VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

azbest nemoj niposto, hem sto je kancerogen hem sto smrdi grana svaki put kad vozis ne mozes sjediti u autu od smrada, bolje nemoj omotavati nikako, sto ce ti to.
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

kao sto rekoh gore, usisna grana se grije od toplote koju prenosi izduvna, dzaba hladim zrak vecim intercoolerom nisam nista dobio ako ostane tako..
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Brum Brum je napisao(la):
azbest nemoj niposto, hem sto je kancerogen hem sto smrdi grana svaki put kad vozis ne mozes sjediti u autu od smrada, bolje nemoj omotavati nikako, sto ce ti to.

Nidje veze ! Ja a i alenx na svom kecu, imamo izduve komplet omotane azbest trakom, przimo ih turbinama a nit sta gori, nit sta smrdi.... Tebe je ocito neko dobro izradio pa ti strovalio neko smece od trake.
Ja ti 100% garantujem da kvalitetna traka nikad nece odgarat i smrdit a takvu traku upravo alenx i prodaje !

@Noke, zastita susjednih komponenti od toplote izduva je samo usputna svrha azbest trake... Grana se omotava trakom iz skroz drugih razloga ;)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

2 esso : procitao sam negdje da se moze na taj nacin zastititi od toplote.. pa sam mislio uradit to, a za druge razloge ne znam stvarno

kako ste pricvrstili traku na krajevima downpipea i jeste li koristili lijepilo ispod ?

poz
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

.nOKe je napisao(la):
2 esso : druze kako ste pricvrstili traku na krajevima downpipea i jeste li koristili lijepilo ispod ?

poz

Kakvo bolan ljepilo ??? :lol: Takvo jos nije izmisljeno :lol:
Traku motas na suho, uhvatis je na pocetku motanja selnom (a imas na ebayu kupit i takne selne bas za fiksiranje azbest trake na granu) i onda cvrsto i maksimalno nategnuto namotavas niz granu i kad dodjes do kraja, opet uhvatis selnom. Nije lose da je uhvatis svakih 10-15cm a najjeftinija varijanta ako nemas selni je da umjesto njih koristis paljenu zicu, al to je vec pita od govana, barem po mom misljenju...
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

pa gledao sam ima lijepilo koje se koristi za visoke temperature kada se azbestrna traka mota na sastavima u indrustriji.. navodno da trpi preko 100stepeni... zato pitam, mislio sam svakako uradit to sa selnama, kupio sam dvije kvalitetnije selne da se ne istope, ali sam mislio i na lijepilo.. al jos bolje ako ne treba ;)
 
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

kod tebe se uvijek nesto raducka, sta mislis koliko bi trebao
snage imati nakon zamjene turba ic-a i sl,,
 

IGY

Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

noke mislim da temperatura ide i do 800 stepeni na izduvnoj grani

tako da nema tog ljepila koje se nece raspasti :D
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

IGY je napisao(la):
noke mislim da temperatura ide i do 800 stepeni na izduvnoj grani

tako da nema tog ljepila koje se nece raspasti :D

Digresija na ovaj post.....postoji silokonsko lepilo za +1200 stepeni (znam za sigurno da je u crnoj boji, a da li postoji u jos nekoj to ne znam) ;)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

bucky_mb@yahoo je napisao(la):
kod tebe se uvijek nesto raducka, sta mislis koliko bi trebao
snage imati nakon zamjene turba ic-a i sl,,
pa eto, radi se da nije dosadno :icon_smile:
sto se tice turba i ica, to je vise preventivno, doduse ovaj veci ic sam stavio jer planiram dizat pritisak kako sam vec rekao, na nekih 1-1.2 vidjet cemo sta majstor kaze, sve ostalo je manje vise isto na motoru.. ma ne ocekujem neku snagu, samo malo bolji odziv na gas :)

Twister je napisao(la):
IGY je napisao(la):
noke mislim da temperatura ide i do 800 stepeni na izduvnoj grani

tako da nema tog ljepila koje se nece raspasti :D

Digresija na ovaj post.....postoji silokonsko lepilo za +1200 stepeni (znam za sigurno da je u crnoj boji, a da li postoji u jos nekoj to ne znam) ;)

eh sad do koliko ide ovo lijepilo, ne znam stvarno, znam da se koristi u industriji.. to 800 se mislim odnosi na temperaturu u nekim ekstremnim slucajevima, cisto sumnjam da se grana kao grana (sa vanjske strane) grije do tih temperatura..

ugl, uzeo sam namjenski za to, ali eto kako eso rece ne mora se koristiti lijepilo, tako da ce ici samo selne na pocetak i na kraj.. to je to;)

2guster : do sad je bilo pola golfa :D
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

esso_sa je napisao(la):
Brum Brum je napisao(la):
azbest nemoj niposto, hem sto je kancerogen hem sto smrdi grana svaki put kad vozis ne mozes sjediti u autu od smrada, bolje nemoj omotavati nikako, sto ce ti to.

Nidje veze ! Ja a i alenx na svom kecu, imamo izduve komplet omotane azbest trakom, przimo ih turbinama a nit sta gori, nit sta smrdi.... Tebe je ocito neko dobro izradio pa ti strovalio neko smece od trake.
Ja ti 100% garantujem da kvalitetna traka nikad nece odgarat i smrdit a takvu traku upravo alenx i prodaje !

@Noke, zastita susjednih komponenti od toplote izduva je samo usputna svrha azbest trake... Grana se omotava trakom iz skroz drugih razloga ;)

ma nije kod mene :lol: slabo se kod mene grana grije slaba je ovo masina:lol:

bio u autu na kojem je grana umotana tom trakom, brate smrdi fuj, u pitanju je 2.0 20V turbo fiatov motor, traka je kako sam upoznat pravo skupo placena i bas namjenjena za te stvari, e sad jedino da nije kakva kopija, ;)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

razlicite su temperature na 2.0 20v zimbe i 1.6 dizlo..

probat cemo pa vidjeti, samo sumnjam da bi to iko stavljao ako je vec tako..
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Brum Brum je napisao(la):
bio u autu na kojem je grana umotana tom trakom, brate smrdi fuj, u pitanju je 2.0 20V turbo fiatov motor

Sto bezze okolisas sa opisom motora, lijepo napises da je bilo na Galetovom ili Alenovom autu i zdravo :D Nema takvih auta sa tim motorima u ovom gradu ko Golfova :D
To je garant bila neka smece traka posto ova, sto ja i alenx koristimo, ne pokazuje nikakve simptome koje si opisao.
Cak sta vise, na mapiranju svog auta sam imao priliku direktno gledati kako, pod punim gasom i opterecenjem, turbina i komplet izduv svijetli ko sijalica od uzarenosti :D a traka stoji kako stoji ;)
 
Top