U Hrvatskoj izumljen supersportski električni auto

U Hrvatskoj izumljen supersportski električni auto

ZELA GTI je napisao(la):
Do tada su sve ovo priče.

Priče? :lol:

Pa pogledaj video u prilogu, auto prži slickove bez problema. Ovo je jedini električni auto na svijetu koji se aktivno natječe sa benzinskima i pobjeđuje ih. Svi navode svakakve gluposti na papiru koje nitko ne može provjeriti. Ja sam odabrao put javnih natjecanja jer tu nema muljaže. Sat ne laže. Ne skrivam da je bilo problema ali su ti problemi mehaničke prirode (diff, jel... Stotine ljudi može potvrditi da je diferencijal pukao na startnoj liniji a da je prije toga pržio slikove u prazno zbog mokre staze).

Kasnije je snaga bila limitirana na 45% i s tim sam odvezao 14,6 što i nije toliko loše (i imao sam 0,98 sec. reakciju :D )

Ali tko sam ja da tvoje stručno mišljenje poljuljam... :lol:

Nije mi tvoje mišljenje niti najmanje bitno, nego evo, sjedim u piceriji i čekam klopu pa mi je malo dosadno :lol:
 
Moram se i ja ubaciti u ovu stručnu raspravu :icon_smile:, nitko ne pobija uspjeh elektro BMW-a, svaka čast na tome, ;),
ali meni je ova priča o autonomiji baterija od 500km .... biiip biiip biiiip....
Stari, da to možeš, znaš li da bi već radio za TESLU i imao plaću od 100000 dolara mjesečno, ili možda milijun :icon_question:
 
Član
@PORSCHEFAN ti mislis tako je lako doci do tesle , treba tu stela brate....
al dobar je ovaj decko, j*e mu se (ko i meni:D) covjek ima ideju, misli da zna kako je realizovati i najbitnije ima novce...

a i meni je isto dosadno ako to kome sta znaci:icon_question:
 
Porschefan je napisao(la):
Stari, da to možeš, znaš li da bi već radio za TESLU i imao plaću od 100000 dolara mjesečno, ili možda milijun :icon_question:

Tko kaže da me nisu već zvali? Imam 3 ponude iz US and A ali zašto bi išao? Pogon radim sam, imam dizajnera unutrašnjosti, dizajnera vanjštine, inženjera mehanike koji je već mnoga auta napravio, čovjeka za izradu karbonskih dijelova, imamo sve potrebne strojeve (nekoliko CNC-a, erozimat, glodalice, 3D printer, 3D scanner), dobavljači rade stvari koje mi ne možemo (npr. stakla) itd... Ne žicam pomoć vlade niti ikog drugog pa se nemojte živcirat "što vlastite pare bacam na ovo" ;)

Baterije će biti smještene u podnici u debljini od 3,5 cm (ovo plavo na modelu ispod) i kod top modela imaju kapacitet od 64 kWh. Slabiji modeli će imati polovicu.

elektromobil-4.jpg


Auto troši prosječno 120-150 Wh/km. 64kWh je dovoljno za 450-500 km. Punjenje može biti i 20 minuta ako možeš 400 Ampera iz mreže izvlačiti, što ne možeš. Zato sam i rekao da rijeme punjenja ovisi o izvoru struje. Sa 15 Amp priključkom treba pun k i osamsto, samo naravno nisu sve stavili u prilog jer nisu imali prostora...

Evo i dobio i pojeo picu... Bilo mi je drago :icon_smile:

Pozdrav
 
Član
Mate svaka ti cast za projekat i ideja je stvarno genijalana.

Juce sam ja uzivo kod g. Kvocica gledao novi prototip i stvarno sam impresioniran sa svim.

Detaljno sam sve pregledao po garazi i veliki sam optimista za projekat i siguran sam da ce uspijeh biti postignut.

Ovim postom hocu da ti pruzim podrsku da istrajes i da zavrsis to do kraja a siguran sam i da hoces jer sam juce vidio kako radis i na pravom si putu.

Takvih projekata ima u USA i voze veoma brzo na 402m,mnogo brzi i od "nasih" big dogsa :)

Sretno ti i ako ti ista mognem pomoci slobodno mi se obrati.

pozdrav
Srdjan
 
E ako ti ovo uspije kako je zamišljeno, onda naklon do poda i sve čestitke
Meni je jedino tolika autonomija izgledala smiješno, živi bili pa vidjeli, sretno ;)
 
SM chip tuning je napisao(la):
Mate svaka ti cast za projekat i ideja je stvarno genijalana.

Juce sam ja uzivo kod g. Kvocica gledao novi prototip i stvarno sam impresioniran sa svim.

Detaljno sam sve pregledao po garazi i veliki sam optimista za projekat i siguran sam da ce uspijeh biti postignut.

Ovim postom hocu da ti pruzim podrsku da istrajes i da zavrsis to do kraja a siguran sam i da hoces jer sam juce vidio kako radis i na pravom si putu.

Takvih projekata ima u USA i voze veoma brzo na 402m,mnogo brzi i od "nasih" big dogsa :)

Sretno ti i ako ti ista mognem pomoci slobodno mi se obrati.

pozdrav
Srdjan

Ej bok legendo!

Jučer ulazim u halu i vidim tvoj auto... Reko jbt. moram manje pit :lol:

Došlo mi da bacim đir al' reko bolje ipak ne :D

EDIT: Zamijenio sam te sa Aleksandrom Kostadinovićem koji je sad sa svojim Audijem u Osijeku napravio rekord a Kvočić radi neki mjenjač za njega pa je stavio auto u našu halu neki dan.
 
Član
skontao sam sta si mislio. :icon_biggrin:

Zajedno smo bili juce ja i Alex i gledali tvoj auto.

Ja sam bio zaduzen da kazem omjere brzina a g. Kvocic ce to napraviti :D
 
Član
Nitko ne pobija uspjehe bmw-a koji se i ne mogu pobiti. Rekoh, priča o super autu od 1000 ks koji ima baterije koje traju 500 km je još samo priča.

Tebi naravno svaka čast na svemu. Hvala i što si se javio;)U šoku sam:D
 
Član
je tacno to je zasad prica (ala se zela i ja slazemo to je cudo jedno:lol:)...
a ako to izvedes nema ti granica;)
svakako zelim uspjeh u namjeri;)
 
ZELA GTI je napisao(la):
Nitko ne pobija uspjehe bmw-a koji se i ne mogu pobiti. Rekoh, priča o super autu od 1000 ks koji ima baterije koje traju 500 km je još samo priča.

Pa dobro, nije niti to samo priča...

http://www.24sata.hr/news/batmobil-kraj-samobora-uslikali-su-nepoznat-auto-/169903/

Testira se to već duže daleko od očiju javnosti :)

Ne dajem ja baš sve van, jel... :)
 
Član
Dokaži da si u pravu i ja ću da se zapalim benzinom. Ako budeš u krivu, pošaljem ti broj mog žiro računa. Pa me poguraj da proširim garažu;)

p.s.
Kakva je pica? :lol::lol:
 

IGY

Član
zela ima da goris :icon_mad::icon_mad::icon_mad: :lol:

ajd sad malo smirite tenzije :icon_exclaim:

Mate sretno u nastavku proekta :)
 
Član
svi smo mi laicki ovo komentarisali al nervira me odjednom promjena misljenja nekih prvo je bilo nemoguce pa kad se vlasnik javio onda je moguce al je cudo ako napravi :D
 
Top