Skandalozno: Sami sebi povećali plate za sto posto!

Skandalozno: Sami sebi povećali plate za sto posto!

Kazite sto zapravo mislite o svemu ovome

  • Za ljekove

    Votes: 17 53,1%
  • Za razne doktore

    Votes: 4 12,5%
  • Mi smo ludi sto pricamo o ovome, treba im dat jos para

    Votes: 11 34,4%

  • Total voters
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Bojan je napisao(la):
gaga je napisao(la):
Da li mi znamo sta je demokratija???

Svaki glas koji je njima dat, po demokratskom sistemu se može povući, znači sve je do naroda. Zašto se narod ne organizuje i krene u pobunu?? Zašto??
Ako neće narod u pobunu znaci da mu to ne smeta....:icon_mad:


kakvu pobunu kad smo ih sami izabrali druže moj...

moj prijedlog da svako uzme listu zastupnika koji su glasali za i za svakog onog za kojeg vide da je iz stranke za koju je glasao opali sebi jedan dobar šamar

to ti i govorim....mi smo ih izabrali, mi ce mo ih skinuti sa vlasti...

jedino ako ovo nije demokratija
 
Eno dobra emisija na bht-u

kaze Belkic: "niko od nas ne zeli imati platu zbog koje ce se sramotit naroda kad izadje na ulicu. ja njavno priznam, imam 3400KM platu i ni marke vise. ne stidim se toga"

jaooo pa ovo je nevjerovatno... :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
Onaj ministar finansija Bevanda ima nausnicu u lijevom uhu mozete milsiti, ja gledao one vijestu u 7 na hajatu i nemogu da vjerujem!!!
A mislite da bi npr mi (obicni narod), evo koliko nas ima na ovom i dr forumima se dogovorili i idemo svi sa autima da protestujemo i blokiramo neku cestu, mislite da bi nesto postigli sa tim????Bi al u makovima, ai to smo mi, narod, glas naroda!! Dobili bi svi lijepo kazne il nesto slicno!!!!!
 
Legend
Evo sada citam ponovo reakcija na dosadasnje stanje.
A posebno obratite paznju na fotgrafiju, sta rade dok traje sjednica.

k0njep.jpg


Prema Zakonu o izmjenama i dopunama Zakona o pravima izabranih dužnosnika, nosilaca izvršnih funkcija i savjetnika u institucijama vlasti FBiH, od 1. januara 2009. godine, kada ovaj akt usvoji Predstavnički dom, primanja će im biti uvećana za 100 posto.

Rad u komisijama

Novim zakonom, naime, prema podacima Računovodstva Parlamenta FBiH, startna plaća poslanika i delegata iznosit će 3.100 KM, paušal će biti 770, a topli obrok oko 330 maraka.

Ova suma ne uključuje naknade za rad u komisijama ili drugim radnim tijelima, čije se članstvo po jednom radnom tijelu naplaćuje po 45 KM, a mjesečno, ako je neko u više komisija, do 450 KM.

Također, parlamentarci koji nisu iz Sarajeva imaju pravo na naknadu za odvojeni život koja mjesečno iznosi 540 KM i pravo na četiri plaćena vikenda za obilazak porodice, za šta mogu naplatiti od 400 do 1.000 KM, zavisno od udaljenosti.

Prostom računicom, parlamentarci koji su iz Sarajeva mjesečno mogu naplatiti između 4.253 i 4.703 KM, bez naknade za prijevoz. Oni koji nisu nastanjeni u glavnom gradu BiH, mogu mjesečno primiti od 5.143 do 5.600 KM. Bitno je napomenuti da delegati iz Doma naroda imaju pravo i na naknade iz kantonalnih skupština, koje nisu iste u svim kantonima, a iznose od 400 do 2.000 KM.

Poslanici i delegati koji nisu profesionalci ostvarivat će paušal od 820 KM plus dnevnice koje mogu iznositi od 30 do 60 KM, u zavisnosti od vremena provedenog na putu.

Plaće su od 2003. povećavane više puta. Tako je od 2003. do 5. oktobra 2006. osnovna plaća predsjedavajućih domova Parlamenta iznosila 1.600 KM, zamjenika 1.550, predsjednika klubova 1.500, a poslanika 1.250. Paušal je iznosio 500, topli obrok 250, a odvojeni život oko 450 maraka.

Od oktobra 2006. pa do sada, kada su koeficijenti povećani, osnovna plaća predsjedavajućih domova iznosila je 2.080 KM, predsjednika radnih tijela 1.560, a poslanika 1.456 maraka.

Funkcionalni dodatak

Do sada je topli obrok iznosio oko 330 KM, a paušal 520. Za odvojeni život i ove godine je iz budžetskih sredstva izdvajano oko 540 maraka i naknade za obilazak porodice preko vikenda.

Osim toga, u ovoj godini predsjedavajući i njegova dva zamjenika u Domu naroda imali su i funkcionalni dodatak koji je iznosio 1.500 KM, predsjednici klubova i sekretar po 200 maraka, dok to pravo nisu ostvarivali čelnici Predstavničkog doma.
 
Početnik
Iskreno ova odluka od papaka nije me uopste iznenadila,ustvari i ocekivo sam ovo,ocito je da porez koji se uvodi na platu poslije nove godine najvise puca po njihovim platama jer se vrte u hiljadama pa je i bilo za ocekivat ovako nesto od ljudi koji nemaju ni srama ni stida....

A sta mozemo.....moze se svasta da je narod slozan koliko nije i to je ono sto papcima najvise odgovara,zagovaranje politika kako ovi ili oni ne mogu zivit skupa,narod moze zivit i ja sam ubjedjen u to al oni su ti koima nije u cilju to razjedinjenost naroda najvise njima odgovara.Drzava sa 100 kvadrata i sve ima trostruko tri presjednika tri vlade,pa gdje to jos ima.
I samo mogu rec nisu oni krivi krivi smo mi,mi smo ih izabrali a nas narod je ovce glup uvjek za jedne te iste...ona nasa parola "Neke nas pa ko ga j..e" i sve dok se tog drzimo oni ce samo vise i vise uzimat,a mi ce mo samo to nekad ovako prokomentarisat i lagano zaboravit kao da nista nije ni bilo....sramotno....
 
Član
Likovi! Ne znam sta da kazem na ovo! Ostao sam bez rijeci kad sam ovo prvi put cuo i samo se smijao! Pa mi smo stvarno najbjedniji narod! Mi smo ih izabrali to je tacno! Ali koga vise izabrati da je kako treba! Kada se ustvari samo isti vecinom nadju u parlamentu a novi koji dodju samo se prilagode njima! Da smo slozni kao sto nismo pa da svi izadjemo pred vladu i parlament i da ih bijemo sve dok se ne predomisle za platu! Pa sam njihov topli obrok je kao necija plata! :icon_mad:
 
Najmrze mi je kad kazu, pa vi ste ih birali sta se zalite...
Pa jesul to oni na predizbornoj kampanji rekli: "ako nas izaberete, mi cemo krasti, jebavat vas u mozak, brinuti o sebi i povecavati svoje plate, o vasem standardu nas boli briga, za 4 godine necemo nista uraditi za vas..." ako ima ijedan medjed ovih da je tako reko onda ok, necemo se zaliti, neka rade sta hoce..
:icon_mad:
 
Da, povecavaju plate jer ce njima najvise se porez odbijati pa kada je povecaju taman dodju na onu istu koju su imali bez poreza ili cak i vise!A sto to isto ne urade i sa obicnim narodom, rajom?Ne, narodu treba nabaciti jos vece poreze, povecati cijene svega moguceg potrebnog za zivot itd. a da i ne spominjemo one jadne penzionere u ovakvoj drzavi!Nije mi jasno nekad kako ti ljudi uopce prezivljavaju!A sto je to sve tako?Pa jednostavno zato sto kada dodju izbori 90% mladih ce reci meni je mrsko otici da glasam, sta ce mi to, sto cu i za koga da glasam, ko da ja sta mogu promijeniti itd...i onda se na kraju zbroje glasovi onih zatucanih primitivnih penzionera koje isti ovi lopovi potkradaju i kopaju zive u grob a oni se nacrtaju na glasackom mjestu prije nego je ono i otvoreno da bi glasali za ovog ili onog jer je "njihov"!Koga njihov,cega njihov,po cemu njihov?Po vjeri?!Jesu sta dobili od tog njihovog?Nisu niti ce kad!Jer ce uvijek iste birati coravo i zatucano sve dok se mi mladi pravimo mutavi na to sve i nismo u stanju dici se smjesta i uraditi nesto za svoju buducnost.Ti isti penzioneri ce jos malo i njih nema a ovi svi isti lazovi i lopovi ostaju nama nasu krv da piju i mu moramo zivjeti sa tim a ipak se ne trudimo nista promijeniti..Sta da se kaze...sami smo sebi krivi, nisu oni krivi oni samo koriste budale kakve smo mi!
 
Član
djavolica je napisao(la):
Da, povecavaju plate jer ce njima najvise se porez odbijati pa kada je povecaju taman dodju na onu istu koju su imali bez poreza ili cak i vise!A sto to isto ne urade i sa obicnim narodom, rajom?Ne, narodu treba nabaciti jos vece poreze, povecati cijene svega moguceg potrebnog za zivot itd. a da i ne spominjemo one jadne penzionere u ovakvoj drzavi!Nije mi jasno nekad kako ti ljudi uopce prezivljavaju!A sto je to sve tako?Pa jednostavno zato sto kada dodju izbori 90% mladih ce reci meni je mrsko otici da glasam, sta ce mi to, sto cu i za koga da glasam, ko da ja sta mogu promijeniti itd...i onda se na kraju zbroje glasovi onih zatucanih primitivnih penzionera koje isti ovi lopovi potkradaju i kopaju zive u grob a oni se nacrtaju na glasackom mjestu prije nego je ono i otvoreno da bi glasali za ovog ili onog jer je "njihov"!Koga njihov,cega njihov,po cemu njihov?Po vjeri?!Jesu sta dobili od tog njihovog?Nisu niti ce kad!Jer ce uvijek iste birati coravo i zatucano sve dok se mi mladi pravimo mutavi na to sve i nismo u stanju dici se smjesta i uraditi nesto za svoju buducnost.Ti isti penzioneri ce jos malo i njih nema a ovi svi isti lazovi i lopovi ostaju nama nasu krv da piju i mu moramo zivjeti sa tim a ipak se ne trudimo nista promijeniti..Sta da se kaze...sami smo sebi krivi, nisu oni krivi oni samo koriste budale kakve smo mi!

Nisu krivi penzioneri sto izadju na izbore! Oni se isto bore za svoja prava! Krivi smo mi mladi, koji kazu "sta cu na izborima kada ne mogu promjeniti nista"! Kad bi i mi izasli u tolikom broju kao i penzioneri onda bi bila malo drugacija situacija! Naravno ako imalo razumno glasamo! Kao sto sam ove godine samo za mlade glasao! Za koje mislim da mogu nesta pokrenuti! Doci ce i sljedeci izbori i opet ce biti glasanje! Valjda cemo nekad stjerati ove mangupe!
 
Član
Bosna je zemlja mala
Politika i birokratija vlada

Ministri sebi digli plate
a bjedni radnici pate

Bolje da ste radnicima
pare dali, nebi se za koru hljeba jebali...

Jebo vas ministar jebla vas i vlada
Jebo vas ministar kebo i citava
predsednicka mahala...

Guzice cesu i nista ne rade
tako nam mala drzava propade...

To je ta prica o BiH
Bidnut i Hocu bijedu ja

A narod ludi nikako ove nase ne kudi...
nego na lijepe izbore izlaze i nase
politicare maze...

Jadni penzioneri od gladi crkaju
e neka kada ih ovi nasi drkaju...

Neka i poreza i socijalnog i PIA
neka nas jebe drzava cicija

Jos nam poreze na vrat natovarise
da nam bjedu jos vecu napravise...
 
addo je napisao(la):
djavolica je napisao(la):
Da, povecavaju plate jer ce njima najvise se porez odbijati pa kada je povecaju taman dodju na onu istu koju su imali bez poreza ili cak i vise!A sto to isto ne urade i sa obicnim narodom, rajom?Ne, narodu treba nabaciti jos vece poreze, povecati cijene svega moguceg potrebnog za zivot itd. a da i ne spominjemo one jadne penzionere u ovakvoj drzavi!Nije mi jasno nekad kako ti ljudi uopce prezivljavaju!A sto je to sve tako?Pa jednostavno zato sto kada dodju izbori 90% mladih ce reci meni je mrsko otici da glasam, sta ce mi to, sto cu i za koga da glasam, ko da ja sta mogu promijeniti itd...i onda se na kraju zbroje glasovi onih zatucanih primitivnih penzionera koje isti ovi lopovi potkradaju i kopaju zive u grob a oni se nacrtaju na glasackom mjestu prije nego je ono i otvoreno da bi glasali za ovog ili onog jer je "njihov"!Koga njihov,cega njihov,po cemu njihov?Po vjeri?!Jesu sta dobili od tog njihovog?Nisu niti ce kad!Jer ce uvijek iste birati coravo i zatucano sve dok se mi mladi pravimo mutavi na to sve i nismo u stanju dici se smjesta i uraditi nesto za svoju buducnost.Ti isti penzioneri ce jos malo i njih nema a ovi svi isti lazovi i lopovi ostaju nama nasu krv da piju i mu moramo zivjeti sa tim a ipak se ne trudimo nista promijeniti..Sta da se kaze...sami smo sebi krivi, nisu oni krivi oni samo koriste budale kakve smo mi!

Nisu krivi penzioneri sto izadju na izbore! Oni se isto bore za svoja prava! Krivi smo mi mladi, koji kazu "sta cu na izborima kada ne mogu promjeniti nista"! Kad bi i mi izasli u tolikom broju kao i penzioneri onda bi bila malo drugacija situacija! Naravno ako imalo razumno glasamo! Kao sto sam ove godine samo za mlade glasao! Za koje mislim da mogu nesta pokrenuti! Doci ce i sljedeci izbori i opet ce biti glasanje! Valjda cemo nekad stjerati ove mangupe!
Ma krivi su posto ih oni svake godine iste biraju!Ko ih drugi bira ako mi ne izlazimo na izbore a uvijek isti na vlasti.Posto sma bila svjedok toga sve znam kako ide...bila sma posmatrac na izbornom mjestu i ti isti penzioneri su se nacrtali u 7 ujutro i on ti dodje i zahtijeva tebi kao neutralnom igracu tu da ti posto on ne vidi ne zna glasati ili nesto trece jos za njega na listi zaokruzis sve sto je Silajdzicevo, Tihicevo itd da ih ne nabrajam...i vjeruj da je to tako jer vjeruju samo u te "svoje" a ne vide sta im ti "svoji" rade
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top