Diskusija o gumama...

Diskusija o gumama...

Član
evo procitao temu i zakljucak je jasan,odem i kupim gume za koje imam love jer su sve dobre,hehe. Jedino me zacudilo da se samo na jednom mjestu spominje pirelli i to negativno,a to je guma koja je redovito na testovima u prve tri,a kod nas je ni na mapi.
 
Član
Dobra tema.trebalo je ovo otvoriti jer dosta raje se misli koje gume uzeti ;)
Najbolje gume sto sam do sada imao na autu su continetlan sport contact..sara im je 195/50 ali su mekse nego savine 185/60 moze biti i da je do dota :cool:
Ali su po suhom i kisi cudo ;) ;)

Samo se tesko moci zakljuciti da li valjaju neke gume ili ne kao npr.neko pise da sa sava S3 odlicne a neko da su pravo smece..
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Samo se tesko moci zakljuciti da li valjaju neke gume ili ne kao npr.neko pise da sa sava S3 odlicne a neko da su pravo smece..

Za Savu ce ti se svi, ukljucujuci i mene, sloziti da je extra PO SNIJEGU, medjutim smece po svim ostalim uslovima (kisa / kada je toplije vani i suho) , ko god misli da nije tako ne vozi dovoljno brzo....
 
Član
trizex je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Samo se tesko moci zakljuciti da li valjaju neke gume ili ne kao npr.neko pise da sa sava S3 odlicne a neko da su pravo smece..

Za Savu ce ti se svi, ukljucujuci i mene, sloziti da je extra PO SNIJEGU, medjutim smece po svim ostalim uslovima (kisa / kada je toplije vani i suho) , ko god misli da nije tako ne vozi dovoljno brzo....

ma ja cu ti vala reci da ne valjaju nikako bolje su mi se pokazale one quatrac 2 kako vec nego ove savine s3 (govorim o zimi) iako su s3 za zimu a quatrac 2 za sve uvjete
 
Član
Sava je mozda dobra po snegu, ali ja se uverih zimus da je tigar wintera po dubogom snegu majka!(porazila je michelin u mom slucaju :)) A u ostalim uslovima je puno slabija, slicna prica kao sa savom.
 
Član
Franki je napisao(la):
Ja imam Tigrove zimske. Onako, ok su. Ne silujem ga baš...Do stoje...:D

Po suvom se lijepe za asfalt, po snijegu te čupaju bolje od Lade Njive, ali zato kad je mokro, kao po ledu.
 

MTR

Član
jel tema zimske il ljetne gume ?? , i kafu jednu usput ponesi tek sam doso' :lol::lol::lol:
 
Član
dellas je napisao(la):
Sava je mozda dobra po snegu, ali ja se uverih zimus da je tigar wintera po dubogom snegu majka!(porazila je michelin u mom slucaju :)) A u ostalim uslovima je puno slabija, slicna prica kao sa savom.

Kako ce Tigar poraziti Michelin ??
 

MTR

Član
Skrabo je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Sava je mozda dobra po snegu, ali ja se uverih zimus da je tigar wintera po dubogom snegu majka!(porazila je michelin u mom slucaju :)) A u ostalim uslovima je puno slabija, slicna prica kao sa savom.

Kako ce Tigar poraziti Michelin ??

isto pitanje ?????? :icon_question:
 
Član
Skrabo je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Sava je mozda dobra po snegu, ali ja se uverih zimus da je tigar wintera po dubogom snegu majka!(porazila je michelin u mom slucaju :)) A u ostalim uslovima je puno slabija, slicna prica kao sa savom.

Kako ce Tigar poraziti Michelin ??

Nije isključeno. Tigar je odličan u snijegu dubokom neugažemom. Sam sam se uvjerio u to dosta puta. Sa tigrom probijaš prtinu kao od šale.:123:
 
Član
ja sam evo citavu zimu izgurao sa S3 ni jedan,jedini put nisam stavljao lance,a imali ste prilike vidjeti koliki je snijeg ove godine bio kod mene,a sad za ljeta Boga mi nezz imam neke u supi pa cu vidjeti:D
 
Član
sto se tice ljetnih guma imao sam gume od 3 proizvodjaca (kumho, sava i michelin).

* Kumho u dimenziji 185/55R15 ne znam tacno koji model, bila je kratko na autu i bio sam poprilicno zadovoljan
* Sava Intensa 185/55R14 i mogu reci da je pravo smece od gume isto plastika.
* Michelin Energi Saver 185/65R14 predobra guma, odlicno drzi i na suhom i na mokrom

sto se tice zimskih imao sam samo Sava Eskimo S3 u dimenziji 165/65R14 i fino se pokazala po mokrom, suhom, snjegom i ledom pokrivenom putu. doduse odmjeren gas i snijegu i ledu cini cuda
 
Član
sve zavisi sta ko trazi od gume... tebi je emire recimo micheling es odlicna guma, ja ih imao na autu, ...nit je drzalo, nit je kocilo, a po mokrom, preko zavoja... mozes samo nastradat krenel se brze... ko fol "ekoloska i stedljiva" guma, ali koja je tvrda, sporije se trosi, al isto tako i ne lezi kao mekane neke.... a i poskupa... 185/60/14 bile oko 120-tak KM.... jednostavno guma je katastrofa po mokrom i prljavom...
 
Top