Vremena stock automobila na 402m

Vremena stock automobila na 402m

Član
Nije bitna samo snaga, masa i obrtni. Ima tu još mnogo stvari. Prijenos snage na podlogu, mjenjač...

Evo:

145 NM protiv 320 NM.

http://www.zeperfs.com/en/duel276-1200.htm

Možeš taj moment da zabiješ znaš gdje:D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Nije bitna samo snaga, masa i obrtni. Ima tu još mnogo stvari. Prijenos snage na podlogu, mjenjač...

Evo:

145 NM protiv 320 NM.

http://www.zeperfs.com/en/duel276-1200.htm

Možeš taj moment da zabiješ znaš gdje:D

Razumije me čovjek. Ubaci ovaj moj model protiv Golfa V i vidjeće se rezultat. Serem mu se u Nm.:D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Nije bitna samo snaga, masa i obrtni. Ima tu još mnogo stvari. Prijenos snage na podlogu, mjenjač...

Evo:

145 NM protiv 320 NM.

http://www.zeperfs.com/en/duel276-1200.htm

Možeš taj moment da zabiješ znaš gdje:D
To ja i govorim spomenuo sam mjenjac koji nije nista drugo nego regulator isporuke momenta na tockove. Power/weight odnos je obicno naj vazniji faktor iako ne presudan.Ono u sto sam se uvjerio u praksi na ovim nasim lokalnim trkama u Neumu:icon_smile:
883 : 16.5 s. -> VW Golf II Gti 112 ch.
854 : 16.5 s. -> Ford Mondeo V6 170 ch.
1024 : 16.9 s. -> VW Golf IV Tdi 130 ch.
1053 : 17 s. -> Mercedes E 270 CDI Break 170 ch.
Naravno nismo mjerili tocna vremena i poredak svih ali duja je bila najbrza a za Mondea smo mislili da je pokvaren dok nismo pronasli tablicu i uvidjeli da vjerovatno nemoze brze.

Sto se tice te usporedbe sa Zeperfsa
Kao sto vidite taj Golf ima 92ks/tona a Peugeot 113ks/tona.
 
Član
Nemozes porediti auta koja su skoro duplo teza, auta koja nisu napravljna za grad i kojima nije bitna startnost pa im zato ni mjenjac nije podesen za takva ubrzanja.
Hajd ti uporedi ta dva auta na 160-170 na sat, mecka i taj mondeo se pri 170 vrte na 2-3 hiljde obrtaja i ne pate se nimalo dok je to golfu 2 gti veliko opterecenje na 4-5 hiljada obrtaja i tad trosi kao tenk... znaci ne mozes porediti nesto sto apsolutno nema veze jedno sa drugim....

Druga stvar, taj pezo je naj manje 200-250 kila laksi od golfa V, to je kao da sjedne jos 4-5 ljudi u peugeot... da li mozes zamisliti kako bi tad isao.... da li bi ih tad mogao porediti i u jednoj kategoriji....

No i ja sam pricao takvu pricu dok sam vozio benzinca i mislio da nikad kasljo ne moze biti brz kao benzinac, no kad sam jednom provozao dobrog turbo dizela nikad mi vise nije palo na pamet da sebi kupim benzinca, prednosti toliko ubjedljive i brojne da je to stvarno neuporedivo.

I treca stvar, to sto ste vi mjerili da je golf 2 GTI od 112 konja brzi od cetvorke tdi od 130 konja je apsolutna nebuloza u koju niko ko je vozio ta dva auta ne moze povjerovati...
IStina GtI i GSi su jako brzi auti za svoju klasu i godine, al daaaajjj, bas kao da niko nije vozio ni jedan od tih auta....


eh da, golf 5 je oko 1600-700Kg
Alfa je 1300Kg
a pug je 1030Kg

Znaci skoro 700 kila je laksi od golfa...

Nisam znao da je ovako lagano cudo :icon_question:
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Nemozes porediti auta koja su skoro duplo teza, auta koja nisu napravljna za grad i kojima nije bitna startnost pa im zato ni mjenjac nije podesen za takva ubrzanja.
Hajd ti uporedi ta dva auta na 160-170 na sat, mecka i taj mondeo se pri 170 vrte na 2-3 hiljde obrtaja i ne pate se nimalo dok je to golfu 2 gti veliko opterecenje na 4-5 hiljada obrtaja i tad trosi kao tenk... znaci ne mozes porediti nesto sto apsolutno nema veze jedno sa drugim....

Druga stvar, taj pezo je naj manje 200-250 kila laksi od golfa V, to je kao da sjedne jos 4-5 ljudi u peugeot... da li mozes zamisliti kako bi tad isao.... da li bi ih tad mogao porediti i u jednoj kategoriji....

No i ja sam pricao takvu pricu dok sam vozio benzinca i mislio da nikad kasljo ne moze biti brz kao benzinac, no kad sam jednom provozao dobrog turbo dizela nikad mi vise nije palo na pamet da sebi kupim benzinca, prednosti toliko ubjedljive i brojne da je to stvarno neuporedivo.

I treca stvar, to sto ste vi mjerili da je golf 2 GTI od 112 konja brzi od cetvorke tdi od 130 konja je apsolutna nebuloza u koju niko ko je vozio ta dva auta ne moze povjerovati...
IStina GtI i GSi su jako brzi auti za svoju klasu i godine, al daaaajjj, bas kao da niko nije vozio ni jedan od tih auta....


eh da, golf 5 je oko 1600-700Kg
Alfa je 1300Kg
a pug je 1030Kg

Znaci skoro 700 kila je laksi od golfa...

Nisam znao da je ovako lagano cudo :icon_question:



Zaboravio si da je tema ubrzanje na 402m.Drugo je,utrkivali smo se i duja od 112ks je brza od cetvorke od 130ks na 400m:cool:.Nije to nista drasticno male su razlike ali ako pogledas ogromne razlike u konjima,snazi i momentu svatices da je kw/ton daleko najvaznija velicina za 402m i razlikuje se cak od ubrzanja 0-100.Prouci ovaj odnos i pogledaj 0-100 i 400m podatak.
http://www.zeperfs.com/duel711-562.htm
Dizel ti stvara i iluziju ogromne brzine zbog starta ali na otvorenom ces vidjeti razlike izmedju dizela i benzinca kad benzin ocepi okretaje.
 
Član
Ja vozim dizele skoro svaki dan. Prave, s turbinom:D Već je bila tema dizel vs benzin, tu sam sve rekao. Do 3500 rpm su moćni, a moj motor se budi na 4000 rpm i puni ga do 7500 rpm bez posustajanja. Prastari gti i gsi će pojesti 90% modernih auta koji se vozaju na našim cestama bez obzira na manju snagu. Moderna auta su sve jača, usput i sve sporija. Jebu ih regulacije i velika masa.

Golf 5 dizel ima 1300-1350 kg, moj pug ima 865 kg.

Vozio sam stotine auta, od modernih dizela, benzinaca, jurilica koje si vidio samo na slikama pa ti na osnovu toga mogu reći da nemaš pojma o čemu pričaš. Vožnja dizela na sportski način je za mene jako iritantna. Taman kada počne zabava oni posustaju i gube dah. U tu kategoriju ne spadaju veliki dizel motori. Npr. bmw 330 d mi je odlijepio facu s glave. Također međuubrzanja su druga priča. Dizeli su dobri ako želiš pretjecati petom, ja jednostavno vratim u drugu:D
 
Član
djogi86 je napisao(la):
I treca stvar, to sto ste vi mjerili da je golf 2 GTI od 112 konja brzi od cetvorke tdi od 130 konja je apsolutna nebuloza u koju niko ko je vozio ta dva auta ne moze povjerovati...
A kao sto vidis oprao bi i Alfu jtd poput tvoje :)

http://www.zeperfs.com/en/duel711-3.htm

i jacu od tvoje;)

http://www.zeperfs.com/duel711-2662.htm

Ili cak ovu,puuno jacu od tvoje
http://www.zeperfs.com/duel711-1286.htm
 
Ova dva golfa su tu negdje na 402 metra, pod uvjetom da su oba 100% serijski

službena mjerenja kažu ovako:

gti2vstdi4.jpg
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Ova dva golfa su tu negdje na 402 metra, pod uvjetom da su oba 100% serijski

službena mjerenja kažu ovako:
Susjed,procitaj malo predhodne postove i mislim da sam stavio upravo taj link.
 
Član
Oj majko moja, pa pogledaj samo graficki prikaz sta je na strani te dvice a sta na strani golfa ili alfe 8 i 16v, pa ima samo jedan segment na strani tog golfa.... sve je meni jasno s kim se raspravljam, golf 2=F-16 ali odnos se negleda na papiru nego na cesti.
Jos da nemam komsiju koji svaki dan skakuce oko mene da me pretekne sa tim nesretnim golfom gti, iz zaleta ne uspjeva a da ne govorim sta bi bilo od nule obojica.

A to sto se tice alfe 16v m-jet, vjeruj mi da bi te od starta do cilja na 402 ostavila 40m.
Nego si ti doradio svog golfa pa mislis da je svaki tako brz.

Druga stvar, ne znam sto ste se vas dvojica nasla uvrijedjena kad sam pomenuo xaru od 110ks, ibizu od 100 i puga 206 od 110.

Ah da, obo je bas tema za raspravu ko je brzi od koga, sta i kako, na osnovu cega... nasli smo neke nelogicnosti pa da raspravimo.

Ako neko htjedne na crticu neka se javi da se ne prepiremo dalje.
 
Član
Ne shvataš grafikone i opet lupetaš. Pogledaj ponovo.

Većina prastarih gti-ova nije baš u bajnom stanju. Ja sam sa dvicom gti 8v derao 16v dvice. Sa pugom sam ih ostavljao po 150 metara.

Većinom je ovako: Klinci kupe gti-a, deru ga čim ga upale, održavanje auta je nepoznat pojam. U auto se sipa 20 km goriva i to je to. Takve derete ti i tvoji pajdaši sa čađavcima.
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Oj majko moja, pa pogledaj samo graficki prikaz sta je na strani te dvice a sta na strani golfa ili alfe 8 i 16v, pa ima samo jedan segment na strani tog golfa.... sve je meni jasno s kim se raspravljam, golf 2=F-16 ali odnos se negleda na papiru nego na cesti.
Jos da nemam komsiju koji svaki dan skakuce oko mene da me pretekne sa tim nesretnim golfom gti, iz zaleta ne uspjeva a da ne govorim sta bi bilo od nule obojica.

A to sto se tice alfe 16v m-jet, vjeruj mi da bi te od starta do cilja na 402 ostavila 40m.
Nego si ti doradio svog golfa pa mislis da je svaki tako brz.

Druga stvar, ne znam sto ste se vas dvojica nasla uvrijedjena kad sam pomenuo xaru od 110ks, ibizu od 100 i puga 206 od 110.

Ah da, obo je bas tema za raspravu ko je brzi od koga, sta i kako, na osnovu cega... nasli smo neke nelogicnosti pa da raspravimo.

Ako neko htjedne na crticu neka se javi da se ne prepiremo dalje.

:icon_question:Covjece,ja ti ponavljam da je tema tvoja zbunjenost vremenima na 402m i to je tema a ne napr krajnja brzina.I mjerili smo u praksi i malo koja duja je ispravna jer im je preko 20 godina i zato peres komsiju. Ti sa svojim JTD F1 sportskim srcem znam da preskaces i Formulu jer nema turbo ali su na tvoju zalost argumenti na mojoj strani a ne sto ti osjecas i sto je babi milo:lol:
I da jednom vise razjasnimo taj okretni moment i osnove fizike.Dakle mjenjac je regulator momenta na kotace i vracanjem u manju ga povecavamo na kotacima i za to pobogu sluzi mjenjac.Ako imamo benzinca i dizela iste snage i mase tj priblizno iste aute i ako su mjenjace inzenjeri dobro izracunali onda ako ubrzavamo sa oba bez saltanja u jednoj brzini dizel ce biti brzi daleko jer ima manje okretaja i veci moment,medjutim ako benzinca vratis u nizu i povecas moment na kotacima razlike nece biti tj ako oba saltas kako spada nema razlike.Dojam veceg ubrzanja dizel ostavlja jer u istoj brzini daleko bolje ubrza zbog manje okretaja i posljedicno veceg momenta i lijenosti vozaca:icon_smile: kojem se neda saltati ali snaga ostaje snaga relevantan podatak moci motora,omjera momenta i okretaja.
Primjer.
http://www.zeperfs.com/en/duel2-2662.htm
Kao sto mozes vidjeti bez saltanja dizel ode dakle ako si invalid bez ruke nemas sansi u benzincu,i nemoj mi samo reci pogledaj koliko je crtica na strani dizel verzije:lol: jer je to ono o cemu pricam,tvoj dojam i ubrzanje bez saltanja.
Sto se tice crtice,sutra se zaleti na meet u Neum pa da vidimo tvoju strasnu masinu koju inzenjeri jos ne otkrise.
 
Član
Džabe priča o mjenjačima, momentu, obrtajima kada ljudi ne znaju osnove.

Momak kada budeš u Hercegovini javi se. Možda skužiš veličinu svoje zablude. Ovakvo prepucavanje mi je dosadno. Pogotovo kada osoba s kojom komuniciram nema pojma o osnovnim stvarima. Konstruktivnije razgovore o autima imam s bratom od 14 godina.

Ti mene pozivaš na crtu? :lol::lol:

GTI fan: Da li je kasno da sutra oko 2-3 naletim do Neuma? Daj mi svoj broj da te mogu pozvati:icon_biggrin:
 
Početnik
dellas je napisao(la):
Ako ti corsa 1.0 bude isla 19 ja ti finansiram ubacivanje c20xe masine u nju ;)

http://www.torquecars.com/tools/quarter-mile-time.php


eto ukucaj 55 KS i 820 kg,pa vidi rezultat

istina da to nije mjerodavno ali otprilike tu je to..stim da se smijem kladitda mogu voziti 19 xx

pripremja mi 20XE i novac za ubacivanje :123: :D:D

hehe;)
 
Top