VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Madison je napisao(la):
A koja je ta k24?

I znas li mozda, da li moze da se podigne pritisak turbine bez nekog boost limitera dodatnog?
Cuo sam da na ovoj mojoj moze preko wastegate-a, mada nisam nikad cackao oko turbine...

K24 koliko sam ja skontao je sa 51kW, malo je veca, pravi veci pritisak u kracem radijusu.. dok ova k14 puni manji pritisak ali u vecem vremenskom radijusu, prednost k14 je sto ima vodeno hladjenje..

a sto se tice stimanja, to ne znam stvarno, mislim da se moze nastimati na westgateu, ali moras imati bas boost chukicu, da vidis sta si napravio..
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Imam ja boost chukicu, nego da li je potreban neki dodatan uredjaj koji se stavlja na wastegate da kontrolise pritisak ili ne, pitanje i za ostale ako se neko razume?

@tdi power
Ako je noke dobro rekao da je k24 sa 51kw, zasto je onda ona zahtevnija? Ja sam mislio da je ova moja najveca, i da ima najvecu turbo rupu zbog toga...
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Chukica je vdo, nisam siguran da li su fabricke, ili su odradjene u Nemackoj, imam sve iste vdo i za temp i pritisak ulja, kao i za voltazu.

Hm, ja sam mislio da je k14 najveca, s obzirom da puni do kraja- sve do 5200 obrtaja. Mada sam ja od generalne prestao da zalazim u tako visoke obrtaje, 3500-max 4000. Max obrtni moment mi je na 2800 ja mislim, tako da mi se tu i najbolje ponasa. ;)

Pitao sam bio ljude iz Novaspeed servisa, oni rade chip tuning, mada su dosta siroko strucni, rekli su mi da bih mogao da dignem pritisak na 1.0, eventualno 1.1, sve preko toga bi imalo preveliki rizik.

A sto se tice menjaca, kod mene je 4T, i to je najduzi menjac od svih koji su ugradjivani u dvojke ...
4S je ja mislim malo kraci, tj. diferencijal mu se razlikuje pa u drugoj ide do 73, verovatno je taj kod tebe... ;)
 
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Koliko si platio ventile ako nije tajna...ja sam gledao dode 15km komad novih...to mi nesto puno bilo???
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Noke ajde kad bude obojica tu da se dogovorimo da ti posaljem fele,juce sam pricao sa jednim covjekom, koji mi je nosio tablice i saobracajnu kad sam kupio Pola. Da ti ih dostavim prije nove godine,da imas sta da radis:cool::cool::cool:
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

TDi Power je napisao(la):
Ako vam je motor ono osrednje zalosti K24 vam nece pomoci jer nema dovoljno snage i kompresije da je pokrene,mozda tek u trecoj dok se sporije nabija pritisak...a prve i druga nista...




Eldine ne ofiraj finte :lol:
Puno smo se i mi mucili :icon_biggrin:
@nOKe, iz ove Eldinove recenice mozes izvuci "ono" o cemu smo nedavno pricali (sto ja nisam uradio, falilo "žita" ) ti se potrudi!
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

TaBa je napisao(la):
Eldine ne ofiraj finte :lol:
Puno smo se i mi mucili :icon_biggrin:
@nOKe, iz ove Eldinove recenice mozes izvuci "ono" o cemu smo nedavno pricali (sto ja nisam uradio, falilo "žita" ) ti se potrudi!

motor je radjen prosle godine, tako da bi trebao biti spreman, presao je od tad cca 20k km

ArminM je napisao(la):
Noke ajde kad bude obojica tu da se dogovorimo da ti posaljem fele,juce sam pricao sa jednim covjekom, koji mi je nosio tablice i saobracajnu kad sam kupio Pola. Da ti ih dostavim prije nove godine,da imas sta da radis:cool::cool::cool:

pa eto druze, kad mognes posalji ih, dobro bi bilo da dodju prije n god, da ih pocnem radit lagano :)

dzinn16v je napisao(la):
Koliko si platio ventile ako nije tajna...ja sam gledao dode 15km komad novih...to mi nesto puno bilo???

oko 12km komad izadju ovdje + 3 € dostava..
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

u zadnje vrijeme muski radis , ma svaka cast , svi poslovi vrijedni POHVALE!!!!
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

vidjet cemo kako ces zavrtiti tu turbinu na 2000rpm u prvoj i drugoj brzini

TaBa je napisao(la):
TDi Power je napisao(la):
Ako vam je motor ono osrednje zalosti K24 vam nece pomoci jer nema dovoljno snage i kompresije da je pokrene,mozda tek u trecoj dok se sporije nabija pritisak...a prve i druga nista...




Eldine ne ofiraj finte :lol:
Puno smo se i mi mucili :icon_biggrin:
@nOKe, iz ove Eldinove recenice mozes izvuci "ono" o cemu smo nedavno pricali (sto ja nisam uradio, falilo "žita" ) ti se potrudi!



Sta da ti pricam kada sve znas ;)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

vrtiit cemo je trecom, ha ja :p

ma vidjet cemo druze kako ce ovo biti, trebalo bi biti bolje kako god nego sto je onda bilo kad smo tek ic stavili, a znas kako je isao :D
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Sve ce to biti OK!
Eldine: ne prepadaj, istu smo carobnu "puhaljku" imali...
nOKe : samo mu daj goriva i zraka, a poslije....
 
Top