Audi RS5 VS BMW M3 roadtest (English subtitled)

Audi RS5 VS BMW M3 roadtest (English subtitled)

GocaS6 je napisao(la):
Da vama Goca nešto objasni, Audi ne podešava auta da klize nosom to je pogrešno, čak naprotiv, novi Audiji imaju 40:60 posto prenos snage prema POZADI baš da bi se izbjeglo to preupravljanje.

Druga stvar Audijevi motori su za razliku od BMW-ovih smješteni ISPRED prednje osovine pa zato puno više klizaju nosom nego što bi trebali, raspored težine je kod BMW-a puno povoljniji, RS5 kao i novi S4 imaju 15 cm pomaknut motor UNAZAD da bi se smanjio prevjes, rasteretila prednja osovina i dobilo niže težište a samim tim smanjilo preupravljanje.

Treće novi S4 (3.0 kompresor) kao i RS5 imaju sportski quattro diferencijal na stražnjoj osovini koji aktivno raspodjeljuje okretni moment između stražnjih kotača kako bi dodatno stabilizirao vozilo i poboljšao držanje kada se automobil vozi na granici svojih mogućnosti, nešto slično ima i Mitsubishi EVO. koliko quattro pogon kvari stabilnost pokazuku svi WRC automobili....

Što se mene tiče ova dva auta mi nikako nisu za usporedbu, RS5 je više veliki GT auto za duža putovanja a ne neki hardcore sportaš za staze. I dalje mislim da je RS4 prava konkurancija M3-ici.

I reći ću vam još nešto, novi RS4 će biti prava hardcore jurilica koja će objediniti sve najbolje karakteristike dosadašnjih Audija i onda će njemački dvojac dobiti samo :smajli28:...


Konkurencija ima mahanje.


i za RS5 se slicno govorilo ;)
 
Pa ako je tako kako Goca kaže, gledajući sve najbolje što je izašlo iz Audija uvijek je mrvicu zaostajalo za BMW-om.
To znači da, ako imate skupinu komponenti i karakteristika koje su bile lošije od BMW-a znači da će konačni proizvod koji je načinjen od njih biti opet lošiji.
Moja teorija relativnosti........ :D :lol:
 
Član
@Vernes: Nije bitno šta ti se kaže nego tko ti kaže ;)

@Porsche obožavatelj: Neki kažu da je i Ferrari bolji od Porsche-a jer ima puno bolji skup komponenti zar ne :)? Ne stoji ti teorija baš ;)
 
Pa ono "konkurencija ima mahanje" je rekao Bax , pa zato sam i naveo to. Najavljuju se neke super stranse masine a na kraju bude : "tresla se gora , rodio se mis" ;)
 
GocaS6 je napisao(la):
@Vernes: Nije bitno šta ti se kaže nego tko ti kaže ;)

@Porsche obožavatelj: Neki kažu da je i Ferrari bolji od Porsche-a jer ima puno bolji skup komponenti zar ne :)? Ne stoji ti teorija baš ;)

Ne moraš sve uzimati ozbiljno, možemo se malo i za.ebavat. Sve su to vrhunski automobili. ;)

Što se tiče Ferrarija, baš jučer sam jednoga detaljno proučavao, pogledaj temu BIH supercars :icon_biggrin:
 

MTR

Član
samo da potvrdim ovo sto je Goca napisao , a ostali koji nisu dobro upoznati sa tehnikom CVATTRO :D:D preporucujem vam slijedeca videa :

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_09y0SwOrkA?fs=1&hl=en_US&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_09y0SwOrkA?fs=1&hl=en_US&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

i jos malo

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/viWJUaakMKs?fs=1&hl=en_US&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/viWJUaakMKs?fs=1&hl=en_US&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
 
Član
O klizanju nosa kod quattra se govori od treće stranice ove teme. Ništa novo nisam čuo.

Znači Audi je to riješio tako što je više snage prebacio na zadnje točkove. Ako se ne varam, sve više postaje bmw-ovski :lol::lol::lol:

Sve ovo što se govori je bilo u top gear testu za novi RS4. Kao što je Clarkson rekao:"Audi voli da stavlja ogromne motore odmah iza farova". Odlično rješenje :lol::lol:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
O klizanju nosa kod quattra se govori od treće stranice ove teme. Ništa novo nisam čuo.

Znači Audi je to riješio tako što je više snage prebacio na zadnje točkove. Ako se ne varam, sve više postaje bmw-ovski :lol::lol::lol:

Sve ovo što se govori je bilo u top gear testu za novi RS4. Kao što je Clarkson rekao:"Audi voli da stavlja ogromne motore odmah iza farova". Odlično rješenje :lol::lol:

Taj tvoj "NOVI" RS4 je 4,6 god bio na tržištu prije M3 E92 ;)
Audi V8, onda nekada za koliko ono ah da 4,6 dođe M3 sa V8, kako simbolično... RS6 oduvijek ima neku zanimljivu oznaku Bi-turbo, sada M5 stiže Bi-turbo.... M3 333hp sa RS4 B5 nije mogao ni u snu, pa onda dođe M3 CLS (NAJBOLJI BMW ikada, ujedno jednini koji bi mogao posjedovati) no opet sa B5 RS4 nije mogao... Nisi ti kriv šti si neuk...

NHF
 
Član
M3 CSL (ne CLS - sjeti se Mercedesa SLK pa obrni slova) je brzi i od M3 E92, kako onda nebi bio od RS4 :icon_biggrin:

A nesto kao Sport diff je davno imala Delta Integrale, samo full mehanicki - Torsen nazad :D
 
Član
Malo si pretjerao s tim godištima zar ne? Nema veze, ako bax kaže da je 4.6 godina, onda jeste!! Kada smo kod motora, e 46 je iz svog motora koji je 1000 kubika manji izvlačio istu snagu kao i audi iz svoga 4.2. Zar to nije za plakati? :lol::lol:

Ja sam cijelo vrijeme mislio da su M modeli broj 1. No to je samo varka, zar ne? :lol::lol:

Aj ohladi malo života ti. Ti i tvoj audi:icon_rolleyes: Da li ti netko radi u tvornici? Stari ima dionice? Ne kontam u čemu je fora...Sada ćeš reći: "Ti to nikada nećeš shvatiti". To mogu shvatiti samo ljudi sa IQ-om preko 100 ...:lol::lol:

Genijalan si;)
 
Hajde kad već svi znaju kako ide i kako se ponaša M i RS, evo još malo sitničavosti...... :D


M3CSLvsRS4B7.jpg



M3CSLvsM3e92.jpg



RS4B7vsM3e92.jpg



M3e92vsRS5.jpg
 
Član
Ma znaš šta? Bmw jeste brži i više uzbudljiv, ali koga to zanima kada kupuje sportsko auto?(citat) :lol::lol:

Konkurencija je izbrisana:lol::lol:

Ti si preuzeo ulogu MTR-a? :D
 
Član
Ovaj RS4 B7 od 13 staza bolji je od M3 E92 samo na dvije od njih..neko je rekao da je ipak ovo stari model..ocekujem da ce nasljednik biti puno bolji!!!;):icon_smile:
 
Top