VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

bad_look je napisao(la):
Pametno Noke ulažeš u pametne stvari života vrijedne...respect od mene...pozzzz

hvala tebi i ostalima na komentarima.. malo po malo, napravit cemo nesto od ovog :)

Madison je napisao(la):
Druze koliki je ovaj intercooler, pa skroz si pokrio hladnjak :))
Ima li nekih promena?

E reci mi molim te kako si pricvrstio ovaj poklopac od tdi-a, uzeo sam i ja skoro pa treba da ga montiram?
Nego ja nemam ova 3 poklopca...

IC nisam jos skopcao, trenutno ce biti samo veca turbo rupa i hladniji zrak, ali kad se digne pritisak turbine, onda bi tek trebao doci do izrazaja, vidjet cemo sta smo dobili sta izgubili, morat cu rijesit i hladjenje motora (stavit cu 2 brzinu ventilatora na prekidac, pa palit po potrebi..) mislim da je to rijesenje.

sto se tice poklopca, kod mene je do sada samo stajao, jer su ga cijevi drzale, sad cu pravit nosace, pa cu poslikat kako ide, pa ce biti sve objasnjeno :) ako mozes da se strpis malo..
poklopce mozes naci u auto dijelovima, imaju se kupit novi..

GreenDevil je napisao(la):
nece vise bit zuljeva na rukama :lol:

koja razlika jbt, sta sam ja do sada radio :D
 
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

bolje slajfat prozore nego da nemas servo, htio sam i ja u svog ubacivat el podizace na sva vrata al zamijeni ga i kajem se i dan danas al i da ga mogu vratit doso bi u dijelovima, momak ga satro...
trebo bi otic da vidis odgovara li ti sta s njega, u Brezi je, blizu ti je...
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

jel imas broj momka
sta ga je rastavio u dijelove ?

mogao bih otic, ici cu u brezu za dan dva po el.podizace, pa pravo da pogledam..
 
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

.nOKe je napisao(la):
jel imas broj momka
sta ga je rastavio u dijelove ?

mogao bih otic, ici cu u brezu za dan dva po el.podizace, pa pravo da pogledam..

Ne znam da li ga prodaje u dijelovima ali ev ti broj od momka sto je kupio od mene Golfa i nek te on uputi gdje je tacno jer ga je on prodo nekom rodjaku razbijenog
061 532 719 Amer

ako ga budes gledo slikaj ga i posalji mi slike da vidim sta je ostalo od njeg
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Valjda cu naci te poklopce, ne znam uopste gde to da trazim, iskreno takve sitnice se kod nas najteze nalaze... :(
Planiram inace da mu stavim sa unutrasnje strane neku zvucnu izolaciju, alubutil i sl.

E reci mi jos samo za pecurku, ja sam stavio kod sebe yed, doduse veca od ove tvoje, i zvuk je fenomenalan, turbina bas zvizdi, nego sad kad si je zatvorio kutijom, da li se zvuk kod tebe izgubio?
I meni sad nekako ponovo gotivno kad vidim kutiju fabricku pre nego pecurku, mada nisam ni siguran da li ce stati u kutiju jer je bas veliki filter, a i ne bih da izgubim zvuk turbine :D
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

kod mene se ne cuje nista :D
mozda kad otvorim pritisak da ce se cuti.. a i meni je ruzno izgledalo bez kutije, zbog toga sam je i vratio..

ova je jedva stala, tako da ne znam kako ces ti svoju ubacit :D
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Pa jedino da isecem u kutiji onu cevku u donjoj polovini, mada ce i tako tesko stati...

Kod mene se iskreno cuje ubija, znaci i dok na barometru jos ne pokazuje pritisak-na 0 bara vec mozes da cujes pomalo, kad nabije 0.8 bara zvizdi po jacini isto koliko se cuje i motor. Buraz kad je provozao auto izlazi sa kezom oko usiju, iako ne gotivi sva ta moja zajebavanja oko auta :D

A inace pre nego sto sam stavio filter nije se cula turbina, tek kad nabije max pritisak mozda vrlo malo, skoro neprimetno. Filter je inace yed, otprilike upola jeftiniji od K&N-a, zadnji lonci su im odlicni pa sam se zato odlucio za njega...
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

ne znam stvarno.. nebih da ti vezem neku suhvu, meni se prosla turbina cula, bas je ono zvizdala cim se upali, negdje na 2100 - 2300 obr/min, i tako je zvizdala nekih pola godine i onda se sasuo lezaj.. pricao sam jednom sa nekim majstorom kaze on kad se pocne cuti.. lezaj je pri kraju.. eh sada posto je kod tebe drukcija turbina nego kao kod mene, moguce da je u tome stvar.. kod mene je garett, kod tebe bi trebala biti kkk k14, tako da je i tu razlika, vjerovatno..

ja to iskreno i ne gledam nesto po zvuku, bitno je da ima funkciju.. pa cemo vidjeti kako ce se ponasati, drug je kupio panel k&n za ovaj motor, vidjet cu da i to stavim nekoliko dana, i onda najbolju soluciju cu ostavit sebi..
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Znam da je po nekom pravilu to znak da je pri kraju, ali radio sam ja prosle godine generalnu motora, i turbinu smo pregledali, bila je apsolutno suva, bez lufta, jeste kkk sa vodenim hladjenjem, e ne znam iskreno da li je k13 ili k14 jer budala nisam zapisao, ali rekao bih da je k14 ;)
Koliko sam cuo da te turbine nabijaju i po 500 000 bez reparacije, kod mene je 290 000, i ne trosi ulja uopste. Na 9000 km je motor popio nekih 0.5l sto je ja mislim skroz korektno.

A sto se tice funkcije, meni su performanse ostale iste, tako da mi je zvuk bitan jer mu je jedina funkcija to :)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

generalno, izdrzljivije su ove garett, bar sam ja tako cuo, stim da ne znam sta da ti kazem, ja sam imao 2 garett, i obdje su tu i tamo, ovu drugu sto sam stavio, bila je reparirana, cuvao sam je bas, ali eto danas bas kad sam postavljao cijevi vidim baca ulje u usis, znaci nije dobro.. tako da na moje auto, sto se golfa tice, garett nece sigurno.. trenutno trazim k14 ili k24, vjerovatno da cu uzeti k24..
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

A koja je ta k24?

I znas li mozda, da li moze da se podigne pritisak turbine bez nekog boost limitera dodatnog?
Cuo sam da na ovoj mojoj moze preko wastegate-a, mada nisam nikad cackao oko turbine...
 
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

samo K14 ionako ces imat veliku turbo rupu i bice mjera, i cuce se kad stavis GLJIVU :lol:
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Ako vam je motor ono osrednje zalosti K24 vam nece pomoci jer nema dovoljno snage i kompresije da je pokrene,mozda tek u trecoj dok se sporije nabija pritisak...a prve i druga nista...

GreenDevil je napisao(la):
na letvi moras promijenit gurajuce spone jer su kod mk3 duze a IC ti ne treba veci jer nema tvoj turbo dovoljno pritiska da to napuni, kod mk5 ide 2bara :lol:

Odkud 2 bara pa nije Ford RS i ST:icon_smile:
 
Top