VW Golf mk2 r.i.p.

VW Golf mk2 r.i.p.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: VW Golf mk2 GTi 8V, BBS 8x15 & 9x15

Dolazila je dvica tvornički s klimom i na starijim godinama. Pa dobro srdjane. I meni je cijena tvog golfa smiješna. Evo kakvu dvicu sam prodao za 3500 km prije godinu dana.

http://www.bhtuning.com/moji-stari-gti-ovi-t-36144.html

Pola godine se prodavala. Prešla je 100 milja manje od tvoje, stanje skoro pa savršeno. Bez packe unutra i vani, motor odličan. Svatko ima pravo da cijeni svoje auto koliko želi. No treba biti realan.;)
 
Član
RE: VW Golf mk2 GTi 8V, BBS 8x15 & 9x15

ZELA GTI je napisao(la):
Pa dobro srdjane. I meni je cijena tvog golfa smiješna. Evo kakvu dvicu sam prodao za3500 km prije godinu dana.
Pola godine se prodavala. Prešla je 100 milja manje od tvoje, stanje skoro pa savršeno. Bez packe unutra i vani, motor odličan. Svatko ima pravo da cijeni svoje auto koliko želi. No treba biti realan.;)
Izmedju skoro savrseno i savrseno postoji razlika... :lol:

Nego, salu na stranu, jel' poredis onog golfa i mog? Po cemu je bolji ? Limarijski? Bolji motor? Oprema? Sta?
Nemoj me pogresno shvatiti, ali po meni nisi realan... mog'o si ga dati i dzaba, nije moj problem. Mene su feluge izasle 2700KM, gewinde 600, svu elektroniku sam pretresao, mehaniku takodje, i tu sam puk'o preko 1500KM... auto je na tehnickom bilo SAVRSENO, po PS-u.

Napis'o sam negdje da nije 7500KM vec eura, i post prije da nije na prodaju... pa mi bas tvoj komentar nema smisla...
 
Član
RE: VW Golf mk2 GTi 8V, BBS 8x15 & 9x15

cijena jest realna za ovakav auto, ali bez felgi znaci nekih 4000-4500 KM...jer ove felge su kao pola auta, a to nece ni jedan bosnjo platiti jer cuj dat za felge i gevinde 2500KM :)
ipak ces ga tesko ikad prodati s felgama za te pare (zamalo pa gti cetvorka :)), svako voli uzeti auto i neke extra felge za 600-700km ...

jedan od najboljih primjeraka kod nas sigurno, ovakvo sto se cuva za sebe i ne prodaje jer mu se ne moze objektivno odrediti cijena (s jedne strane jer je vlasnik zaljubljen u njeg, a s druge jer vecinu ljudi boli k za bbs-ice od 2000KM i ne cijene tudje ni blizu kao svoje, posebno bosancerosi )
 
Član
RE: VW Golf mk2 GTi 8V, BBS 8x15 & 9x15

ma kud ces dalje kad sam ja jaranu pokazao .noKe-tovog golfa... kaze on, jeste dobar.. samo jos da su mu neke petokrake :D

to ti sve kaze o bosancerosu :D
 
RE: VW Golf mk2 GTi 8V, BBS 8x15 & 9x15

AnDel je napisao(la):
cijena jest realna za ovakav auto, ali bez felgi znaci nekih 4000-4500 KM...jer ove felge su kao pola auta, a to nece ni jedan bosnjo platiti jer cuj dat za felge i gevinde 2500KM :)
ipak ces ga tesko ikad prodati s felgama za te pare (zamalo pa gti cetvorka :)), svako voli uzeti auto i neke extra felge za 600-700km ...

jedan od najboljih primjeraka kod nas sigurno, ovakvo sto se cuva za sebe i ne prodaje jer mu se ne moze objektivno odrediti cijena (s jedne strane jer je vlasnik zaljubljen u njeg, a s druge jer vecinu ljudi boli k za bbs-ice od 2000KM i ne cijene tudje ni blizu kao svoje, posebno bosancerosi )


Upravo tako potpis ;) tuning je skup sport tako da kazem naravno ko voli platit ce sve to, ali zato treba zadrzat auto a ne prodat, jer ono sto neko ulozi kao sto je slucaj kod srdjana nece mu to niko uvazit jer malo ko kod nas to zna i cijeni.
 
Član
RE: VW Golf mk2 GTi 8V, BBS 8x15 & 9x15

Svjestan sam ja tog' svega... ali ima dosta ljudi (posebno na forumu) koji me kontaju, zato sam tu i zato se i druzimo ovako... ;)
Auto NIJE na prodaju, zakljucao sam ga i na PIK-u...
Nervira me kad mi neko soli pamet sa cijenom a nikad nije vidio auto (osim na slikama). Kad ga perem negdje mimo kuce obavezno se neko nakaci i pregleda od A do Z. Tajna ovako dobro ocuvanog primjerka je GARAZIRANJE, otkad je kupljen u Njemackoj... Stric ga uzeo 1991, cuvao k'o oci u glavi, kod nas dosao 1997 i odrzava se maksimalno... unutra je kao u novijim autima, debela izolacija (sto zbog klime sto naknadno ubacivana by me) radi posao i nista se necuje na normalno naduvanim gumama i amortizerima fabrickim... klima ledi i usred zime :lol: sta da vam kazem :D

Nego, evo i par slicica kako su legle lajsnice

Prije


Poslje




Rastavio sam i instrument tablu, cilj je procistiti SVE vezano za ventilaciju... vremenom se nakupilo puno prasine, pa ne izlazi svjez vazduh kao prije...:icon_biggrin: kerher je odradio pos'o vrucom vodom... :cool:



Bice jos slika dok sunce opet grane, ne vidi se perla nikako majku joj...
 
Član
RE: VW Golf mk2 GTi 8V, BBS 8x15 & 9x15

srdjan014 je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Pa dobro srdjane. I meni je cijena tvog golfa smiješna. Evo kakvu dvicu sam prodao za3500 km prije godinu dana.
Pola godine se prodavala. Prešla je 100 milja manje od tvoje, stanje skoro pa savršeno. Bez packe unutra i vani, motor odličan. Svatko ima pravo da cijeni svoje auto koliko želi. No treba biti realan.;)
Izmedju skoro savrseno i savrseno postoji razlika... :lol:

Nego, salu na stranu, jel' poredis onog golfa i mog? Po cemu je bolji ? Limarijski? Bolji motor? Oprema? Sta?
Nemoj me pogresno shvatiti, ali po meni nisi realan... mog'o si ga dati i dzaba, nije moj problem. Mene su feluge izasle 2700KM, gewinde 600, svu elektroniku sam pretresao, mehaniku takodje, i tu sam puk'o preko 1500KM... auto je na tehnickom bilo SAVRSENO, po PS-u.

Napis'o sam negdje da nije 7500KM vec eura, i post prije da nije na prodaju... pa mi bas tvoj komentar nema smisla...

Sada se trebamo svađati čiji je golf bolji? Naravno da je tvoj bolji(na izgled zbog felgi, ne znam kakvo je stvarno stanje), no ti tražiš 3000 km više. Skoro duplo više! To je mala razlika zar ne? Ja nisam realan:icon_eek: Rekao sam skoro savršeno stanje pošto nema auta od 20 godina u savršenom stanju. I ja sam za limariju i lak dao 1200 km, pa šta? Prodao sam dosta auta (ne samo svoja), a na autima koje sređuješ za svoj gušt ne možeš izvući ni dio para koje si uložio. Na svojoj dvici sam ispušio 2500 km, na kecu preko 3000 km. Nije mi žao para. Bili su u lošem stanju, a ja sam ih vratio u život. Kada ih danas sretnem na cesti, izmame mi smiješak na lice;)

Vidim na piku mnogo dvica gti sa cijenama 4500-5-5500 km. Smiješni su mi svi ti likovi. Davno su prošla vremena kada si za gti-a mogao uzeti toliko love.

Što se mene tiče, zayebaji se s ljudima i s tom cijenom. Meni ni u džep ni iz džepa.

p.s. Evo ispadoh bosandžeros a sređivao sam auta dok je većina vas bila u osnovnoj školi:D
 
Član
RE: VW Golf mk2 GTi 8V, BBS 8x15 & 9x15

@ Zela
To i pokusavam reci...
Sta mislis, da sam ja ulozio 3-4 milje pa trazim 7... :lol: uh, kamo srece da je toliko otislo :D

Ne mozes znati stanje auta dok ne sjednes u njega i provozas, i tu nema polemike... meni je na prvom mjestu, znaci ispred svega ostalog, tehnicka ispravnost vozila koje vozim... I za ovo auto mogu ruku staviti na panj da je sve sto se moze izmjenjati izmjenjano, najboljim dijelovima koje sam mogao naci... uvjek moze nesto puci i sjebat se (i na novom) ali smanjuju se sanse ako odrzavas kako valja...

Edit:
Bogam' ja prve petokrake AZEV 15ke kupio i stavio na golfa 2004... mislim tog' sam kupio za divljanje i razbio, a ovog cuvam k'o oci u glavi...
 
Član
RE: VW Golf mk2 GTi 8V, BBS 8x15 & 9x15

Nema rasprave. Uložio si dosta, cijenim to. I sam sam takav, svako auto koje kupim poslje mene bude duplo bolje. Samo nemoj očekivati de će to netko tko kupuje cijeniti, jer neće;)

Uživaj u getuši, dobra su to auta. Znam:icon_biggrin:
 
Član
RE: VW Golf mk2

Ev` ljudi mali doprinos ovoj temi i autu od mene:


http://www.flickr.com/photos/53784707@N05/sets/72157625156786914/
 
Legend
RE: VW Golf mk2

odlicno sve ovo sto radis, samo mi nisu jasni oni oglasi na piku, jel ono ti stavljas ili je neka zajebancija ?

cuvaj ga, rijetki su ovakvi golfovi..

stallion je napisao(la):
Ev` ljudi mali doprinos ovoj temi i autu od mene:


http://www.flickr.com/photos/53784707@N05/sets/72157625156786914/

slike su perverzne :icon_eek:
 
Član
RE: VW Golf mk2

@noke
Shega mi nekako... :D :D :D


A slike su :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek: mislim, jel' ono moje auto jbt? :lol:

Svaka cast stallion
 
Član
RE: VW Golf mk2

Mali update, stigli cepovi... :cool:

Veliko hvala kolegi dragann-u, koji ih je kupio i donjeo iz BG-a... :cool:



Origigi je origigi... :123:

Gume smo narucili (5 komada u raaaznim dimenzijama :wicked: ) pa cemo vidjeti koje ce dobiti prolaznu ocjenu... mada vec sam 90% siguran da ce Yokohama 185 i 195/45 ici, al' ajd'... valja probat'... :D ima toga jos, ali drugi put detaljnije...

Do tad'

PozdraVW
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top