Diskusija o gumama...

Diskusija o gumama...

Član
ljeto miselinka,onako vala,zima na dunlop sportu-prezadovoljan !
usput,kakva su iskustva sa pirelli p7 gumama,kontam uzeti te sad!
 
Član
imao sam hankoka ali 14, 185/60/14... u odnosu na onog plastikanera michelina es, tri puta bolja guma, a skoro duplo jeftinija... mada opcenito ove lafo, "ekoloske, zelene, stedljive i sl. gume su smece... al eto "poguraju", pa prolaze dobro na testovima... i u odnosu na takvog michelina hankok, je bio prava GUMA :lol: dobar
 
Prije sam vozao na Michelin vecinom, sad sam presao na Vredestein, sve su izgledi da cu ostati na Vredesteinu, mnogo dobre gume, Ultrac Sessanta ljetna samo takva;)
1292224-Vredestein.jpg
 
Član
olensoner je napisao(la):
Prije sam vozao na Michelin vecinom, sad sam presao na Vredestein, sve su izgledi da cu ostati na Vredesteinu, mnogo dobre gume, Ultrac Sessanta ljetna samo takva;)

ja uzeo prosle godine i nisam zadovoljan, proklizavaju u krivini dok stare Maloya Futura Sport ( maloya je kcerka kompanija Vredesteina) je puno bolje drzanje imala.


kavaz je napisao(la):
olensoner, kakve su cijene ovih guma kod nas, i gdje se mogu uzet

225/40/R18 su bile 220 KM prosle godine na proljece u Sava Gumi na Stupu
 
BHT Ovisnik
na hankook se slabo zale,samo cujem pozitivna iskustva tko god je ima,hankook ventus prime,a veoma povoljna ;)
 
Član
barum bravuris 2, 205/45/16, nazad sto su mi... evo preslo se malo vise kilometara, drze sasvim fino, nisu lose ni po mokrom( kazu da su stare po tom pitanju bile kriticnije, dok ove nove imaju malo vise kanala za kisu...) ... za cijenu od ni 140km, i vise nego ok guma...

jedino ne znam kako bi se nosila sa jacim autima, te koliko bi trajala.. drzi ok i pri nesto brzo voznji, naravno kroz zavoje, fali mi ponija za autoputa :D
 
Član
@ limpi mogu ti reci da na autu od dvjestotinjak ks sa zadnjom vucom barum guma jednaka ruskom ruletu to nema kontakta sa podlogom nikakva :D
@ dellas 225 bi bila idealna a 235 se moze namontirati ali ce malo balonasto izgledati.
 
Član
Ljeti Continental Sport Contact 3, za mene predobra guma...
Zimi Michelin Alpin A4 takodjer se pre- predobro pokazala...
A za ove sto hvale savu cu samo reci da je sava ne sjecam se tocno negdje na 37-om mjestu, i 70% ih izbaci gutu u 2-oj ili 3-oj godini zivota, sare ostane 5-6mm, al zato kvrga presudi...
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Ljeti Continental Sport Contact 3, za mene predobra guma...
Zimi Michelin Alpin A4 takodjer se pre- predobro pokazala...
A za ove sto hvale savu cu samo reci da je sava ne sjecam se tocno negdje na 37-om mjestu, i 70% ih izbaci gutu u 2-oj ili 3-oj godini zivota, sare ostane 5-6mm, al zato kvrga presudi...

iste gume koristim i ljeti i zimi michelin po meni predobra guma nemoze se sava ni porediti ovu zimu vozio savu nikako a mihelin je prica za sebe, a contisport contact 3 vise nego dobra ;)
 
Top