Pomoc pri kupovini Toledo 2 vs. Vectra C vs. Bora

Pomoc pri kupovini Toledo 2 vs. Vectra C vs. Bora

Član
Svaka sitnica koja ide jer je GTS, a ne obična je skuplja...a i svi krupniji dijelovi. Ne znam zašto razmatraš GTS verziju uopšte...to je trebala biti kao neka sportska verzija Vectre C. Radije gledaj običnu Vectru.
 
Član
izgled, 5 vrata, malo spustena, malo precizniji volan, obicno su bolje opremljene od standardne itd...nista pretjerano znacajno al puno bolje izgleda od limuzine
 
Član
Auto mi prvenstveno sluzi za posao: ca 8 km dnevno

(Znam da je malo, ali moram)

Vikendom malo s familijom u obilazak. Ljetos more, zimi isto negdje malo na odmor.

Tako godisnje nakupim max 15000 km

E sad da li mi se isplati dizel, s vecim troskovima odrzavanja, ili benzin koji vise trosi?

Na kratke relacije koje najvise vozim, i motor se i ne zagrije, mislim da i dizel i benzin uzimaju isto!?

Plin ne dolazi u obzir trenutno, jer nebih ga mogao voziti, a da ne razmisljam o najgorem jbg... Utucano u glavu od malena PLIN=OPASNO


Pozz
 
Super Moderator
Ako prelazis 15000 godisnje evo otprilike sa prosjecnim dizelom ti treba 2000-2300 KM goriva a sa navedenim autima benzincima ti trepa otprilike 3000-3500 KM pa sad skontaj sam sebi sta ti je bolje. Prosjecan servis sa modernijeg dizela ti je cca 250 KM i radis ga jednom u toj godini u kojoj napravis tih 15000. Prosjecan ''veliki servis'' jednog takvog dizela je nekih hajmo reci 600 KM i sa tvojom kilometrazom radis ga jednom u 5 godina. Dakle da vozis dizela 5 godina potrosices otprilike 10-12000 KM goriva, 1300 na servise redovne i jos 600 na veliki. Da sad ne racunamo gume, ovjes i te stvari
Ako ne daj boze ode turbina, reparacija je cca 600KM, zamajac i set kvacila eto nek bude 1000. Ako ode koji injektor nadje se polovan cca 100KM i eto. 5 godina da vozis takvog dizela sa gorivom, servisima, i eventualnim kvarovima koji se znaju desit potrosices nekih 16000 (bez guma, registracije i potrosnih dijelova tipa kocnice, ovjes...)
 
Član
Ako prelazis 15000 godisnje evo otprilike sa prosjecnim dizelom ti treba 2000-2300 KM goriva a sa navedenim autima benzincima ti trepa otprilike 3000-3500 KM pa sad skontaj sam sebi sta ti je bolje. Prosjecan servis sa modernijeg dizela ti je cca 250 KM i radis ga jednom u toj godini u kojoj napravis tih 15000. Prosjecan ''veliki servis'' jednog takvog dizela je nekih hajmo reci 600 KM i sa tvojom kilometrazom radis ga jednom u 5 godina. Dakle da vozis dizela 5 godina potrosices otprilike 10-12000 KM goriva, 1300 na servise redovne i jos 600 na veliki. Da sad ne racunamo gume, ovjes i te stvari
Ako ne daj boze ode turbina, reparacija je cca 600KM, zamajac i set kvacila eto nek bude 1000. Ako ode koji injektor nadje se polovan cca 100KM i eto. 5 godina da vozis takvog dizela sa gorivom, servisima, i eventualnim kvarovima koji se znaju desit potrosices nekih 16000 (bez guma, registracije i potrosnih dijelova tipa kocnice, ovjes...)

Kakvih 16.000, ako je tako, obavezno benzinca kupuj :D
 
Super Moderator
pa kad skontas sa benzincem za 5 godina s istom kilometrazom ce potrositi samo goriva toliko, plus servisi i neki kvar (koji se rijedje desava nego na dizelu doduse)
 
Super Moderator
da, tako sam racuno mislim 7-7.5, a benzin 10-11. a tako ti je to vjeruj mi. racuno sam da je cijena jednog litra 2 KM zato si ti mislio da sam govorio za vecu potrosnju
to ti je tako u prosjeku
otvorene ces spustit dizel na 5.5 al kolko cesto tako vozis? ulavnom hladno auto par km vozis i gasi i tako stalno, tako da u prosjeku 7-7.5 je taman nije to puno
ako si dobre srece da ti se nista ne pokvari mozes za 5 godina sa dizelom ustetid 5000, al ako pocnu neki problemi vrlo lako mozes i potrosit 5000 vise nego da si vozio benzinca
 
Član
Eh sada sve to je uredu :) haj sada nek neko izvadi pare sto je ustedio dizel autom :D da ih je ostavio na stranu pa da kaze eh ovo sam ja ustedio :D
Stvar je samo ukusa a ustede nema realno gledajuci, kad treba ulagati u auto recimo 500-800km i vise, onda je to auto najvece smece, kud ga uze itd. a dok ide dobar je super je, da neko ostavi na stranu pare i da kaze eh ovo sam ustedio otkad vozim ovo auto, te pare i ako se ustedi kupis zvake, kupis cokoladu, ispadnu ti u sicu pa k'o pere auto i usisava obraduje se itd :) samo je stvar ukusa, neko voli dizela a neko benzinca...
 
Top