VW G60 VS Corsa OPC

VW G60 VS Corsa OPC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kad čujem da se g60 može mjerit sa svakim autom od 88. do 2008. mogu se samo nasmijat....što ljudi znaju svašta izvalit....
 
Član
Ima ovde smjesnih "argumenata" i gluposti koliko hoces, sto je najgore neko kaze nesto pametno u postu a u nastavku tog istog posta baci bombu kolosalnih razmjera
 
HrSupra je napisao(la):
kad čujem da se g60 može mjerit sa svakim autom od 88. do 2008. mogu se samo nasmijat....što ljudi znaju svašta izvalit....

hehehe stavi ga u svoju supru pa mu pokazi zlo japansko , djaba ljudi su kod nas ograniceni ne znaju za bolje
 
pa eto vam primjerka kako sapire peticu gti ta je petica minimalno 2005 godina i nova tehnologija vozila a dvica je 91 a pare stavljam da se ispravan g60 kao ovaj iz mostara može potjerat sa bilo kakvim autom na auto putu a ako misliš da sam ja ograničen sa nečim kao golf dva vjeruj nisam ja osobno vozim mk2 starog 20 godina a u garaži imam dva auta jedno 2008 jedno 2009 godina al meni to nije zanimljivo ako mislim da sam ograničen na svom goflu rado te provozam u oba auta glanc nova nemojte srat bezveze
 
ja ne znam jel to do ovog vremena ili ti je u glavi se napravio neki kondenz , ajde malo pogledaj specifikacije od golfa G60 pa se vrati na forum , znaci evo moj OPC je brzi od tog golfa i na max. brzini i na od 0-100 , a da ne pricam sta bi mu ova Corsa uradila koja ide od 0-100 za 7.2 sec sa 1.6 turbo motorom kao i sto joj je max brzina veca , znaci poredim je sa golf-om 2 SERIJSKIM G60 sa 160KS , znaci nema sanse nikakve , sto dolazimo do zakljucka ili je u ovoj Corsi vozac retardiran ili je ovaj G60 radjen , osim ako nije limited edition od 70 primjeraka koji imaju po 210ks
 
Početnik
dadao_style je napisao(la):
Lija je napisao(la):
bolc je napisao(la):
Koliko znam corsa opc je teška 1203 kg dok je g60 težak 1080 kg (sa dvojim vratima) to nije neka razlika u kilaži, g60 je ovdje imao remenicu 72mm tako što se tiče konja nije bio daleko od originalnih 160konja (svakako nije imao 190 konja) a to što pišeš gluposti o šaltanju to neću komentirat.
Obadva auta imaju izvrsne performanse s ozirom na konje a koje je u prednosti vidi se na snimci!


da da,pa bas maloprije bilo na vijestima kako je G60 cudo od auta...a i pricaju zene po kafama...daj ba ko je spomenuo 190ks sta ba izmisljas....ajd eto nek je bolje imati 160ks nego 192ks ajd decko necu se ja ovdje svadat stobom :lol:;)


jao lija ti si lik iz bajke i nemaš pojma šta pričaš a kamoli šta pišeš kao prvo bolc ti fino i realno pojašnjava poja oba auta iz znanja kako i je nigdje nevidim da se svađa s tobom i ovo što je rečeno je kako i treba a evo rećemo sad da je vozač corse bio loš kako je onda g60 na autu putu odero golf 5 gti i golfa 2 vr6 evo video pa plači i utupi uglavu da je g60 sila i da se nemože snjom mjerit auto bilo koje godine bila 88 ili 2008

Utrka protiv MK V GTI vs Old scholl G-laden ( ovdje sam bio sa 68 mm remnica sls chip i 4-2-1 ispu cca 190 ks )

http://www.youtube.com/watch?v=TN3ydsSHlbI


Utrka protiv MK II VR6 : ( 68 mm remnica sls chip i 4-2-1 ispu cca 190 ks )

http://www.youtube.com/watch?v=jaqi_kz77VE

Testing top speed

http://www.youtube.com/watch?v=eGm-CXyuv9U


SAD RECITE DA JE OVO SLUČAJNO DA OVAKO DERE AUTA I DA OVAKO IDE Ljudi moji volima ija sva auta nije samo golf svetinja al kad je nešto realno i jasno kako dan to je glupo pričat ili vi očigledno neznate šta je g60 i kako može da ide pogledajte malo pa pišite a drugo vrlo važno auto je iz mostara i nije švabija kao štio znate reć lako je švabama ima para pa ide eto ide i kod nas u hercegovini

ee lakse malo...nisam ja stobom ovaca cuvao,znas...eto nek ti znas sta JA ocu napisat i rec...ajd nezelim da se raspravljam uopste..i da jest bas je sila taj golf..naravno svaka cast vlasniku toga MAX RESPECT ali brate ajmo nepretjerivat..mislim bas sa svakim autom od 88-08,ajd dobro....postujem tvoje misljenje...imas pravo na njega...

Little Dragon je napisao(la):
ja ne znam jel to do ovog vremena ili ti je u glavi se napravio neki kondenz , ajde malo pogledaj specifikacije od golfa G60 pa se vrati na forum , znaci evo moj OPC je brzi od tog golfa i na max. brzini i na od 0-100 , a da ne pricam sta bi mu ova Corsa uradila koja ide od 0-100 za 7.2 sec sa 1.6 turbo motorom kao i sto joj je max brzina veca , znaci poredim je sa golf-om 2 SERIJSKIM G60 sa 160KS , znaci nema sanse nikakve , sto dolazimo do zakljucka ili je u ovoj Corsi vozac retardiran ili je ovaj G60 radjen , osim ako nije limited edition od 70 primjeraka koji imaju po 210ks

ee drug POTPIS za ovo....prvo ovaj golf je 100% jaci od 200ks...i vozac je neki prooficc,a ne kao ovaj u corsi retardos...;)
 
Član
Pa ljudi cisto sumnjam da nsta na ovom golfu nije radjeno, opet druga stvar ove nove zuje nisu radjeno da nabrzavaju samo do stoje, njima su dosta produzeni prvi stepeni prijenosa za razliku od istoimenih predhodnika, znaci radilo se malo i na sigurnosti, sta bi sa autom malim kao korsa i sa 200 konjica, pa nebi je mogao pofatati o cesti, baas kao sto su bili ti gti-ji gsi-ji.... sto se nisu dalje pokidali pa da dodje malo do izrazaja tih 200 konjivca.
A sto se tice gsi.ja 16V i Gti-ja 16V uvijek je GSi isao ispred, naravno govorimo o fabrickim verzijama a ne o suljinom ili mujinom gti-u koji citav zivot visi na kanalu kako bi ponekad mogao izaci da se pokida sa nekim...
 
Početnik
djogi86 je napisao(la):
Pa ljudi cisto sumnjam da nsta na ovom golfu nije radjeno, opet druga stvar ove nove zuje nisu radjeno da nabrzavaju samo do stoje, njima su dosta produzeni prvi stepeni prijenosa za razliku od istoimenih predhodnika, znaci radilo se malo i na sigurnosti, sta bi sa autom malim kao korsa i sa 200 konjica, pa nebi je mogao pofatati o cesti, baas kao sto su bili ti gti-ji gsi-ji.... sto se nisu dalje pokidali pa da dodje malo do izrazaja tih 200 konjivca.
A sto se tice gsi.ja 16V i Gti-ja 16V uvijek je GSi isao ispred, naravno govorimo o fabrickim verzijama a ne o suljinom ili mujinom gti-u koji citav zivot visi na kanalu kako bi ponekad mogao izaci da se pokida sa nekim...

bas tako pa kadet GSI 150 ks ce poderati svaku dvicu GTI(serijsku naravno)a bgm i G60 bi imao problema sa njim...POTPIS;)
 
GolFanatiCars je napisao(la):
Ma kad je opel pravio masine, GSI je samo nafurana prica GTI je bio i ostat ce definitvno klasa bez konkurencije.

Smijesno je pricati ova corsa ima 200 konja :lol::lol: i jos je mladja od golfa cca 15 godina i golf je unistio bez ikakve prepirke ;)

Ovo je moja provala, neka je.

Nisam toliko pametan ali pored ovog videa trebalo je se ranije napisat sve sto je radjeno na autima.

Nakon tih svih postova jesam stvarno ostao popljuvan :icon_cry: izvalom.

Uostalom kad smo vec kod poredenja neko je spomenuo da se ovdje radi o G60 vs OPC to jest, a navodim poredenje GTI vs GSI. Opel Kadett GSI ide i to je tacno golfa 2 GTI 16V 129 il 139 konja ce poderati, ta 2 motora nisu sa elekronskim ubrizgavanjem sto je prednost GSI a G60 tehnika je bio odgovor na takav GSI. Greska VW-a sto ranije nije imala motor kao GSI, prvenstveno mislim na VW ABF motor jer je elektronika ima isto kubika 16V su i jedan i drugi.

Treba uzeti golf 2 sa ABF motorom i kadetta GSI pa da tek onda vidit nesto a ni do tad nista ne pricat.

Uostalom kolko znam o VW-u GTI je podrazumijevalo opremu i benzin motore u prve dvije serije o jubilarnom modelu golf 3 GTI-TDI takvih je samo 400 komada i ti 200 sa dvoja vrata i 200 sa cetvera i za golf 4 ne znam ima 115 i 150 konja manje vise ni ne zanima toliko jer sa tim GTI je igubio svoju draz. Drago mi je sto u golfa 6 generacije vratli i GTD opremu sto podrazumijeva opremu kao GTI a motor je TDI.

Izvinjavam se za OFF-Topic.
 
to nije odgovor s kojim mozes da negiras ovaj moj post al et , ja znam kako je a vi se tjesite da je drugacije , treba biti realan nekada svak voli neku marku vozila al pretjerujete bogami
 
Početnik
GolFanatiCars je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
Ma kad je opel pravio masine, GSI je samo nafurana prica GTI je bio i ostat ce definitvno klasa bez konkurencije.

Smijesno je pricati ova corsa ima 200 konja :lol::lol: i jos je mladja od golfa cca 15 godina i golf je unistio bez ikakve prepirke ;)

Ovo je moja provala, neka je.

Nisam toliko pametan ali pored ovog videa trebalo je se ranije napisat sve sto je radjeno na autima.

Nakon tih svih postova jesam stvarno ostao popljuvan :icon_cry: izvalom.

Uostalom kad smo vec kod poredenja neko je spomenuo da se ovdje radi o G60 vs OPC to jest, a navodim poredenje GTI vs GSI. Opel Kadett GSI ide i to je tacno golfa 2 GTI 16V 129 il 139 konja ce poderati, ta 2 motora nisu sa elekronskim ubrizgavanjem sto je prednost GSI a G60 tehnika je bio odgovor na takav GSI. Greska VW-a sto ranije nije imala motor kao GSI, prvenstveno mislim na VW ABF motor jer je elektronika ima isto kubika 16V su i jedan i drugi.

Treba uzeti golf 2 sa ABF motorom i kadetta GSI pa da tek onda vidit nesto a ni do tad nista ne pricat.

Uostalom kolko znam o VW-u GTI je podrazumijevalo opremu i benzin motore u prve dvije serije o jubilarnom modelu golf 3 GTI-TDI takvih je samo 400 komada i ti 200 sa dvoja vrata i 200 sa cetvera i za golf 4 ne znam ima 115 i 150 konja manje vise ni ne zanima toliko jer sa tim GTI je igubio svoju draz. Drago mi je sto u golfa 6 generacije vratli i GTD opremu sto podrazumijeva opremu kao GTI a motor je TDI.

Izvinjavam se za OFF-Topic.

pa dobro ako cemo radit swap engine,zasto onda da ne ubacimo i kadetu neki motor recimo iz astre OPC....ovdje se prica o serijskim vozilicama i performansama..tako da :icon_exclaim:
 
Ma kadetu to nije potrebno a kolega je vec naveno koliko VW kasni :cool: sam je decko napisao , citiram : "Greska VW-a sto ranije nije imala motor kao GSI" , i sta su to postigli sa G60 opet je sporiji od GSI-a 3 stotinke , eben uspjeh , ajmo opet govorim realnosti unesite u razgovor , manite mi se swapa , remapa i quraca i remenica , pricamo o fabrici
 
Član
Pa ljudi ja ne shvatam kako neko moze tvrditi da je ovaj G60 Stock?!?!niti sam ja upratio da je to iko tvrdio!?!?Ovo je samo dokaz kako se moze auto nabrijati i sta znaci SR i sta vi sada tvrdite tu nesto!!?!?
Ja prvo volim sva auta (dobro osim Dacie) ali VW mi je u srcu i ne moze mi niko tvriti kako je Opel respektabilnija, naprednija, i kvalitetnija marka od VW (morao sam)
Nego ajd otvorimo VW vs OSTALi temu pa se prepiranje do sutra
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top