Audi A4 avant by Sarajlic/presao u racere :)

Audi A4 avant by Sarajlic/presao u racere :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/registrovan i nema oznakaaaa

LiMa "apdejt"
Kao sto sam vec naveo htio sam ofarbati felge i vratiti im stari sjaj.Danas sam odradio 2 sutra cu dvije.Naime nisam ni skidao gume niti ista nego samo temeljito pripremio i opleti.Na 2 ili 3 mjesta sam samo malo spric kita nanosio velicine novcica od 20kf jer nije bilo potrebe vec sam ih samo dobro oslajfao do fabricke baze i ofarbao.Koristio sma vjerovali ili ne sprejeve ali samo sto je u sprej za lak stavljen ucvrscivac da zastitim boju.Ja sam prezadovoljan rezultatom cak dobio sam ogledalo sjaj i prezadovoljan sam cime sam radio jer nije mi se dalo zezati skidaj gume i kompresorom a imam i kompresor i sve.
















I nesh zanimljivo sto sam danas otkrio a to je da su mu diskovi precnika 322 milimetra i ja nisam mogao vjerovati.Znaci nista manje od 16 ke i ona je knap.Kada kazem 322 mm to sam mjerio metrom mozda par milimetara +;- jer sam mjerio sa vanjske strane ali nisu ispod 315-3189 milimetara.Ja sam citavo vrijeme mislio da su iste velicine kao na pasatu sto su bili :)




To je to do sutra
Pohvale,kritike i prijedlozi bujrum :)
 
Član
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/Ofarbane felge

EXTRA ODRAĐENO !;)

Meni lik za iste takve 4 felge,komplet restauracija traži 160 KM...sa halalom bih mu dao kad bih znao da ce tako ispasti:D
 
Početnik
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/Ofarbane felge

Lexillium je napisao(la):
EXTRA ODRAĐENO !;)

Meni lik za iste takve 4 felge,komplet restauracija traži 160 KM...sa halalom bih mu dao kad bih znao da ce tako ispasti:D

Dodjes do mene i odradimo ih jos bolje nego ove moje.
Troskovi:
gorivo 50km
2 stele 5km

Total:55km

Odes i pokazes majstoru kako sam ih uradio za 55 km i gledanje kiseog izraza lica = NEPROCJENJIVO :D


Vjeruj prezadovoljan sam za 2 sloja laka ali bitno mi je bilo dobro ih pripremiti i to je to. ;)
 
Član
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/Ofarbane felge

extra si ti to odradio, a diskovi su ti 320x30 ;)
 
Početnik
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/Ofarbane felge

nesobrzi je napisao(la):
extra si ti to odradio, a diskovi su ti 320x30 ;)

Hvala drug puno i na pohvali i na infu,znaci fulo sam u 2 mm i vjeruj iznenadio sam se kada sma premjerio jer sam citavo vrijeme kontao da su 288 kao u pasata.Hvala drug ;)
 
Član
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/Ofarbane felge

svaka cast za ove felge,stvarno si ih dobro odradio vratile su stari sjaj :cool::cool:
 
Član
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/Ofarbane felge

Odradjeno u full-u, dobro ti idu ovi DIY poslovi, samo napred;)
 
Legend
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/Ofarbane felge

ovo za diskove je istina 100%
meni na audiju a6, jos je 114kW su ovi diskovi, 16ka jedva stala :icon_biggrin:
 
Početnik
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/Ofarbane felge

odlockano hvala
odlucio sma da me briga za suplje price supljih ljudi tako da idemo dalje :icon_biggrin:


Danas zavrsene i ostale 2 felge tj ofarbane




I jedna interesantna kilometraza,od kupnje prevalio skoro 1500km



I juce zamijenjena ona 5 dizna sa elektronikom koja je mana kod ovih motora i 1 nosac motora tako da sam sad u punoj ratnoj spremi :D
Sljedece sredjivanje velike mane audija tj guljenje one gumirane povrsine prekidaca.To mi zivce trga pa cu to sutra rijesiti :cool:
 
Član
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/Ofarbane felge

Sarajlic je napisao(la):
Sljedece sredjivanje velike mane audija tj guljenje one gumirane povrsine prekidaca.To mi zivce trga pa cu to sutra rijesiti :cool:
Kako si mislio to rešiti? I mene to nervira na ćaletovom audiju pa ako može neki savet...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top