Pomoc pri kupovini Toledo 2 vs. Vectra C vs. Bora

Pomoc pri kupovini Toledo 2 vs. Vectra C vs. Bora

green devil ne bi se bas slozio s tom teorijom da je opel duplo skuplji za odrzavati od VW pogotov ove sad napredne generacije gdje imas pun kufer elektronike. sad su sva ta auta dovedena u nijanse kad su u pitanju dijelovi. Bitna ti je sreca samo od koga kupujes dal je sve uradjeno ili to sve tebe ceka.
Jbg ja sam tako informisan hehehe
Neki dan je drug auto elektricar repariro alnaser na astri g 2.0dti i kostalo je 250km a za golfa 4 nije toliko...
Evo ja cu ponudit mu bmw koji me prijatno iznenadio i sa potrosnjom i sa dijelovima hehe
 
Član
Skoda Octavia nije u istoj klasi gdje je i vectra, octavia je jedna klasa ispod vectre, ona je u klasi astre...
 
Vectra B 2.0 16v ili ti oznaka motora x20xev ima samo jednu bombinu a ne bombine. to si mozda otisao na model 2.2 koji je sabov motor i on ima veliku bombinu gdje izlaze 4 lule za svjecice
Skoro je jedan slupo vectru b 2.0 16v ecotech motor i nema se racuna pravit i prodo je na otpad ali je prije toga zvao mehanicara da skine bobine jer je kaze skoro uzimo i platio 750km u Motorexu,i ja sam se sjebo pa za bmw i mercanije toliko
 
Član
Pa ne moze se vozat skupo auto za malo para :)
Pa ne moze, znam. Samo kazem da Vectra nije u klasi sa octaviom, i ne mogu se ta dva auta nikako porediti ni u cemu, ni u kvaliteti materijala, udobnosti, prostoru itd... Octavia je u klasi golfa, auto nize klase dok je vectra auto srednje klase, sa srednjom klasom dolazi i nesto skluplje odrzavanje nego u auta nize klase ali se zato dobije prostor, udobnost, sigurnost, izdrzljivost itd...

Sto se tice bubina, za sva auta su skupa samo u nekih dolaze pojedinacno, svaka svjecica svoju bubinu ima, a imas gdje dodju dvije bubine u jednom, dva cilindra po jednoj pupini, i ta dodje u jednoj i izlaze 4 lule iz nje.
Za golfa 4 1.4 16V bubina dodje 60km komad, 240km sve cetiri
Skoda fabia 1.4 MPI u nje dodju dvije bubine u jednoj i dodju 340km ( uzimao prije godinu dana)
Citroen saxo 1.6 16V 450km bubine
itd, to su auta opet nize klase koja su vec 15+ godina stara. zamislite koliko dodju bubine za golfa 5 recimo TSI motor, koji je godiste vectre C... To je jedino sto se kvari kod benzinca, mislim kvari i to ne ode bas tako cesto, i to je sav trosak... Ako cemo gledati na to onda samo kad vidis na dizelu koliko te kostaju dizne, pumpa, itd...
 
Poslednja izmena:
Član
Skoro je jedan slupo vectru b 2.0 16v ecotech motor i nema se racuna pravit i prodo je na otpad ali je prije toga zvao mehanicara da skine bobine jer je kaze skoro uzimo i platio 750km u Motorexu,i ja sam se sjebo pa za bmw i mercanije toliko
on je tu pobrko loncice opasno jer nema bombine vec jednu bombinu. a sto se tice alnasera moze ti uzeti 500km ako ne razumijes se u to. Imam vectru C i radio sam reparaciju alnasera sad pred zimu da ne bi me izdao alnaser sve je isto na alnaseru kao i u golfa dvojke bukvalno sve samo je razlika u bendixu on je malo veci i rupa za rotor je veca vec kod golfa dvojke. i zato je skuplji bio dal 10 il 13km a ostalo automat cetkice i ti ostali palci sve isto. tako da neke stvari i nisu bas kako pricaju. al otom potom. neko nacifra da prica kako on daje pare na odrzavanje neko opet sakrije sramota ga reci. a evo ja za vectru ti pricam iskreno bez ikakve lazi.
 
on je tu pobrko loncice opasno jer nema bombine vec jednu bombinu. a sto se tice alnasera moze ti uzeti 500km ako ne razumijes se u to. Imam vectru C i radio sam reparaciju alnasera sad pred zimu da ne bi me izdao alnaser sve je isto na alnaseru kao i u golfa dvojke bukvalno sve samo je razlika u bendixu on je malo veci i rupa za rotor je veca vec kod golfa dvojke. i zato je skuplji bio dal 10 il 13km a ostalo automat cetkice i ti ostali palci sve isto. tako da neke stvari i nisu bas kako pricaju. al otom potom. neko nacifra da prica kako on daje pare na odrzavanje neko opet sakrije sramota ga reci. a evo ja za vectru ti pricam iskreno bez ikakve lazi.
moze bit, i ja sam se sjebo jer znam da je benzin duplo jeftiniji za odrzavat od dizela i kad sam cuo tu cijenu nije mi bilo jasno
 
Član
ja ti kazem iskreno. a opel vectra b 2.0 16v eco tec motor ima samo jednu bombinu sa 4 kabla. A pitam te iskreno bil ti dao 750km za bombinu kad mozes cijelog stranca ispravnog naci za 1000KM da prebacis sve sto ti treba? mislim da su to malo napuhavanja cijena. da ne mislis da tebi govorim kako nesto lazes jer nisi ti kupovao pa ne mozes ni znati ali to su sranja mnogih koji samo pricaju
 
Ma imo je stari davno tu Vectru i extra je auto,sad da je dobivam u pazar za bmw uzeo bi...
Ja volim svako auto probat :)
 
Član
Ovako mogu reci kao vlasnik sve tri modela vectre imao i A i B i sad imam C, Boru sam vozao jedno vrijeme od drugara a u toledu samo par puta imao voznju i ne mogu se porediti ova dva vozila sa vectrom ni po prostoru ni po udobnosti. jedino su jeftinija ta dva vozila za odrzavat jer dosta toga pase od golfa 4 tj 95% dijelova. Kao sto neko gore rece nisu ista klasa i odmah to dvoje daje druge parametre u ostalim stvarima koje se ocekuju. Samo cu reci da danas svako vozilo trazi pare u dzepu za odrzavanje :)
 
Član
A sta kazete za volva s40?
Ako hoces imalo prostora u gepeku...zaboravi na S40.

Volvo V70 je tenk.

7294805946.jpg
 
Član
iEx da si citao temu od pocetka vidio bi da momak karavane ne moze da smisli tako da trazi limuzine

@OggyBoy : ma karavane ne mogu smisliti... Jedino Skoda Rapid mi je Extra auto, ali cijena.... Ali u krajnjem slucaju da nesto iskrsne bas povoljno, mozda bi i pristao na karavan.

@djordjep & edoze : Vectra C GTS 2.2 16v benzin - plin? Da li ima i fabricki? Ili se mora ugraditi ovdje neki "divljij"?

Nesto bjezim od plina. Bojim ga se i u upaljacu. Mozda mi je zaostalo razmisljanje... Mozda nije za ove teme, ali kako kod plina ide odrzavanje?Jel zahtjeva neke redovne zahvate?


Pozzz

Ne moze i jara i pare. Ako hoces prostor onda karavan je najbolja solucija.

Jedino sto ja znam da imalo ima prostora je skoda

7961715068.jpg


Volva S40 imao burazer i kad je kupio TV (mislim da je bio 42") morao prikolicu iznajmiti da ga dovuce kuci.
 
Top