Diskusija o gumama...

Diskusija o gumama...

Početnik
GoodYear EAGLE NCTII, tako nesto je oznaka, najlosija guma koju sam imao do sad....probusi se na koru od banane..
Continental Wintersport, valjda se tako zove, MS; predobra guma za zime...
Trenunto na jednom autu Tigar i Pirelli zimske, zadovoljan, na drugom debica frigo, odlicno drze po snijegu, i na mazdi sava s3, al samo za zime, odlicna....za ljeta imam nekakve sportiva, nove sve 4, pa i one nisu lose...samo se zalim na jedne do sad :D
 
BHT Ovisnik
goodyear eagle f1 na 195 50 r15 prilicno zadovoljan,sava ljetne 185 60 r14 dobro se drze na vrucini,cim kiša guza plese ko manita,na mokrom dobro ikako stane :D a prilicno brzoo se trose,zimske imam s3 na maminoj jetti,po snijegu odlicne,kisa isto nisu lose,samo mi nekako puno bruje,sada imam na svojoj jetti sportiva winter zimske,prezadovoljan,i na toplini i pri vecim brzinama se dobro drze,a po kisi se lijepe za asfalt,ja zadovoljan,moja preporuka za zime
 
Član
Imam sve 4 zimske TIGAR gume, nisam ih kupio nego dobio nove kad sam auto kupio. Gume su lose uzas, jos kod mene nove, mogu mislit kakve su kad se istrose malo :D Nebi nikome preporucio da ih kupi jer su uzas. Btw, odem neki dan da kupim akumulator, a ista firma je zastupnik guma. Ulazi tip nesto se raspituje za TIGAR gume, govori mu lik sto radi da ih ne prodaju oni jer su opasne po zivot :D Samo molim boga da me ne izdaju negdje :D

Dunlop su bile na bmw, i svima ih preporucujem, odlicne su ;)
 
Član
Ljeti imam Federal SS-595 195/50/15(270vmax)Jako dobro drze ali su bucne iznad 100km na sat sto meni i odgovara tj nesmeta mi. Treba uzeti u obzir da je u mene lagano auto a vjerovatno bi se trosile brze na nekom tezem autu.
Dosta jeftina guma od ne navikanog proizvodjaca ljepog V dezena dobra za kisu.Koriste je dosta japanci za drift:D
A za zimu fulda kristall montero2.S obzirom da je zimska guma prezadovoljan dobra za snjega i leda a nije bas pohvaljena za krivne al nece izdati;)
 
Vozio sam na skoro svim gumama,od ovih popularnijih.Znaci Michelin,Bridgestone,Dunlop,Goodyear,Kumho itd.Najperformantnija guma je bila DUNLOP SPORT MAXX,al se ubrzo istrosila.Michelinka je meni najbolji kompromis.To joj i opravdava cijenu :)
 
Član
[align=justify]trenutka kombinacija je Dunlop Sport 01 kao ljetna i Bridgestone Blizzak kao zimska. Prezadovoljan i jednom i drugom, dobro drže po suhom i mokrom, nisu bučne...uglavnom vrhunske gume.;)
Vozio sam ranije MIchelin Pilot Premacy i nisam niti malo zadovoljan. Potrošile senakon cca. 40tis km i ispucao im rub tako da su bile opasne za bržu vožnju a platio ih kao zlato. Ranije vozio na Dunlopu SP 2020 i guma je nepoderiva, odlično drži, čak prošlei sniježne avantura bez da sam zaglavio. Uglavnom, svaka pohvala.
Od najlošijih na kojima sam vozio je definitivno Barum. Čista plastika, kliže na sve strane....užas, nikad više. Uglavnom smatram da se ne smije štediti na gumama. To je jedini dio auta koji se dira ceste, zato...:D
 
Član
auto mi nije nesto vrijedno stoga i ne kupujem neke pretjerano skupe gume. prethodne 2 zime vozio na tigrovim. kao sto neko rece gore, na snijegu i suhom su dobre, fino drze, pogotovo kad su nove, al zato na kisi trebas uciti sve sto znas da bi uspio prikocit, s tim da ne smijes ni razmisljat o nekom naglom kocenju. prije 10ak dana sam uzeo savine s3 i puno su mi bolje bar za sada od tih tigrovih, a cijena je barem u mom slucaju nekih 8KM cini mi se vise od tigrovih.

znaci izmedju ove dvije koje sam ja licno probao, glas definitivno za savu...
 
ljeti bile fulda, ne sjecam se koje, dosle na autu celave maltene, extra guma, celava tako ljepila to je cudo, kisa ovo ono sve extra, zimi koristim protekt, smece najisplativije jbg nema se trenutno, a onda zbavljene maltene nove Michelin Energy R15, po suhom extra, nema klizanja zajebancija, je li mokar asfalt katastrofa, ja sam mislio da je do mene da umisljam ali evo procitah jos par komentara sa istim problemom, tako da nije do mene.....
 
Član
Yokohama W-drive 205/55R16 ove zime , prosle su bile 195/65R15 isto w-drive. Prezadovoljan sam i sve preporuke za ove gume.
 
Član
Nisam uopste citao dosadasnje komentare, samo da dam svoje misljenje, a to je da ocjena gume opet dosta subjektivna stvar, neko ce da bude cijelu godinu prezadovoljan sa savom S3, onda u par slucajeva se lezanje one nankangove ns2 ocjenjuje kao odlicno, meni je licno kao mu*o , jebiga, sve zavisi kako ko vozi i sta ocekuje od auta....
 
Član
Slazem se da je subjektivno misljenje. Ja sad vozim michelin alpin i stvarno sam prezadovoljan, tezak je auto i extra ga drzi...Kada sam vozio manja auta redovno sam stavljao nove wintere(tigar) pred zimu i bio prezagovoljan i sa njima...
 
Top