Audi RS5 VS BMW M3 roadtest (English subtitled)

Audi RS5 VS BMW M3 roadtest (English subtitled)

mercedesbenzclk63amgbla.jpg



:D
 
Član
ako ovo nije off topic ja ne znam sto je ? kakav sad clk ima veze s ovim video? pa dajte ljudi raspravljamo ozbiljno svi kao po sali pa opali a niko izgleda nije video pogledao i vidio vremena auta
 
technoGeek je napisao(la):
I sta sad s tim sminkerskim autom :icon_question:

kad je bal nek se i princeza j*e :D

a to da je sminkerki pokazuju brojni testovi , kao npr. onaj protiv M6 gdje ga je CLK ogulio do gole koze i vremena na stazama :cool:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
I sta sad s tim sminkerskim autom :icon_question:

kad je bal nek se i princeza j*e :D

a to da je sminkerki pokazuju brojni testovi , kao npr. onaj protiv M6 gdje ga je CLK ogulio do gole koze i vremena na stazama :cool:

Jos si nam samo ti falio :lol::lol::lol:
 
hahhahahaha , pratio sam temu od pocetka , haj reko necu se mjesati , vidim ja otislo ovo u 3 lijepe , pa reko da postavim jednog "sminekerskog" CLK Black Series-a :D
 
Član
Ja napisah vec par puta, sto se mene tice, dok je god i Nissan GT-R negdje u ovom cjenovnom razredu, ne vidim zasto bi pogledao neki od ova dva.

E sad od ove dvojice, tezak bi bio izbor stvarno. Vjerujem kad je fino vrijeme, da je M3 zabavniji za voziti, al opet kad dodje zima, mozes ga parkirati i vozat se taxijem, ak nemas drugi auto. RS5 je tu vec nesto bolji. Sto se same brzine tice i tu bi bilo guravo, ali Quattro bi mogao imati prevlast na nasim losim cestama. Staza je jedna stvar, znas svaku krivinu, bolji je asvalt nego na cesti, a i vozi se nesto drugacije nego na cesti - sto se tice putanja i slicnog. Iako Audi vazda zaj*e stvar sa svojom sigurnoscu, nije to do Quattra, trkaci Quattro modeli su zabranjeni na mnogim trkama, jer su bili nedodirljivi svima. Ko prati brdske trke, zna sta se desi kad se pojavi A4 Quattro ST, to obicno obara rekord staze, makar tu bilo jos xx brzih auta na pravcu. Fol je da Audi cestovne aute previse podesava da klizu njuskom, to je stvar setupa ovjesa, a donekle i balansa sasije. Neko pomenu Audijevu sigurnost kao prednst, nije to losa osobina, al da ne trazim u autima nesto vise od sigurnosti i prevoznog sredstva od A do B tacke, nebi ni bio na ovom forumu.

Ja bi recimo prije od ova dva auta uzeo Audija S3 (novog - 8P) il BMW-a 135i, jer bi bolje zadovoljili moje potrebe.
 
gaga je napisao(la):
daj sta vam je rasturate od autima od 100 000€....niko ni prebijene u dzepu :D:D

Nekad se ovako raspravljalo o kocki i 80-ki, pa evo sad ih ima koliko hoćeš, polako, doći će i RS5 i M3 na svoje, za nekih 25 godina :D :lol:


@Boki: slažem se sa tvojim izborom, da se kojim slučajem može kupiti nešto ovako, moj izbor bi bio npr. TTS ili 135i sa M ili performance package-om
Manji, lakši, a isto brutalno brzi... ;)
 
Član
Da vama Goca nešto objasni, Audi ne podešava auta da klize nosom to je pogrešno, čak naprotiv, novi Audiji imaju 40:60 posto prenos snage prema POZADI baš da bi se izbjeglo to preupravljanje.

Druga stvar Audijevi motori su za razliku od BMW-ovih smješteni ISPRED prednje osovine pa zato puno više klizaju nosom nego što bi trebali, raspored težine je kod BMW-a puno povoljniji, RS5 kao i novi S4 imaju 15 cm pomaknut motor UNAZAD da bi se smanjio prevjes, rasteretila prednja osovina i dobilo niže težište a samim tim smanjilo preupravljanje.

Treće novi S4 (3.0 kompresor) kao i RS5 imaju sportski quattro diferencijal na stražnjoj osovini koji aktivno raspodjeljuje okretni moment između stražnjih kotača kako bi dodatno stabilizirao vozilo i poboljšao držanje kada se automobil vozi na granici svojih mogućnosti, nešto slično ima i Mitsubishi EVO. koliko quattro pogon kvari stabilnost pokazuku svi WRC automobili....

Što se mene tiče ova dva auta mi nikako nisu za usporedbu, RS5 je više veliki GT auto za duža putovanja a ne neki hardcore sportaš za staze. I dalje mislim da je RS4 prava konkurancija M3-ici.

I reći ću vam još nešto, novi RS4 će biti prava hardcore jurilica koja će objediniti sve najbolje karakteristike dosadašnjih Audija i onda će njemački dvojac dobiti samo :smajli28:...
 
Top