VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

RE: vw golf mk2 gtd+i >project

nokke je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
nokke je napisao(la):
Madison je napisao(la):
Dizne su sigurno iste, mene bas cudi da su iste i bregaste, verovatno je na tom pritisku i ic-u dobijeno jos 8kw konja...

A bosch pumpa je valjda ista na 51 i 59, razlikuje se ja mislim samo na onom najslabijem td-u, kod njega je kao na obicnom dizelu valjda?

nije ista bosh pumpa kod 59 ima neki "dupli gas" neki amortizer na gasu ...a sto se tice tog "najslabijeg" turbodizela kod njega je od obicnog dizela bosh pumpa a dizne od TD-a ...posjedujem jednog...pa ako si voljan...da stanemo na crtu...da vidimo jel "najslabiji" xD

taj amortizer je za vracanje gasa :lol: uzmi pumpu 51kw i stavi pored svoje i vidi razliku

pa jesam li ja rekao da je moja pumpa i pumpa od 51 ista????????????

ma ja sam ti samo reko cemu sluzi taj amortizer
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Amortizer ne vraca gas, opruga na poluzi gasa bosch pumpe vraca gas a taj amortizer sluzi da ublazi naglo oduzimanje gasa i da motor tada nebi trzao i cupao nosace ;)
 
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Drug svaka cast ;) ma opasno si poceo :cool: sta kazes nema prostora, gdje ce biti, motor ti ima dodataka ko TDI od 96 kw s digitalnom klimom :icon_smile:

Samo naprijed sretno ;)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

GolFanatiCars je napisao(la):
Drug svaka cast ;) ma opasno si poceo :cool: sta kazes nema prostora, gdje ce biti, motor ti ima dodataka ko TDI od 96 kw s digitalnom klimom :icon_smile:

Samo naprijed sretno ;)
hvala druze, pa eto.. radi se hvala Bogu :)
eh.. klima nece ici sigurno, za nju nema mjesta, a i opterecuje motor bezveze, tako da nista od toga :D
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Pa hladnjak ide fabricki desno od filtera za ulje. Ako ti bude potrebno, uslikacu ti ;)

Kako si inace upasovao poklopac, meni ima veci razmak od cepa za ulje do poklopca, ne znam da li je pumpa visa ili sta vec... Creva ka ic-u koliko sam primetio su otprilike u istoj visini kao kod mene...
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

noke noke,gdje ces to sve potrpat. Salim se,samo naprijed,znas ti dobro sta radis;);)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

GreenDevil je napisao(la):
ovaj Golf ce se jos malo zvat HLADNJAČA, ima 20 hladnjaka :lol::lol::lol:

hahah trebam jos postaviti hladnjak serva, klime, zamisli sta bi onda tek bilo :D:D

ArminM je napisao(la):
noke noke,gdje ces to sve potrpat. Salim se,samo naprijed,znas ti dobro sta radis;);)

ah brate dragi.. ne znam ni ja, al opet sta ljudi rade na ovim motorima, ovo je nista :) vjeruj...

Madison je napisao(la):
Pa hladnjak ide fabricki desno od filtera za ulje. Ako ti bude potrebno, uslikacu ti ;)

Kako si inace upasovao poklopac, meni ima veci razmak od cepa za ulje do poklopca, ne znam da li je pumpa visa ili sta vec... Creva ka ic-u koliko sam primetio su otprilike u istoj visini kao kod mene...

kod mene ima iznad filtera ona kutija to je kao neki hladnjak, ali nema neku funkciju, bar po meni, tako da sam odlucio stavit ovaj "eksterni" hladnjak, jer ipak to isto ulje ide na turibnu, tako da sigurno ce imati neki efekat..

sto se poklopca tice, ne moze se upasovati da izgleda kako treba bez adaptera, tj da se digne poklopac za neki odredjeni nivo prema gore, tek onda izgleda kako treba.. meni sada po novom rasporedu cijevi ovaj poklopac fakticki i ne odgovara, nisam ga jos postavio na auto, ali morat cu vidjeti da skontam neki fazon, da ga ostavim, malo cu ga prekrojit da se moze ubacit kako treba..
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

de ba nOke... dosta te vise... :icon_mad: idi radi sta...

potrosi tastaturu a nigdje slike... znas da sporo citam, a kazu da slika govori 1000 rijeci... :lol:
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Liga je napisao(la):
de ba nOke... dosta te vise... :icon_mad: idi radi sta...

potrosi tastaturu a nigdje slike... znas da sporo citam, a kazu da slika govori 1000 rijeci... :lol:

hahaha, sutra ces ti meni u kanal :icon_twisted::icon_twisted::D
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

.nOKe je napisao(la):
Liga je napisao(la):
de ba nOke... dosta te vise... :icon_mad: idi radi sta...

potrosi tastaturu a nigdje slike... znas da sporo citam, a kazu da slika govori 1000 rijeci... :lol:

hahaha, sutra ces ti meni u kanal :icon_twisted::icon_twisted::D

pisao sam ti za nosac uljnog filtera na GFC, da te ne brukam i ovdje... :lol:

haj sredi to i vidimo se... :cool:
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

hahaha ma rekoh ti ja, ono sam nasao neku sliku sa neta, pribliznu, ovaj ima izlaze za hladnjak sigurno, eh sada to za vodu ne znam, morat cemo pogledati, ako ne bude nesto cemo iskombinovati, nisam te dzaba angazovao da zavrsimo ovo :p
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Pa da, isti ovakav je kod mene fabricki ;)

A za poklopac, meni su creva na dobrom mestu, tj. poklopac stoji pod pravim uglom, koliko sam video kod tebe je malo nakosen jer ti je ic. dole, ali kazem ti, fixiracu ja njega nekako, nego mi je dosta visok u odnosu na cep za ulje. Razmisljao sam da kupim jos jedan cep i zalepim onde gde je rupa na poklopcu, cisto da se ne vidi da ma toliki luft :D
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

kod nas i mesari mehaniku znaju , tako da ne sumnjam da ce te to rijesiti hehehe , sala :D

nego noke druze u zadnje vrijeme bez prestanka radis,svaka cast golf je predobar a ide da bude i bolji ;)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Madison je napisao(la):
Pa da, isti ovakav je kod mene fabricki ;)

A za poklopac, meni su creva na dobrom mestu, tj. poklopac stoji pod pravim uglom, koliko sam video kod tebe je malo nakosen jer ti je ic. dole, ali kazem ti, fixiracu ja njega nekako, nego mi je dosta visok u odnosu na cep za ulje. Razmisljao sam da kupim jos jedan cep i zalepim onde gde je rupa na poklopcu, cisto da se ne vidi da ma toliki luft :D

ok crijeva, to je tebi lako sad, ali ti govorim za cep.. pokusaj naci cep od golfa mk4 i onda uzmes onaj adapter na cep , pogledaj po auto dijelovima mozda negdje naletis da ti jos malo digne cep, stim da kad postavis taj cep od passata ili cetvorke dosta ce ici gore.. tako da ti mozda to bude ok..

pogledaj kod dallya kako je,

enesss je napisao(la):
kod nas i mesari mehaniku znaju , tako da ne sumnjam da ce te to rijesiti hehehe , sala :D

nego noke druze u zadnje vrijeme bez prestanka radis,svaka cast golf je predobar a ide da bude i bolji ;)

ehhehe, ma lako je za golfa, jednostavno :)
pa eto.. zagrizao sam bas, pa reko ajd da uradim neke stvarcice do ljeta, da mogu cejfit fino :D
 
Top