VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Meni nije jasno zasto je toliki problem zavrteti tu turbinu koja je isla na 51kw?
Zar svi koji hoce da dobiju vise snage od 51kw ne stavljaju turbinu sa 59kw?

Vozio sam se u golfu 51kw, a 59kw imam i sam, i moj znatno bolje lepi, pogotovu preko 2500 obrtaja...
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Madison je napisao(la):
Meni nije jasno zasto je toliki problem zavrteti tu turbinu koja je isla na 51kw?
Zar svi koji hoce da dobiju vise snage od 51kw ne stavljaju turbinu sa 59kw?

Vozio sam se u golfu 51kw, a 59kw imam i sam, i moj znatno bolje lepi, pogotovu preko 2500 obrtaja...
[/quot
Tvoja turbina je mala K14 sa vodenim hladenjem, ima lako pokretljivu osovinu, koja ko sto kazes lijepi na niskim obrtajima, al kako ides prema nekim maksimalama ona slabi slabi i opet slabi.
Uporedi svoju K14 sa K24, razlika u A/R, izduvu, kompresivnom prostoru,...
K24-jednostavno cista snaga, i naravno sto je bolji blok ona ko slavuj pjeva!!!
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Madison je napisao(la):
Meni nije jasno zasto je toliki problem zavrteti tu turbinu koja je isla na 51kw?
Zar svi koji hoce da dobiju vise snage od 51kw ne stavljaju turbinu sa 59kw?

Vozio sam se u golfu 51kw, a 59kw imam i sam, i moj znatno bolje lepi, pogotovu preko 2500 obrtaja...

najveca je razlika u tome sto taj 59 ima IC, da vidis kako ide 51 sa icom, nebi bila toliko razlika :D

ja znam kad sam tek stavio IC, eldin je stimao pumpu i napravio je caroliju, auto je otkidalo, al fakat !

ako na vecem pritisku bude islo priblizno onak (nadam se da hoce) onda cu biti prezadovljan..
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Hm, pa ja iskreno nakon generalne vise i ne vozim preko 4000 obrtaja, ali do tih 4k puni sve vreme konstantno, a i Noke je rekao valjda da k14 ima veci radijus, tj. da puni sve 5200, sto isto mogu da potvrdim jer sam ga ranije punio toliko. Ne radim to vise jer po mom misljenju ovaj motor, kao i vecina dizela nije za gazenje preko 4000, ja sam svoj motor tako i sa'ranio :(

Ako ta k24 bolje puni preko 4000, onda po meni i nije neka prednost, realno pri svakodnevnoj voznji, ne znam ko prelazi 3-3500 obrtaja.
Mada, naravno, svi imaju sopstvena ocekivanja od auta, neko vise hoce da na crti bude bolji, ali da na nizim obrtajima bude slabiji ;)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Sve ovo stoji sto si ti rekao, ova k14 puni konstantno, ali k24 moze da napuni veci pritisak i da ga vise zadrzi jer je po konstrukciji tako napravljena, i kada se igras sa pritiskom turbine puno je izdrzljivija i moze podnijeti veci pritisak nego ta k14..

ti si pravilno rekao, sve zavisi kako ko vozi i kako sta ocekuje od svog auta.. ali kad se sve odradi kako treba, ovaj setup sto sam ja izabrao bi trebao biti nesto bolji nego taj koji ti trenutno imas, pogotovo pri vecem stepenu prenosa brzine..
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Pa malo mi je cudno zasto su onda uopste stavljali k14 na 59kw, ako ta k24 trpi veci pritisak, koliko znam 51kw puni 0.6 bara fabricki? Jedina prednost koliko vidim je vodeno hladjenje, pa bi trebalo da je trajnija zbog toga...

A ja iskreno retko kad vozim preko 100-110, uglavnom izvlacim u drugoj i trecoj, cak ni na auto-putu ne pralizm 110-120 km/h...

PS: Koju bregastu imas?
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

ni meni nema jasnoca oko dosta toga.. ali eto, ispade tako, vjerovatno njemci nisu nikad ni sanjali da ce raja dizati pritisak na 1 ili cak i vise od toga..
sto se tice bregaste, neam pojma fkt.. standardna njegova, to nisam nista radio.. jel ima razlike neke u odnosu na 59, neki kazu ima, neki nema pa sad..
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Ja koliko znam ima razlike, na 59 je malo ostrija ;)
Inace, koliko sam cuo, ko hoce da mu sto bolje puni do 2000 obrtaja, nije lose da se stavi bregasta od obicnog dizela, ali time se gube visoki obrtaji ;)

Malo si i meni zagolicao mastu za tuning, videcu sa svojim majstorem, mozda dignem malo pritisak, do 0,9 ili max 1.0 bar :cool:
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

probaj pa nam sibni kakvu sliku ubrzanja, da vidimo kako sta :)

ovo moje ce tek na proljece biti gotovo, za sada cu samo jos reglirati pumpu na 59 (opet ali kod drugog majstora), kad promjenim turbinu nekad tamo na proljece, onda ce biti sve kako treba :)

doduse tek onda ce se trebat ganjat idealan pritisak i kolicina goriva..
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

nOKe: imam ja dobru brusilicu za bregastu :D
(ako budes uradio motor onako kako smo pricali, i ako te uspijem nagovoriti na jednu fintu točkovi će ti otpasti)
Madison: kao sto ti je nOKe rekao, razlika izmedu 59 & 51KW, je turbo sa vodenim hladenjem, IC, i koliko znam nista više. Nikakve bosh pumpe, bregaste,...A to si u pravu da na 51KW turbo puse 0,6 bara.
Šta misliš što tvoja puše 0,7-0,8bar???
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Moja nabija 0.8 bara, imam vdo boost chukicu, tako da je sigurno toliko ;)

Hm, ja sam bio ubedjen da moja ima ostriju bregastu, jedan dobar poznavalac mi je isto potvrdio to...
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

ja sam bas nedavno trazio ako neko ima onak katalog vw dijelova, da mi javi kataloski broj / oznaku te bregaste da vidim jel ima razlike.. moguce je, ne kazem da nije..
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Evo sta pise u Tec Doc-u o navedenim bregastim


U prevodu, iste su te bregaste na 51 i 59KW ;)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

hvala sandy !
imas + od mene :D

btw : jel mozes provjeriti jesu li injektori isti, tj kolicina goriva koju propusta dizna i eventualno pritisak istih..
 
Top