Audi A4 avant by Sarajlic/presao u racere :)

Audi A4 avant by Sarajlic/presao u racere :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/neke sitnice odradjene :)

Samo sam cekao kad ce borba s prekidacima poceti
 
Početnik
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/Ofarbane felge

FilipRS je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
Sljedece sredjivanje velike mane audija tj guljenje one gumirane povrsine prekidaca.To mi zivce trga pa cu to sutra rijesiti :cool:
Kako si mislio to rešiti? I mene to nervira na ćaletovom audiju pa ako može neki savet...
Bit ce jedan DIY postavljen ;)



Davor_ je napisao(la):
Samo sam cekao kad ce borba s prekidacima poceti

Ima da ih nema :D
Ma moram druze jer preskupi su mi novi da ih uzimam v;)
 
Početnik
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/neke sitnice odradjene :)

Kao sto je vec mnogima poznato audi ima problem guljenja prekidaca od podizaca i sl.Razmisljao sam kako da odradim to guljenje jer nepada mi napamet da kupujem nove module za koje bi mi trebalo 300-400km tako da sma opet u svojoj kucnoj radinosti izkemijao nesto.
Pa pogledajte:
prvo sam poskidao prekidace sve



Pa je onda modul kompletan rastavljen



Nakon toga sma krenuo cistiti ono gumirano njasra sa prekidaca i dobio potpuno bijel prekidac.Ovdje vidite usporedbu ociscenog i neociscenog



Nakon grubog ciscenja sa skalpelom uzeo sam smirg 800 i fino sve osmirglao,sve ivice i zazore da bi folija sto bolje uhvatila jer je mala povrsina;)

Nakon toga na red dolazi ovo:fen i folija ( na slici je piano black folija)



Ali ja nisam koristio tu jer mi je previse sjajna pa sam uzeo carbon foliju dok nenadjem obicnu ali mat



Otprilike treba vam ovoliki komad za jedan prekidac


I evo ga presvucen prvi




Pa evo ih u kopletu na okupu i prsvuceni :cool:



Pa nakon toga dolazi najtezi dio,izrezivanje male ikonise prozora koji je dopola spusten.Ovo je prvi prekidac koji sma uradio i koji mi je licio ninasta :lol: Naravno foliju sam skinuo i krenuo ponovo



I onda nakon doosta vremena,zivaca i mucnog polozaja se doslo do ovoga,izrezani i spremni za vracanja




Evo usporedbe mog prekidaca sa fabricki odradjenim



Nakon toga prekidaci podizaca vraceni u tapacirung



Pa sam se onda bacio na upravljac retrovizora.Na tom prekidacu sve je bilo poguljeno
Sve opet rastavio,ocistio i presmirglo i zalijepio foliju.Nakon toga izrezivao i dobio ovo.





Nadam se da ste zadovoljni jer ja za prvi put jesam.Sada se bacam u potragu za mat folijom pa da sve odradim u matu kako spada i da izgleda fabricki.Naravno napravio sam si model prekidaca na kojem cu vjezbati izrezivanje onog prozorcica tako da kada budem radio mat folijom da to ozgleda potpuno fabricki;)
 
Član
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/DIY odradjeni prekidaci

Moze se reci ovo ili ono ali za odvaznost veliki respect i znao sam da nece se dugo cekati za pocetak borbe sa prekidacima!!
A sta je za aircon dugmicima?
 
Početnik
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/DIY odradjeni prekidaci

I da evo kako to izgleda u tapacirungu sve sklopljeno







Davor_ je napisao(la):
Moze se reci ovo ili ono ali za odvaznost veliki respect i znao sam da nece se dugo cekati za pocetak borbe sa prekidacima!!
A sta je za aircon dugmicima?

Hvala drug.Klimu sma davno rijesio postavim ubrzo slike ;)
 
Član
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/DIY odradjeni prekidaci

Dobro ispalo, mada mislim da ce bit' bolje sa obicnom crnom folijom;)
 
Početnik
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/DIY odradjeni prekidaci

ado_d je napisao(la):
Dobro ispalo, mada mislim da ce bit' bolje sa obicnom crnom folijom;)

Hvala drug,i ja msm isto samo da mi je nac mat jer u nas nema no stvoricu je ako treba :icon_biggrin:
 
Član
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/DIY odradjeni prekidaci

ne valja, odmah da ti kazem :icon_rolleyes:












ne pucaj, salim se :D
svaka cast, i na rezultatu i na trudu ;)
 
Član
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/DIY odradjeni prekidaci

ima kod nas u tz mat crne folije, pa ako kad budes isao da znas, nema neke jeftine ima samo od 3m.... za detalje pp
 
Početnik
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/DIY odradjeni prekidaci

aServis je napisao(la):
ima kod nas u tz mat crne folije, pa ako kad budes isao da znas, nema neke jeftine ima samo od 3m.... za detalje pp

Ma vidjecu ako budem isao dole jer meni treba komad max 30x30 ugl ako budem dolazio javim se thx na infu
 
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/DIY odradjeni prekidaci

bilo je mat folije mozda trenutno nema u KM-u i ne isplati ti se uzimat cijela 4,00 km znas kolko je to pa mozes se napit za te pare :D

felge si odlicno odradio ;) rekao sam ti za auto nakon voznje :icon_smile:
 
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/DIY odradjeni prekidaci

dobar si,ja se nemogu nakaniti nikako,mada je kod mene samo oko volana poderan ovaj gumishit,kontam ga samo skinuti iu prefarbati u matt-crno :icon_rolleyes:
 
Početnik
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/DIY odradjeni prekidaci

GolFanatiCars je napisao(la):
bilo je mat folije mozda trenutno nema u KM-u i ne isplati ti se uzimat cijela 4,00 km znas kolko je to pa mozes se napit za te pare :D

felge si odlicno odradio ;) rekao sam ti za auto nakon voznje :icon_smile:

Thx drug a gledao sma u km-u nije bilo kaze nabavljat ce al neznaju kad ;)
A presto sam pit tako daaa :D

nermin suljagic je napisao(la):
dobar si,ja se nemogu nakaniti nikako,mada je kod mene samo oko volana poderan ovaj gumishit,kontam ga samo skinuti iu prefarbati u matt-crno :icon_rolleyes:

Hvala drug,a Odradi ga strukturnim crnim mat bice ljepse barem ja msm nego obicni mat da je ;)
 
Član
RE: Audi A4 avant,2.5 tdi,quattro,180 ks,s-line/DIY odradjeni prekidaci

Felge odlicno ispale . . .
auto vrh . . .
sretno u nastavku radova
:cool:
:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top