Diskusija o gumama...

Diskusija o gumama...

Član
kao sto rekose, tigar dobar po snijegu, ali po mokroj cesti kriza, sava nesto slicno, samo malo bolja od tigra...
 
Član
Sportiva i yokohama meni su se lijepo pokazale yokohama mi je dosta bolja , dok mi je sportiva zlatna sredina. Michelinke neznam tocno koje na 407-ici su isto extra bile . hankook ventus extra guma :) Slijedece one idu na moje auto. Sava-jednom rjecju smeće
 
Početnik
imam priliku uzet neke uniroyal u dimenziji 225/45 17 za ljetni setup nove naravno,,da li je iko imao iskustva i sl da znam:icon_question:
 
Član
MTR je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Sava je mozda dobra po snegu, ali ja se uverih zimus da je tigar wintera po dubogom snegu majka!(porazila je michelin u mom slucaju :)) A u ostalim uslovima je puno slabija, slicna prica kao sa savom.

Kako ce Tigar poraziti Michelin ??

isto pitanje ?????? :icon_question:

Evo ovde sam pisao o tome, moze biti da me je traction control zajebao jer nije bilo moguce hvatati zalet pa me on samo osporavao ali tigar me je ponizio i izbio mi pare za milka cokoladu iz dzepa :) ...
http://www.bhtuning.com/michelin-alpin-vs-tigar-wintera-t-52482.html
 
Član
Zavisi to od dosta stvari kao sto ti mnogi kazu ;)
eto tvoje su gume bile 195 a u njega 185 odma prednost,u tebe je bilo upaljeno ESP ili vec kak ose zove u njega nije ;).Ti si se mozda peo nekom drugom brzinom nego on,npr,ti prvom on drugom i tako to :icon_smile:
 
Da ne otvaram posebnu temu, gdje su u Sarajevu najpovoljnije ljetne gume u dimenziji 195 65 15?? i koliko se krecu??
 
Član
milanelo je napisao(la):
Da ne otvaram posebnu temu, gdje su u Sarajevu najpovoljnije ljetne gume u dimenziji 195 65 15?? i koliko se krecu??
I mene to interesuje? Samo dimenzija 185/60/14. Nove ili polovne.....

A sad i ja nesto da kazem o gumama. Neznam nisam vidio dali je neko opisivao gume marke Debica?
E pa ja sam ih uzeo nove u januaru ove godine. Mislih onako na pogled odlicne za tu cijenu ali...zajeb. Prije toga sam imao Savu ali posto sam ih vozao dvije sezone( nisam ih skidao znaci zimske) ajde da ih zamijenim. Ljudi imao sam osjecaj da sam bolje skinuo...ma razocarah se pravo ali ajde prodje zima okopni snijeg ptice cvrkucu ha ha ha...zezam se znaci kopno suvo. Vozim se ja, malo brze ali malo brze... udjem u krivinu i prokliza mi auto(zadnji kraj karavan jbg). Jbg tom dionicom sam prosao milion puta znam je corav proci i koliko max, brzinom( ali da je bezbijedno):icon_eek:
Nemogu da vjerujem, ajde mislim slucajnost...Ali nije, ludilo nesmijes ga voziti preko 70.....80 u blagoj krivini, oce da driftuje:icon_mad::icon_mad:
Znam dugo koristim Sava gume i nikad mi se nije tako ponasalo auto ko sad. Sa Savom auto je mnogo stabilnije, kad je suvo 50% bolje prijanja na asvalt.
Tako da je za mene best bay Sava. Najbolji odnos cijene i kvaliteta.
Sad normalno skuplje gume odudaraju sigurno( nisam ih probao hronicni nedostatak para jbg:icon_smile:) ali sa Savom sam prezadovoljan. Debica shit, imao sam i Fuldu jedno vrijeme ali i ona mi se pokazala gora od Save. Jos jedan primjer.........Fulda i pogotovo Debica nemaju sanse na autoputu, nesmijes ih nagaziti preko 140 mozes ali imas osjecaj da nedohvacaju asfalt. Dok sam sa Savom bezbijedno tjerao mog Golfica do max 185kmh bez problema:123:
 
Član
ja na mercu imam continental 195/65 15 guma je fantastična kad sam ga uzeo bile barum to je užas živo plastika obična :icon_mad:

Nego kakva su iskustva sa hankok gumama mislio sam ih stavit na kedija?
 
Član
Sto se tice hankook ja sam prezadovoljan Po meni je to najbolja varijanta ulozeno dobiveno Vozim evo cetvrta sezona model ventus prime 185/55 r15 ;) Na nekim zvucnim modelima wv-a su dolazile u prvoj ugradnji Nose cak i lijepu reputaciju medju korisnicima Gledam ove godine su cijene otisle za desetak km po komadu ali su i dalje jako pristupacne
 

MTR

Član
niksa je napisao(la):
Sto se tice hankook ja sam prezadovoljan Po meni je to najbolja varijanta ulozeno dobiveno Vozim evo cetvrta sezona model ventus prime 185/55 r15 ;) Na nekim zvucnim modelima wv-a su dolazile u prvoj ugradnji Nose cak i lijepu reputaciju medju korisnicima Gledam ove godine su cijene otisle za desetak km po komadu ali su i dalje jako pristupacne

jesu jesu :icon_mad: , zbog njih sam i skrsio Passata 2005 , fuj

al davno je to bilo :D
 
Član
Vozio sam 6 godina na gumama Kumho izew 195/55r15 ms,i prezadovoljan sam,za njih nema leda i snjega,lance nikad upotrebio nisam,stvarno odlicne gume,jedino sto se brzo trose ako se voze po ljeti,inace za 10.,a nisu puno ni skupe.
 
Top