Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... 183, nove fotke

Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... 183, nove fotke

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Prelijepa fabio, svaka čast samo tako nastavi ;)

fabia* :cool:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 120...

tibor987 je napisao(la):
Serial, gdje si tocno prodao auto, jer sam na faxu prije mjesec dana vidio zutu sa RS zadnjim i GT prednjim branikom, isto ovako kao kod tebe...samo sto je imala neke grdne felge, isto poklopci sa kante za smece :icon_eek:

auto sam prodao rodjaku iz Jablanice koji ide u Mostar na fax i on ti nije bas neki auto guru :p
 
Početnik
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

bgm, napredovala skoda samo tako...da nisam brzi, ne bi mi bilo mrsko voziti za tobom, ima se sta vidjeti, bgm, rijetko lijepa fabijana ;)
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

nazalost, steta opet zakazala... vozim na autoputu, al jest ranije nesto bila "mrtva" sporije vukla nego inace...

puf, kad nesto puce, uz ruzan zvuk krcanja preskakanja, pusi se iz haube, gledam u retrovizoru iza trag svega... stajem otvaram haubu, "potparilo", pusi se, cekam...

citav motor "roz" od permanta, masno.. opet pukla il je vodena, te izbilo crijeva kod one posude za g12, sva tecnost za hladenja iscurila, klinasti remen spao, pukao :icon_eek:, smrdi iz motora kombinacija mirisa iz mitala te neke kozare... tragovi i ulja iza ostali... gledam nivo na sipci, kad ima ga vise nego sto treba :icon_eek:... odslepali u garazu, i goni auto u pm, toliko mi zivce izvadilo, najradije bi ga cekicem izlupao, :icon_mad: al mi zao nekako, tako da sam samo lupao nogama po pragu auta :icon_rolleyes:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

I tebi dihtung, a ? :icon_rolleyes: Meni prije 10-ak dana otisao, posrkao komplet vodu u karter dole, n asipci litra ipo vise od MAX....samo sreca ja ugasio odmah auto i na slepu...;)
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

pojma nemam sta mu je, samo znam da mi je zivce izvadilo samo tako... garant nije bas bezazleno, jer gledan na sipci, ulja ne da ima, vec puno do vrha, povuko je sve izgleda...

a ovo je za 2 godine da drugi put puca vodena i izbija crijeva od hladenja :icon_mad: ebem ti i motor ko da je 2.4" twin bi turbo" neki projekat, vec prastaro govno, koje se pati stoju da nabije :icon_eek:

takodjer sam eto auto sto prije ugasio, nisam naravno ponovo palio, nazvao havera reko de otidji mi do buraza, uzmi iz garaze sajlu onu debelu za vucu, i dolazi na kalen da me slepas do garaze...

i ako je dihtung i to, koliko to izadje,:icon_question: vjeruj tako sam se ohladio, prodao bi auto sad odmah u dijelove... samo da ga ne gledam vise, pogotovo onaj posrani 1.4 motor :icon_mad:... pa eto ni 2000kilometara nisam napravio kako je uradjen veliki servis, lafo da budem miran, aha al u kurcu da izvinete... sto se vise bolje pazi/odrzava sve gore i gore... barem kod mene :icon_sad:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

jos jedan koji ce izgleda morati radit dihtung glave, eto osim tibora i mene i ti se upisao
ako ti je dihtung ne bi trebalo biti puno para, ako je samo on, dihtung je nekih 50km, ravnanje glave 30, morat ces ulje mijenjat ako je pomijesao, i placas majstoru ruke, eto to je negdje otprilike, tibor ce ti bolje reci, on je na fabiji radio, ja sam na policu, nije isto ja mislim
bas mi je zao sto se to desilo, pogotovo zato sto znam koliko u nju ulazes sto se mehanike tice, ali sredit ces ti to ako Bog da
iskreno se nadam da cu i ja svoj problem rijesit, a isto tako i ti svoj
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

PA ako ti je dihtung roknuo to ide 35km dihtung 50-ak marki ravnanje glave ( zavisi kako gdje i tako ), novo ulje, filter dihtung dekla i nova expanziona posuda jer se emulzija uhvati na sondi (senzoru ili kako vec nazivas ) pa ce ti uvijek an tabli blinkat da nemas vode ;)

Mene je izaslo sve 300 mari, ali ja sam dobrano presrao sa uljem jer sam sipao Valvoline full sintetiku, pa kad to odbijes doci ce te mozda oko cca. 150-180 marki ;)
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

mah vidjet cu... trenutno je u garazi, gdje ce i ostat... jer nemam vremena da se zamaram i oko auta... mada "tegobi" me, sto je i prije ovoga imao problema sa vucom, zadnji put do sa, iznad 100km/h pogotovo nece gasa, u petoj skoro 4000rpm da nabije jedva 120km/h... a inace vukao slabije u svakoj brzini, nekako umrtvljeniji nego inace...

a eto u najboljem slucaju treba opet sada 300 km za dihtung i ravnanje, plus novi mikroremen, te remenica i oni lezajevi, kak se vec zovu, jer imaju parnica "vidljivih" i na oko, valjda kako je pukao remen sve zagrebao... te koliko ono 5.8l sto ide za hladenje, pa i vodena ako se opet sasula, crijeva i sve selne opet provjeravat... najvise me smeta sto je i vodena i sva crijeva, g12 te ostalo, staro ni 2 godine... jer je vec jednom pucalo, a mozda je i opet vodena "sasuta"...

toliko me ovaj 1.4 motor handri, nije ni jeftino bas odrzavanje, sitnice pa se nabere... zato se i premisljam, necu jednostavno vise da lupam pare u ovaj motor, nit ide, nit eto slusa, a odrzava se vise nego redovno, trosi fino, pogotovo po gradu, a tu je i njegov "metalni" zvuk radi lanca,... jednostavno nakon sto je okrenuo 150k, sve krenulo nagore, odbija poslusnost, a dotad je i kao slusao... :icon_rolleyes:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Nabijao ti je kompresiju u creva zbog dihtunga...Jel ti radio na 3 cilindra ili slicno? Valjda neces morati da radis komplet glavu jer je 16v...
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

da je 16v ili neki jaci motor ne bi se ja "zivcirao", gasao bi, pokvari se, popravi se, pa opet gas... ovako stiscem gas, da me kamioni ne preticu :lol:

08062011824.jpg

08062011826.jpg


stanje na cepu, te sipci... :icon_eek:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Pomesao ulje i vodu...jbg, valjda ces proci sto jeftinije.
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

rekao sam ti ja odmah, morao ti je nabit pritisak i eto sta se desilo
dihtung je uzrok zbog kojeg ti nije htio vuci, sto posto
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

maloprije smo "zagledali", na sipci ulja ima svega, rijetko, "prljavo", boja pa nekakva cudna, momacki je ucuclao, mamicu mu blentavu...

a u onoj posudi ima tragova ulja, crna unutra, prljava, te i na cepu onom, zaboravio kako se zove, uglavnom nesto poput majoneze, sa blatom i crnim talogom, heh... a i na sipci od ulja se osjeti i lagano miris benzina... naravno nista se ne zna tacno dok se ne otvori motor,... bas sam se nesto i raspitivao, navodno fabke do 2002 godine imaju te nekvalietene glave, vrlo moguce da mu se sve "nakupilo" te mu prikipilo...
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... Update: str. 124, historijat "guze"...

Ebo mat.. nije to staro auto pa da se desi zamor materijala. sigurno fabricki los oddjevak!
Najgore kad covjek pazi,a ono belaj ispadne!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top