Diskusija o gumama...

Diskusija o gumama...

Član
GOLF TZ je napisao(la):
imao goodyear eagle i prezadovoljan sam...:D

to su bile ljetne... a sto se tice zimskih meni su dobre... imao sam i Continental sad imam Savu i zadovoljan sam i sa jednim i sa drugim mada je Conti naravno bolji :icon_smile::icon_smile:
 
Član
Prosle godine na golfu FULDA MONTERO 2,strava dobra guma niti jedan jedini put me nije ostavila na cijedilu,dok drugi stavljaju lance na mecavi i -10,vi prolazite pored njih kao po suhom iako je visina snijega cak oko 50cm,pa budete nesto kao grtalica:D,NEPROCJENJIVO,ove godine ih nisam uspio naci :icon_cry:,pa sam uzeo 2 nove SAVA S3 175/70/13,zasad su odlicne,gaze dubinu oko 30cm snijega bez problema na velikom usponu,sto mi je potrebno,ali cim ljeto dodze skidaju se i idu neke cving-li koje sam dobio s felgama;)
 
Član
vec drugu zimu vozim na Pneumant pn150 wintec i mogu rec odlicne,snijeg,kisa drze se odlicno,a ljetne su mi tigar i snjima sam zadovoljan
 
Ja imam ljetne gume Michelin Primacy (dimenzija 205/55-16):
Osobine: izrazito dobro drže na suhom asfaltu, i odlične su pri kočenju, a kada je u pitanju kiša i mokra cesta, pohvalio bih također kočenje i probijanje kroz lokve na cesti (aquaplaninga skoro nema). Općenito, vrhunska guma.

Michelin-Primacy-HP-205-55R16---dostava--menjava---www-AVTOGUME-com_4bf01bcebf0aa.jpg





zimske gume koje su sada na autu : Firestone Winterhawk (iste dimenzije kao ove ljetne), samo mogu reći, vrhunska zimska guma, ali mana je kada je temperatura iznad 12-13 stupnjeva izraženo je valjanje u krivinama, daje osjećaj nesigurnosti. Općenito odlična guma

1290760799_firestone-winterhawk-195-60-R16.jpg
 
Član
a dobro, sto triza kaze, ovo je subjektivno misljenje... kako ko vozi tako ce me i gume valjat ili ne. primjer evo za michelin energy saver, ljudima koji lagano voze, njima super guma, jer eto imaju u glavi da je miselin, lagana voznja i dobra... probaj je silit, ode van trake sigurno, nisam jednom, pogotovo po kisi, cak i ljetnim vrucinama 30+, pocne skripit dobro, te prljavijoj cesti, nema samo ode svojim putem :icon_mad:

i za nankang, jest da ima te ultra sport 2 nazive i to,:D ali neko jace auto, gas i one, nisu onda bas dobre...
 
uuuuu kad sam uzeo auto stavljene su ljetne kumho povermax769, predobra guma, e od tad je poceo niz ovih jeftinih, tipa tigar i barum, iskreno barum ljetna cak i na +30 tvrda, a tigar hitris nebi ni najgorem neprijatelju preporucio, jedna sezona i eno ih kao staklo, sad su tigar winter na autu, jbg, vuce solidno, isao juce i u kozaru nema problema, prti ko lud, tako da za moje potrebe tigar je ok, mada bi moglo bolje, a ljetne moraju doci neke bolje definitivno
 
Član
tigar je na S vozilima sipe,(vozila pratnje koja idu iza limuzine)... valjda su dobre s obzirom kojim oni brzinama idu po krivinama...:D :D
 
u mom slucaju, i jos 3,4 poznanika zimska sava s3 se najbolje pokazala, ima odlicno prianjanje,
sad to je m*s i ako se vozi ljeti izgubi svoja svojstva i mozes je je.at,
sad ne kazem da nema boljih guma kao godyear ultra grip7 i sl, ali u nekom srednjem cjenovnom rangu
s3 je najbolja, PIRELI vise nikad to je zlo od gume,
za ljetni rezim goodyear se fino pokazao, sad ljeto manje vise, treba svakako dobra guma, ali zimi
to glavu cuva, savjet bi bio da se ima po 1 set zimskih i ljetnih guma i da se mijenjaju
 
Ma kakva Sava i S3...u tom rangu mozes uzeti 10 puta bolju gume Fulda kristal montero 2...za Savu je pojam!Vozim ih 3 godine...i mogu reci samo rijeci hvale!!!Vozio sam i Savu...0 bodova!!!
A ljetne sam kupio Barum Bravarius 2,pa cemo vidjeti kako ce se pokazati!
Prije toga sam imao Toyo t1r i mogu reci da guma kad se ugrije nije normalna...forsiraj koliko hoces,dobro drzi...a kocenje...ne treba ti ni abs-kopa se!:-D
 
Član
Imao na Astri goodyear zimske fenomenalne, na getaci dosle Sava S3, bacalo me po kisi, snijegu, ko da su celave gume a bile nove.. prodo smece i kupio Michelin Alpin A3, ova guma je ravna savrsenstvu, pre pre pre zadovoljan sam, a sto se tice ljetnih dunlop spmaxx-savrsenstvo od gume, auto ko da je na sinama
 
Član
Sava je smece i ja stojim iza toga, tigar wintera je pojam o gumi za savu, a da ne pricamo o michelin-u i drugim proizvodjacima...
 
Član
sava je dobra jedino po "pravom" snijegu, ovo ostalo, kisa, bljuzgavica, tanko skroz... ali opet, pola ce je kuditi, a pola dizati u nebesa...
 
Član
raja je li neko probao "petlas" Gledam hvale ih... Naime rijec je o Turskom prizvodjacu koji je radio samo teretni program gdje jako dobro kotiraju Sara gume koliko sam vidio po slikama sa gugleta michlein i dunlop :icon_question:
 
Top