Street Style rezultati

Street Style rezultati

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
po meni svaki sudija bi trebao da zna kakvo je fabricko stanje tog auta kojeg ocjenjuje da bi mogao vidjeti razlike i modifikacije!
 
Član
guster je napisao(la):
po meni svaki sudija bi trebao da zna kakvo je fabricko stanje tog auta kojeg ocjenjuje da bi mogao vidjeti razlike i modifikacije!

Potpisujem se i ja! :icon_mad:

A ako vec ne mogu obezbijediti kvalitetne sudije, zasto ne bi, recimo, birali sudije izmedju samih takmicara? Takmicari iz male klase nek ocjenjuju auta iz velike i obrnuto.

I sistem ocjenjivanja bi po meni trebao izgledato ovako:

1. Exterijer (max. 30 bodova)

- Broj prerada (npr. boja, spojleri, neonke, feluge, farovi, stopke ...) 0-10 bodova

- Kvaliteta obrade ugradjenih dijelova (npr. obratiti paznju na curke na laku, pukotine na branicima, ako su radjeni usisi ili varovi obratiti paznju na kvalitet izrade istih, traziti demonstraciju rada preradjenih dijelova kao sto su lambo vrata, daljinsko otvaranje vrata i sl. ...) 0-10 bodova

- Opsti vizuelni dojam i sklad dodanih dijelova (npr. obratiti paznju na sklad linija auta i linija na branicima...) 0-10 bodova

Naravno, obratiti paznju na cistocu i urednost auta ...


2. Enterijer (max. 30 bodova)

- Broj prerada (npr. lakirani elementi, sjedista, neonke, tepacirunzi, plasme ...) 0-10 bodova

- Kvaliteta obrade (npr. kvalitet laka na lakiranim dijelovima, kod sjedista obratiti paznju jesu li u pitanju presvlake ili su sivena sjedista, kod obloga tapacirunga obratiti paznju na eventualne faltne ili poguzvane dijelove ...) 0-10 bodova

- Opsti vizuelni dojam dodanih komponenti (npr. uskladjenost boja, pretjerano sarenilo, kod neonki obratiti paznju na nacin postavljanja istih - bolje je ako se ne vide, a vidi se samo svjetlost ...) 0-10 bodova

I ovdje obratiti paznju na cistocu i urednost


3. Motorni prostor (max. 30 bodova)

- Broj prerada (npr. lakirani ili hromirani elementi, buziri na kablovima i crijevima ...) 0-10 bodova

- Elementi tuninga (npr. nitro, veci intercooleri, blow-off ventili, sport filteri i sl. pri cemu se ne obraca paznja na broj konjskih snaga motora ni na to da li je dizel, benzin, 1.4 ili 3.0 bi-turbo) 0-10 bodova

- Cistoca i urednost motornog prostora (npr. prasina, prljavstina, curenje ulja i sl.) 0-10 bodova


4. Prtljazni prostor (max. 30 bodova)

- Broj dodanih elemenata (muzika, boca od nitra, airride sistem, neonke) 0-10 bodova

- Kvalitet obrade (npr. ako je radjena muzika u poliesteru obratiti paznju na kvalitet izrade, hrapavost, lak, ako je presvlacena nekim materijalom, obratiti paznju na zategnutost, savove, obratiti paznju na skrivenost sarafa, kablova i sl. ne obraca se paznja na kvalitet i glasnocu muzike, ali je potrebno da sve dodane komponente funkcionisu) 0-10 bodova

- Opsti vizuelni dojam dodanih komponenti (obratiti paznju na raspored elemenata, pretrpanost gepeka, uskladjenost boja i sl) 0-10 bodova


I naravno nakon ocjenjivanja takmicar se obavezno mora upoznati sa ocjenama i na njegov zahtjev da mu se pojasni zasto je dobio losu ocjenu u nekom od segmenata. Takmicar svojim potpisom oznacava da je upoznat sa ocjenama i da se slaze sa istim.
 
svaka čast na tekstu nek ovo pročitaju organizatori ovakvih dešavanja vrijeme je da se nešto promjene iduće godine radim jedno auto za stajling ako bude ovako kao do sada radije ću sam sebi pehar napravit nego da mi ne netko da nezasluženo kao što ga sada neka auta ne zasluženo dobijaju čast izuzecima
 
Član
mtopic je napisao(la):
- Kvaliteta obrade ugradjenih dijelova (npr. obratiti paznju na curke na laku, pukotine na branicima, ako su radjeni usisi ili varovi obratiti paznju na kvalitet izrade istih, traziti demonstraciju rada preradjenih dijelova kao sto su lambo vrata, daljinsko otvaranje vrata i sl. ...) 0-10 bodova

- Opsti vizuelni dojam i sklad dodanih dijelova (npr. obratiti paznju na sklad linija auta i linija na branicima...) 0-10 bodova

Naravno, obratiti paznju na cistocu i urednost auta ...

1. POTPIS al jedan veliki
2. da se prate detalji poput curaka i varova i da gledaju jel upasovana karambolka dobro itd itd, onda ne bi nikom nista dodijelili ... a naravno to bi bilo extra kad bi se tako ocjenjivalo...


guster je napisao(la):
po meni svaki sudija bi trebao da zna kakvo je fabricko stanje tog auta kojeg ocjenjuje da bi mogao vidjeti razlike i modifikacije!

totalno si u pravu.. prosle godine na termama su dede ocjenjivale styling i to onako nabrzaka. Murija dosla da otvori cestu a sudije (dede) tek stigli i to onako nasumice ocjenjivali...
Ja da budem iskren nisam ocekivao 3. mjesto, tacnije ni jedno medju prva tri... al isto tako nisam ocekivao da ce audi biti 3. u velikoj klasi, vec bi mu dao drugo mjesto jer auto nije zavrseno jos do kraja... @Adnan - AUDI TI JE STRASAN, jos par sitnica i to je to
samo mogu reci ... GROBNIK za vikend... i divimo se prvo sudjenju pa svemu ostalom
Lijep pozdrav !
 
Ako neko ima nes da kaze u vezi skode, kritike prihvatam.. nevolim da se ovako neki ljudi izrazavaju, brate dragi u lice se kaze.. lol da nerazmisljam.... topa sto se tice ocjenivanja potpis... ali samo neide to iz velike da mala ocjenjuju itd... jbg iz licnog iskustva pozzzz svima ....
 

JD.

Član
mtopic je napisao(la):
guster je napisao(la):
po meni svaki sudija bi trebao da zna kakvo je fabricko stanje tog auta kojeg ocjenjuje da bi mogao vidjeti razlike i modifikacije!

Potpisujem se i ja! :icon_mad:

A ako vec ne mogu obezbijediti kvalitetne sudije

nije da ne mogu nego nece. nije vise niko lud, na svakoj trci se styling traljavo odradi, pocevsi od klasa, preko sudija do samog sistema ocjenjivanja, ne znas sta je gore od navedenog. nikakvog pomaka na tom polju nije bilo tako da je ocigledno koliko organizatore briga hehe

taj sistem sto si stavio bi mnogo bolje funkcionisao ali pod uslovom da se njime sluzi neko ko se zaista i razumije u auta i styling

a ne da meni dodje levat koji je sudija i pita me jesam li ja farbao OZ 35 anniversary felge... a bilo je i gorih bisera sudija ali eto znaju vec i ptice na grani :lol:

a sto se tice klasa, ovo mala auta velika auta je nidje veze, samo ljudi ne vide nedostatke u tome jer nikad ne bude vise od 10 takmicara, i stalno je ista ekipa tu

da hoce napraviti fino 3 klase:

do 1990
od 1990-2000
od 2000 godista

bilo bi puno realnije za nase uslove ovdje...
 
Član
a sto se tice Klasa dobro bi bilo da idu po godistima ili po Style-u( german,jap,cleen....)!
Znam da bi bila guzva u klasi od 1990 do 2000 :D (to bi bila moja klasa) i da bi imao puuuunooo dobrih konkutenata al brate nemoram NIKAD vise nista osvojit al da to ide kako treba i posteno!
 
Član
Veliki potpis gusteru, i jso veci topicu, covjek je rekao bas sve kako i ja mislim...

Takodjer mislis kao i on i ostali da veliku paznju treba pokloniti kvaliteti zavrsne obrade, ukupnom dojmu, i inovativnost ugradnje....urednost takodjer, nista gore vidjeti sredjeno auto a musave tapacirunge ili prljave siceve i slicno...nazalost i style nam je traljav u ocjenjivanju ko i sama organizacija...nazalost :(
 
Član
Podrzavam topica i njegov predlog,to je sistem jednig realnog ocjenjivanja a sto se tice ocjenjivanja kod gere jedini pravo ocjenjivanje je bilo u brckom bar po meni,dosla su tri momka, predstavis se lijepo i krenes predstavljati auto oni te saslusaju pregledaju sve ispitaju funkcionalnost lambo vrata audio sistema i ostalog ukazu ti na greske (ako ih ima) daju predloge sta bi mogao poboljsat i ende,a posle brckog sudije izadju samo radi reda kao gledaju ocjenjuju a kad zavrse i vrate se na start tamo ih vec ceka papir sa odredjenim pobjednicima i et a ovaj style ide jednom silaznim putanjom pocev od ocjenjvanja ,klasilanja auta itd. itd
 
Član
Gajs-gt je napisao(la):
Podrzavam topica i njegov predlog,to je sistem jednig realnog ocjenjivanja a sto se tice ocjenjivanja kod gere jedini pravo ocjenjivanje je bilo u brckom bar po meni,dosla su tri momka, predstavis se lijepo i krenes predstavljati auto oni te saslusaju pregledaju sve ispitaju funkcionalnost lambo vrata audio sistema i ostalog ukazu ti na greske (ako ih ima) daju predloge sta bi mogao poboljsat i ende,a posle brckog sudije izadju samo radi reda kao gledaju ocjenjuju a kad zavrse i vrate se na start tamo ih vec ceka papir sa odredjenim pobjednicima i et a ovaj style ide jednom silaznim putanjom pocev od ocjenjvanja ,klasilanja auta itd. itd


skoro ista ekipa je bila i sada, samo jedan clan je izmjenjen.

Moram dodati da se na autima ocjenjuje sve, i svaka ocjena je argumentovana i svaki sudija je objasni. Audi jeste ekstra odradjen auto ali fale sitnice, tipa da je instrument tabla napukla ili nisu dovrseni neki dijelovi. Motor koji se po pravilniku takodjer boduje nije mu odradjen itd itd. Za to postoje sudije koje se svakom autu posvete i svaki detalj pregledaju. Jer kada su u pitanju takva auta koja su skoro sva odlicno uradjena, samo ih detalji razlikuju.
Adnan se pojavio prvi put na takmičenju i sugerirano mu je na sve to. Auto kao auto je fenomenalno i bit ce sigurno jos bolje.
Neko je rekao da je trebao biti prvi, nek bolje razmisli jer Madzidu je na autu svaki detalj uradjen al svaki i stalno nesto novo ima. Počevši od automobila pa do prezentacije koja je svaki put orginalna ( i to se po pravilniku) ocjenjuje.
Ista stvar se desila sa Vekom u Zivnicama kada se pojavio sa sasvim novim gepekom u odnosu na predhodno takmičenje, sto mu je doprinijelo bodovima u odnosu na Novicu.

Sudije rade po pravilniku, upoznali su vecinu takmičara i vrlo dobro znaju sta je ko novo dodao na automobil, sta su mu sugresali. Pravilnik je pisao momak (Iceman) koji se sigurno najvise razumije u Style.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top