savjet udes

savjet udes

Član
OggyBoy je napisao(la):
Čuj čovjeka, metar kabla i objesiti se?!:icon_mad:

Jes' ti normalan, ALOOOOO, zbog komada lima koji možeš uzeti u svako doba kad zasučeš rukave i zaradiš?! Jes' da se nema posla i dobrih plata, al' biće nekad. Ako ti je drugar, snaći će se i on za pare, naći ćeš drugi auto, idi popij nešto da se smiriš, odspavaj i biće sve drugačije.;)

napokon neko sa normalnim odgovorom...potpis oggy ;)
 
Član
Auto kad das nekom pomiri se s tim da ga mozes vidjet slupanog i da neces vjerovatno feninga vidit, zato dobro pazis kome dajes auto.
Nemogu da skontam da das nekom auto i sjedis pored njega i dozvoljavas da luduje po cesti sa tvojim autom u koje bacas silne novce, a on sjede i boli ga briga pun gas, mislim da ti je to glupost.

Od osiguranja neces nista dobit Trizex je sve detaljno pojasnio, od jarana mozes trazit pare al 99% ljudi ti nece platit ne sto nece vec nema od cega.

Sam si sebi kriv, sljedeci put pametnije, i ja sam nazalost isto jednom tako dao rodjaku auto i dobio slomljenu lafetu, kraljnicu, iskrivljenu felgu, sjebanu prednju karambolku i hladnjak....
Od tad, ne dajem auto nikom, kome ga vec nemogu halalit ....

Opet nek nikom nije nista to je najvaznije.
 
Član
kao sto smajke pred kraj posta rece, nikad ne posudjuj nesto sto ne mozes halaliti. tudje auto je najveci peh. cak i kad mi nude da vozim, ja izbjegavam. jedino ako je neki jaran sa autom pa negdje popije, onda cu vratit auto.

jbg, bilo kako bilo, tesko ti je, al nek je ziva glava, rijesit ce se nekako. drugi put pamet u glavu...
 
Fakat druze nije ti lako,znam kako ti je jer sam prozivio istu samo jos goru sit,dadnem prijatelju novo auto volvo v50 pedeset i kusur hiljada,tip se zapuca u stijenu, pod uticajem alk obadvojica,sto mi je oduzelo kasko,prijatelja tog vise nikad nisam vidio a druzili se 7god., a kad sam pito za savjet pravnika za savjet kako da naplatim od njega stetu, samo me je pito jednu stvar:JELI SAMOVOLJNO UZEO AUTO ILI SI MU TI ODOBRIO I DAO KLJUCEVE,sto je i u mom i u tvom slucaju ovo drugo,on je na to odgovorio da je prica zavrsena ida nemam sta trziti jer sam ja kriv i ne mogu izganjati nikakvu naknadu.
A od svih postova ovdje koje sam procitao naj humaniji i naj kvalitetniji savjet je od STRUJAZE druze svaka cast i ja podrzavam tu ideju ev i ja sam za da se izdvoji po cenera.
I sto je naj vaznije nikad ne gubi nadu i razum,a sve bude i prodje,kasnije ces se smijati toj situaciji kao i ja sto se sada smijem kad se sjetum svoje situacije i udara ,naj vaznije da niko nije strado i da nema povreda.POZZ
 
Sve vec ispricana prica, osiguranje tvoje ce isplatiti njemu odstetu, i ti ces imati skuplju registraciju od sad pa nadalje u tom' osiguranju, sto znaci, slijedecu registraciju mijenjas osiguranje, ako hoces po staroj (isto kao do sada) cijeni da registruje auto, osiguranju ne namirujes ti pare za pocinjenu stetu, vec oni namire, i ti placas skuplju registraciju, al' zato opcija je, odes u drugo osiguranje kad istekne registracija i rijesen problem... I ako ti vozio, tvoje osiguranje pokriva stetu, tako da svejedno je sto se registracije tice, ti placas skuplje, vec sam ti rek'o sta treba radit!

Dalje, kao prvo druze, sve se moze napraviti, i ja sam isto mislio kad je mene covjek pokupio na pakringu i jos pobjegao, da od auta nema nista, i fakat kad pogledas auto, tocak lijevi 20 centi ispred lima staji, lim znaci sav uguran u auto, i evo auto "kao novo" sve se dalo napraviti, i nije toliko ni kostalo koliko je se mislilo, uglavnom dobar majstor sve uradi, ako ti se to auto "gadi" vise jer se bilo polupano, prodas i to je to...

Vjesanje i to, mani budalastine, i ja sam isto bio u depri, al' se skont'o, ja cu ti reci da sam u 3 godine imao 5 udesa, 2 bio suvozac, dva ja skrivio, jedan mene covjek udario, sta sam trebao do sada, nemas pojma koliki sam ja baksuz, auta mi sva paraju, sutaju, otkinu nesto sa auta, jedno auto sam morao cak poslije godinu dana komplet lakirat, evo auto kad sam uradio ovo posljednje, na frisko mi neko ispar'o opet, sta sam ja treb'o ubit se do sada??

Jebes sve, upamti da ziva glava stetu namiri, a mrtva glava ne moze namirit stete!
 
Član
S obzirom da ste po zakonu vi krivi za udes, tvoje osiguranje ovome isplaćuje štetu nažalost ti ni na koji način nemožeš biti obeštećen jer krivac po osnovu obaveznog osiguranja nemože naplatiti svoju štetu...da je kasko možda...ni druga tužiti nemožeš, mislim možeš ali nećeš ništa postići s obzirom da si bio sa njim u vozilu smatra se da si mu dobrovoljno dao vozilo na upravljanje...jedini način ti je da ti drug dobrovoljno isplati štetu e sad sve to zavisi da li se on sam smatra krivim tj. da li je on svojom vožnjom izazvao udes, i kakva je osoba...e sad ako je bilo do uslova puta ljudi su pokušavali u takvim situacijama tuživati preduzeća za održavanje puta ali neznam koliko je to ostvarivo...
Kako god takve se stvari dešavaju idući put pamet u glavu neka ti ovo bude škola, a biće lima opet!!!
 
Član
baksuz si mogu ti reci, ali hvala bogu da nije nikom nista bilo znam da te proganja to sto ti ode auto ali vjeruj da ces nadoknadit to...tako ti je to kad krene krene samo pokusaj sa jaranom nek plati koliko god moze dobro je naci ces vec auto svima nam je teska situacija ali sve se nadoknadi osim zivota...
 
Član
nekontam zasto bi taj pakšu u koijeg ste udarili rekao da ste isli prebrzo i izgubili kontrolu???
njega nista ne bi kostalo da je rekao da se auto iz cista mira zanio,vjerovatno zbog poledice i da ga je udario...!!!!
te dvije izjave apsolutno ne mijenjaju nista prema njemu,on je prav zdrav i dobice novac....

bez obzira,same izjave nisu dovoljne da se utvrdi ko je kriv,policija bi trebala uviđajem dokazati koliko brzo ste se kretali.
takođe se moze dobiti podatak o trenutnoj temperaturi na tom podrucju,ako je bilo mokro a ispod nule ocekivati je da je bilo leda ako komunalno nema nalog da je posipalo sol taj dan.....
 
Legend
zenu i auto nikom ne dajem.. rijetko kad da dam zeni da ga istjera iz garaze ako mi je mrsko, ili jaranu da proba ono ako sam nesto novo pravio pa da vidim sta misli, ali to da mu dam auto, i da ga on jos gasa, aa nikad !

to nek vam/nam bude svima skola, elmire stvarno mi je zao..
 
Zena i auto se ne daju nikome !!!
A kad das i nesto se desi ne trazi nista nego pokri se usranom ponjavom i suti ,sam si kriv !!
 
Član
stvarno mi je zao... ali ovo za strik i vjesanje :icon_mad: smiri se, razmisli, nek je glava citava, nemoj se radi lima razbijat, aBd bit ce...
 
Član
da se javim.. nasao se s prijateljem, otisli do osigurnja, nema nista od moje naplate, hem presao u tudju traku, kazhe mogu ja uslikati sve pokrenuti ali djaba gubljenje vremena, kad su culi da drug nije imao vozacke uopste i da mu je CIPS-u (sto ja nisam znao) da mu je nedaju dok neplati kazne eh tek tad nema nista od ikakvog osiguranja.. otisao sam vidjeti auto s njim i da nam majstor da najbolju soluciju, i mogu reci da sam razocaran kad sam vidio auto.. motor je dobio, pomjeren, otisli nosaci, turbina pukla, remen pukao preskocio sve ama bas sve sjebano.. jaran nema para svjestan sam toga, pokusat ce kredit da uzme neke pare jer nam je majstor predolzio da nadjemo stranca JTD da nadjemo nekog da nam doveze il nesto za neke male pare i da citav prednji dio prepakujemo, skuplja je pita nego tepsija svejstan sam i svega i znamo i ja i on sve.. ja nemam para ni da kupim jedan far kamol nesto vece.. obecava mi da ce biti sve rijeseno.. bez auta sam ko bez nogu, nadam se da ce sto prije biti.. ako ima neko od vas nekoga da ima kakav JTD stranca, da je prednji dio citav, motor i sve nek predlaze, pomozite mi.. jos sam u soku stvarno.. nemogu da vjerujem.. uslikao sam auto ali nemam kabl da prebacim a i glupo mi objavljivati sliku na internet ispasce da se hvalim tudjom nevoljom hocu reci svojom..
 
Član
ma mora biti kakva sema da dovuces stranca,ako ti je to isplativo,posto ne znam u kakvom je stanju auto jbg. Vidi s nekim ko je u sloveniji,nek ti nadje stagod,mora toga biti tako,mozda Riza moze pomoc
 
Član
ArminM je napisao(la):
ma mora biti kakva sema da dovuces stranca,ako ti je to isplativo,posto ne znam u kakvom je stanju auto jbg. Vidi s nekim ko je u sloveniji,nek ti nadje stagod,mora toga biti tako,mozda Riza moze pomoc

cekam da bude online na FB jer je u sloveniji da ga pitam bili mogao naci, koliko bi bilo i ostalo.. da je ocuvan naprijed, a od vozacevih vrata me neinteresuje jer mi to netreba.. da mi ga dovuce, nek mu ovaj plati, nek izganja kredit il nek proda motore.. svakakve opcije tu stoje.. odma mi je riza bio u glavi,i meni i njemu.. ako nebude nista od tog otic po auto odvuc ga na vikendicu raskopat i lagano prodavat dio po dio jer necu dobit na otpadu ni milju jer je motor otisao.. mogu se pustiti.. ***** ti zivot jest me sranje i krenulo.. pu pu pu.. boze pameti i zdravlja vidjet cemo kako ce se ostalo odviti..
 
Član
e moj elmire,koliko vidim Mirza je vozio? neces ti ni marke izvuc od njega...daj boze da grijesim.... i sam znas sta sam udesa imao s njim... :icon_sad:
 
Top