo...Ne treba zuriti nema razloga.
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Auto nikao ne prodavati previse je tu ulozeno da kompletno prodas a i taj motor se ne ispalti radit ak je bas skroz otiso al bolje opet generalku uradit sve pomijenjat nego uzet neki sumnjiv sa 200 000 i nes hiljada na satu pa opet veliki servis radit i na njemu itd itd ...

Uglavnom vidi po oglasima od fabie neki motor sto nije puno preso pa samo ubaci umjesto tog ;)
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Jbg, znam po sebi, ulozis truda i zivaca u auto da bi ga sad prodao zbog motora, to je potrosni materijal, mislim da se moze naci solidan motor za 500-600 km, nista jeftinije nece proci servis ovog!
Trebalo bi otvoriti taj motor i baciti na papir sta treba raditi pa vidjeti sta i kako!
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Braco, samo da vam kazem nesto...jedan od najizdrzljiviji motora u Fabijama ( osim tdi-a ) je upravo ovaj zato sto je stara tehnika i izvedba...ovo sto se nama desilo je kombinacija neodrzavanja mozda prijasnjih vlasnika ili u mom slucaju prevara servisa, jer su uzeli pare i opecatili servisnu a nisu ni sarafa takli na glavi motora...

Ovaj motor sigurno moze preci 300 000 bez ikakvih problema ( zato jer visim na ceskim foruma gdje su jako aktualni ovi motori, pogotovo u cup natjecanjima ) i osim 2-3 mane nema nekih vecih problema...

moj savjet je ili popravka ili tdi,a za tdi-a nije nikakav problem jer dok god nadjes 1.9tdi motor i tablu i instalaciju fabia/polo/ibiza stvar je smao u vremenu i da sarafas, nema nikakvih prepravki osim dzeka koji ide na instrument tablu...mjenjac, poluosovine, nosaci, duzine crijeva i zica, nosac interkulera, interkuler, sve je 1/1 jer u biti fabia-polo-ibiza su ista auta samo sa razlicitom metalnom skoljkom i interijerom ;) drugi fazon je da kupis sve sto ti treba za svap neces proci ispod 4 soma marki da je iole solidan sa svime ;)
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Na pik-u imaju samo 1.4tdi motori, ima jedan navodno nov tj presao 6000km, 1000km, to je prava stvar, ali velika zajebancija... :/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top