VW G60 VS Corsa OPC

VW G60 VS Corsa OPC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Davor_ je napisao(la):
Razlika u godinama ogromna, ja sam cuo da ova OPC Corsa ide kao avion sad... a ovo je Street Race do vozaca je mnogo tako da ko zna sta je na ovoj dvici radjeno i kakvi su vozaca u oba automobila!

davor, vazda bio glas razuma ;)
 
Član
Sporting je napisao(la):
kad sam ja ovaj klip postavljao ima jace od godine dana

...i tad je bila ista ovakva rasprava...:lol:

ja citam i gledam datume, nemogu verovati da se opet ponavlja sve...:D
 
Porschefan je napisao(la):
Ljudi pričate na osnovi onoga šta više volite, ali stvari su puno drugačije.
....................corsa opc............. golf g60
masa........................ cca 1150kg
snaga...............192ks...............160ks
0-100 km/h........7.2s ................. 8.3s
0-160 km/h.......17.3s ................21.5s
402m................15.2s ................. 16s

definitivno je golf brži, nema šta
i još na videu kad oba vozača startaju idealno, sve se poklapa s tim da je ovaj golf potpuno serijski :icon_rolleyes:

Stani ne skonta ja tebi , znaci serijski je OPC brza po ovoj tabeli ili ?
 
Legend
nacitah se svasta.. vidim neko je i GSI masinu popljuvao, pa bih samo zamolio malo detaljno objasnjenje zbog cega to GSI nafurana prica, pored toliko brzih kadetta u bih.. dokazano je da idu.. i to dobro

Astra je napisao(la):
a ja dimne zavjese iza onog.. fazon je sto bi nakon 20km ovakve voznje golf propuhao 100%..

o ovom da ne pricam... zbog cega bi to propuhao, i na koji nacin propuhao ? jest g60 "felericna masina" zbog G ladera, ali opet je jako dobar stroj, motor ima dosta potencijala, i ima jako brzih auta na g60 turbo setupu, tako da nisi u pravu..

sto se tice clipa, mislim da je presudila vozacka sposobnost i tezina auta..
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
Ma kad je opel pravio masine, GSI je samo nafurana prica GTI je bio i ostat ce definitvno klasa bez konkurencije.

Smijesno je pricati ova corsa ima 200 konja :lol::lol: i jos je mladja od golfa cca 15 godina i golf je unistio bez ikakve prepirke ;)
Ovo moze u pet najvecih provala
:smajli17::smajli17::smajli17::smajli17::smajli17:
 
Početnik
GolFanatiCars je napisao(la):
Ma kad je opel pravio masine, GSI je samo nafurana prica GTI je bio i ostat ce definitvno klasa bez konkurencije.

Smijesno je pricati ova corsa ima 200 konja :lol::lol: i jos je mladja od golfa cca 15 godina i golf je unistio bez ikakve prepirke ;)

dargi moj druze..ajde ti malo razmisljaj glavom (mozgom) pa corsa je 192 ks a golf 160,eto nek je golf laksi 200-300kg..ali opet on nema sanse.....corsa je novije auto ima silu te elektronike koja ce da raspodjeli sili ravnomjerno na podlogu a golf je gubi(vidi se na snimci)cak i u 3 brzini.....i ovaj vozac corse ko da salta kamion pa mu treba xx sec.....i de popustite me vise pricama kako je g60 cudo koje ide 250km/h.....daj ba ljudi znamo mi svi da istina boli ali pomirite se sa njom...CORSA CE ODNIJETI ovog golfa(ako je serijski,ali cini mi se da nije) ajd sad bujrum smajliji :lol:
 
Član
Koliko znam corsa opc je teška 1203 kg dok je g60 težak 1080 kg (sa dvojim vratima) to nije neka razlika u kilaži, g60 je ovdje imao remenicu 72mm tako što se tiče konja nije bio daleko od originalnih 160konja (svakako nije imao 190 konja) a to što pišeš gluposti o šaltanju to neću komentirat.
Obadva auta imaju izvrsne performanse s ozirom na konje a koje je u prednosti vidi se na snimci!
 
Početnik
bolc je napisao(la):
Koliko znam corsa opc je teška 1203 kg dok je g60 težak 1080 kg (sa dvojim vratima) to nije neka razlika u kilaži, g60 je ovdje imao remenicu 72mm tako što se tiče konja nije bio daleko od originalnih 160konja (svakako nije imao 190 konja) a to što pišeš gluposti o šaltanju to neću komentirat.
Obadva auta imaju izvrsne performanse s ozirom na konje a koje je u prednosti vidi se na snimci!


da da,pa bas maloprije bilo na vijestima kako je G60 cudo od auta...a i pricaju zene po kafama...daj ba ko je spomenuo 190ks sta ba izmisljas....ajd eto nek je bolje imati 160ks nego 192ks ajd decko necu se ja ovdje svadat stobom :lol:;)
 
Član
kao sto vec neko prije rece ako volite automobile opcenito ne mozete voljeti samo jedno auto ( golf ) ili samo jednog proizvodjaca ( VW ) i samo jedan stil tuninga ( german style ) a sve ostalo mrzit oba ova automobila su odlicna i zasluzuju respect ali ne mogu se poredit jer dolaze u rasponu od skoro 20 godina
 
Lija je napisao(la):
bolc je napisao(la):
Koliko znam corsa opc je teška 1203 kg dok je g60 težak 1080 kg (sa dvojim vratima) to nije neka razlika u kilaži, g60 je ovdje imao remenicu 72mm tako što se tiče konja nije bio daleko od originalnih 160konja (svakako nije imao 190 konja) a to što pišeš gluposti o šaltanju to neću komentirat.
Obadva auta imaju izvrsne performanse s ozirom na konje a koje je u prednosti vidi se na snimci!


da da,pa bas maloprije bilo na vijestima kako je G60 cudo od auta...a i pricaju zene po kafama...daj ba ko je spomenuo 190ks sta ba izmisljas....ajd eto nek je bolje imati 160ks nego 192ks ajd decko necu se ja ovdje svadat stobom :lol:;)


jao lija ti si lik iz bajke i nemaš pojma šta pričaš a kamoli šta pišeš kao prvo bolc ti fino i realno pojašnjava poja oba auta iz znanja kako i je nigdje nevidim da se svađa s tobom i ovo što je rečeno je kako i treba a evo rećemo sad da je vozač corse bio loš kako je onda g60 na autu putu odero golf 5 gti i golfa 2 vr6 evo video pa plači i utupi uglavu da je g60 sila i da se nemože snjom mjerit auto bilo koje godine bila 88 ili 2008

Utrka protiv MK V GTI vs Old scholl G-laden ( ovdje sam bio sa 68 mm remnica sls chip i 4-2-1 ispu cca 190 ks )

http://www.youtube.com/watch?v=TN3ydsSHlbI


Utrka protiv MK II VR6 : ( 68 mm remnica sls chip i 4-2-1 ispu cca 190 ks )

http://www.youtube.com/watch?v=jaqi_kz77VE

Testing top speed

http://www.youtube.com/watch?v=eGm-CXyuv9U


SAD RECITE DA JE OVO SLUČAJNO DA OVAKO DERE AUTA I DA OVAKO IDE Ljudi moji volima ija sva auta nije samo golf svetinja al kad je nešto realno i jasno kako dan to je glupo pričat ili vi očigledno neznate šta je g60 i kako može da ide pogledajte malo pa pišite a drugo vrlo važno auto je iz mostara i nije švabija kao štio znate reć lako je švabama ima para pa ide eto ide i kod nas u hercegovini
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top