U Hrvatskoj izumljen supersportski električni auto

U Hrvatskoj izumljen supersportski električni auto

Član
Evo opet se smijem :lol::lol:

U čemu si u pravu? Te baterije još nitko od javnosti nije ni vidio. Ne zna se ništa o njima. To je samo bubanje sa informacijama. Da li će ti opeli imati motore od 1000ks? Ah, da. Opel je poznat kao pionir novih tehnologija, pogotovo energetskih.

Susjeda više neću komentirati. Ako ga još jednom spomeneš pomislit ću da si retardiran
 

MTR

Član
jarane mislim da si jedan od rijetkih koji koristi svoj mozak na ispravan nacin , svaka cast na radu ;);)

a za ostale

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/BrHXdM9f13k&hl=en_US&fs=1?rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/BrHXdM9f13k&hl=en_US&fs=1?rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Y3THUk5_jEw&hl=en_US&fs=1?rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Y3THUk5_jEw&hl=en_US&fs=1?rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

a evo i stranica

http://www.plasmaboyracing.com/

http://www.plasmaboyracing.com/videos.php
 
Član
Svaka cast na projektu, puno srece! Za ovako nesto treba imat i novca, pameti, vremena al Boga mi i muda.

Jos jednom, puno srece u nastavku
 
antrax je napisao(la):
Komšija moj je izumio bateriju, koja ima vjek trajanja neograničeno, ili ti ga (dobro oči otvori) NEMOŽE DA SE ISTROŠI, i sve to ima svoje ali, ali, ali... u beskonačno ;) Takva baterija bi valjala ovom momku sigurno, i gdje bi mu bio kraj ? ;)

Svaka čast, ajde bolan đe ćemo se nać da kupim to odmah, cijena nije važna..... :lol:
E svakakvih sam bedastoća čuo ali ovo je vrhunac...
Tvoj komšija je pobio zakone fizike i stvorio perpetum mobile, odmah ga treba nominirati za nobelovu nagradu...;)

Moram malo off top. jer je ovo stvarno smiješno...


I opet, ako ovaj projekt sa elektomobilom zaživi...... :cool: :cool: :cool:, bez obzira na izjave o izdržljivosti baterija i drugim prepucavanjima.
 
Svaka cast jos jednom. Za ovo treba imat pameti, pa tek onda ostalog.

Ne shvatam sta je vama pojedincima, znaci Tesla je vrh, tito elektro automobila, i eto, kad ona ne moze povecat autonomiju, sto bi onda mogao nas covjek, neki balkanac za kojeg niko nije cuo ? Smirite tenzije, imamo pametnih ljudi na balkanu, koji znaju stvari. Ne odmah pljuvat sto je nase, jer to niko ne radi osim nas primitivaca.
 
Član
Porschefan je napisao(la):
antrax je napisao(la):
Komšija moj je izumio bateriju, koja ima vjek trajanja neograničeno, ili ti ga (dobro oči otvori) NEMOŽE DA SE ISTROŠI, i sve to ima svoje ali, ali, ali... u beskonačno ;) Takva baterija bi valjala ovom momku sigurno, i gdje bi mu bio kraj ? ;)

Svaka čast, ajde bolan đe ćemo se nać da kupim to odmah, cijena nije važna..... :lol:
E svakakvih sam bedastoća čuo ali ovo je vrhunac...
Tvoj komšija je pobio zakone fizike i stvorio perpetum mobile, odmah ga treba nominirati za nobelovu nagradu...;)

Moram malo off top. jer je ovo stvarno smiješno...


I opet, ako ovaj projekt sa elektomobilom zaživi...... :cool: :cool: :cool:, bez obzira na izjave o izdržljivosti baterija i drugim prepucavanjima.



Nemamo mi svi zajedno para za to... ;) Sony je to gledao, ali nije imao para :D nemože se patentirat, neda nakva asocijacija svjetska to, jer ko je garant da je vječna ? :D sad ganjaju da je patentiraju na 10 godina, tj. da joj vijek bude ograničen na 10 godina, ali i tu postoij neki problem, šta poslije 10 godina jer kod njega već neke rade od 1992ge godine, još nisu zakazale :)

Zela nisam nijednom rekao da si retard, ali ću ti reći to zbog tvojih izjava koje si uputio meni, naravno nakon što te pozovem da vidiš dokaz... pobijaš sve tvrdnje moguće ovog svijeta, uključi se malo u život, odmakni se od monitora i td...

RETARD jesi ako ne dođeš i vidiš, znači javno te pred svima pozivam da dokažem da sam u pravu... 50 kilometara i nije neka daljina, pa bujrum.


Ovaj momak što je radio ovog bmwa zelenog, vjerojatno se puno više od svih nas razumije u takve stvari, pa sigurno bi shvatio o čemu se radi kad bi imao priliku to da pogleda ;)
 
antrax je napisao(la):
Ovaj momak što je radio ovog bmwa zelenog, vjerojatno se puno više od svih nas razumije u takve stvari, pa sigurno bi shvatio o čemu se radi kad bi imao priliku to da pogleda ;)

Ovakvih stvari sam se naslušao na stotine i na prvu mi djeluje nemoguće i da je glupost kao i ostale gluposti uz perpetum-mobile tematiku. A sad... Ako je stvarno nešto napravio... Nekad dokaže i ja prvi kupujem :D

Samo su brojke bitne.

Wh/kg
Wh/l
kW/kg
V
C punjenja
C pražnjenja
Životni vijek u ciklusima (što ovdje otpada pošto kao ne treba punjenje :D )
 
Član
antrax je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
antrax je napisao(la):
Komšija moj je izumio bateriju, koja ima vjek trajanja neograničeno, ili ti ga (dobro oči otvori) NEMOŽE DA SE ISTROŠI, i sve to ima svoje ali, ali, ali... u beskonačno ;) Takva baterija bi valjala ovom momku sigurno, i gdje bi mu bio kraj ? ;)

Svaka čast, ajde bolan đe ćemo se nać da kupim to odmah, cijena nije važna..... :lol:
E svakakvih sam bedastoća čuo ali ovo je vrhunac...
Tvoj komšija je pobio zakone fizike i stvorio perpetum mobile, odmah ga treba nominirati za nobelovu nagradu...;)

Moram malo off top. jer je ovo stvarno smiješno...


I opet, ako ovaj projekt sa elektomobilom zaživi...... :cool: :cool: :cool:, bez obzira na izjave o izdržljivosti baterija i drugim prepucavanjima.



Nemamo mi svi zajedno para za to... ;) Sony je to gledao, ali nije imao para :D nemože se patentirat, neda nakva asocijacija svjetska to, jer ko je garant da je vječna ? :D sad ganjaju da je patentiraju na 10 godina, tj. da joj vijek bude ograničen na 10 godina, ali i tu postoij neki problem, šta poslije 10 godina jer kod njega već neke rade od 1992ge godine, još nisu zakazale :)

Zela nisam nijednom rekao da si retard, ali ću ti reći to zbog tvojih izjava koje si uputio meni, naravno nakon što te pozovem da vidiš dokaz... pobijaš sve tvrdnje moguće ovog svijeta, uključi se malo u život, odmakni se od monitora i td...

RETARD jesi ako ne dođeš i vidiš, znači javno te pred svima pozivam da dokažem da sam u pravu... 50 kilometara i nije neka daljina, pa bujrum.


Ovaj momak što je radio ovog bmwa zelenog, vjerojatno se puno više od svih nas razumije u takve stvari, pa sigurno bi shvatio o čemu se radi kad bi imao priliku to da pogleda ;)



Ti očito nisi bio posebno pažljiv đak u osnovnoj školi. Ne odustaješ od nebuloznih tvrdnji. Pa daj čovječe. Tvoj susjed nije znanstvenik nego novi mesija. Može slobodno pokrenuti novu religiju. Srušiti osnovne zakone prirodnih znanosti nije mala stvar. Isto kao što je Isus hodao po vodi, pretvarao vodu u vino, oživljavao mrtve...

Evo da se spustim na tvoj nivo i sa jednom rečenicom pojasnim o čemu se radi. Prisiljen sam na ovakvu izjavu jer je očito da nisi baš bistar, te da nemaš ni znanje osnovne škole.

Znači, energija zatvorenog sustava ne može nestati niti iz ničega nastati, energija može samo prelaziti iz jednog oblika u drugi, i ona je konstantna.

Toliko o tome, sada ću da analiziram tvoj post.
Činjenice: 1) Sony nije imao novca da otplati patent čovjeku iz Jablanice :lol::lol:

2) Baterija se ne može patentirati na trajnost od 10 godina zbog toga što traje duže od tog perioda :lol::lol:

3) Neke baterije rade od 1992. godine do danas. Ja "radim" od 1985-ete godine do danas. No, nešto sumnjam da ću "raditi" u beskonačnost:lol::lol:

Kao što vidiš, tvoje tvrdnje su mi toliko smiješne da bi bilo glupo od mene očekivati da prelazim i 100 metara da bi došao do osobe kao što si ti.
Moj savjet tebi je da podhitno ponoviš znanje osnovne škole. Također bih te molio da moj lik i djelo više ne uzimaš u usta. Nisi ti taj nivo da se možeš samnom raspravljati o bilo čemu;)

I na kraju poooozzz, kao što ti napišeš na kraju svakog posta
 
Član
ja se i ne razumijem al ovo sto zela prica slazem se u potpunosti , za sve tri tacke :D al ako covjek kaze da se ode pogledati pa provozaj se do njega pa javi nam ima kupaca ovde sigurno :D
 
Član
A jesi bukvalac u pm... ali baš bukvalac... neke stvari se moraju izgleda striktno ograničeno pisat radi tebe i sličnih tebi. Da kasnije možeš reći kako neko nema znanja i kako je neko neškolovan.

Prisiljen sam na ovakvu izjavu jer je očito da nisi baš bistar, te da nemaš ni znanje osnovne škole.


Za razliku od tebe, samo da ti napomenem da imam više škole od tebe, puno puno više... ;)

Sada ću ti opet napomenuti da dođeš i vidiš bateriju kod čovijeka, rado će ti pokazat i objasnit princip rada iste. A neće pisati postove od pola stranice iz praznog u šuplje kao što ti radiš stalno po forumu i puniš ovuda nekoj djeci mozgove kako si najpametniji :lol:



CroDriver:
Ovakvih stvari sam se naslušao na stotine i na prvu mi djeluje nemoguće i da je glupost kao i ostale gluposti uz perpetum-mobile tematiku. A sad... Ako je stvarno nešto napravio... Nekad dokaže i ja prvi kupujem Icon_mrgreen

Neznam vjeruj kako to funkcioniše, znam samo da se sastoji iz neka 3 djela ta baterija i u jednom od tih dijelova je neka ta njegova smjesa ili šta već... uglavnom radi i još niko nije uspio to da isprazni... sad šta i kako će dalje oko tog patenta, neznam tačno jer se malo sve to ušutilo, rade nešto potajno izgleda :)
 
Član
antrax@
Ona "spoji" CroDriver-a i svog komsiju, mozes valjati i jednom i drugom ako je tako ;)
 
Član
Gledao sam ovaj El. auto na race-u .. Veeeliki respect za ovaj posao i nadam se da ćeš uspjeti istrajati u svojim planovima. Za ovaj posao nemam riječi, jer ovo je već sigurno jedan od najvećih i najatraktivnijih projekata na Balkanu. Iz Sarajeva 100% imaš respect, podršku i bilo šta da zapne ( samo love ne traži, i mi smo u projektima ) ...
Sretno ..
LP
 
Top