Pomoc pri kupovini Toledo 2 vs. Vectra C vs. Bora

Pomoc pri kupovini Toledo 2 vs. Vectra C vs. Bora

Član
@RS TURBO : I ja sam istog misljenja. I to je ono o cemu govorim.
Postujem da neko ko prevaljuje 30.000 KM i vise godisnje (komercijalisti, trgovci...) moze ustedjeti na Dizelu. ALI: Do onih velikih kvarova. E tu onda (Moderni-Turbo)-Dizel vec gubi polako smisao. I zato se tad i prodavaju na +200.000 Km

Neko ko vozi 1000 KM mjesecno, znaci ostane mu svaki mjesec oko 30 KM ako vozi Dizela. Godisnje 360KM Ali na svakom godisnjem (redovnom) servisu sigurno daje 100KM vise. Ne daj boze Turbina, DPF, Zamajac... odose 5 godina koje je ustedio na taj dio! I to odjednom.

Imam jarana kupio prije 3 godine Astru H 19 Dizel (uvoz). Fin Autic nema sta. Klasika: malo trosi, isplativo auto.
Medjutim nakon 1god. Zamajac = 700 KM pa onda cini mi se DPF ili tako nesto = 500 KM

I gdje tu usteda? Jos ti stalno u glavi koje pare od jednom izbroji... i kad ce mozda opet?

I ja isto to uvijek kazem , nema tu price , tako je to ,
Ali haj ti dokazi bosnji da mu je bolje uzeti to..

Kad ste kod zamajca,u kolege mondeo TDCI trosi 10l po gradu , karavan je , sada mu otisao zamajac i dati ce 1000KM , gdje je njemu usteda u njega je ima 3 god.
Taman tu svu ustedu dade sad na taj zamajac , ako nije i vise ;)
 
Poslednja izmena:
Legend
Ima tu racunice, samo sto za 15.000 ne mozes uzeti e60 koji je presao 170.xxx 2007 godina. taj auto da imalo valja je bar 5.000 skuplji od passata
Pored toga, ja ne mogu vjerovat da je odrzavanje za passata 3c i bmwa 525 ili 530i isto, govorim o potrosnim dijelovima
registracija takodjer.

Tu ta racunica daleko odstupa od ovog sto si ti napisao.
 
Član
ima tu druze sta sa odnosom, sto je siromasnija smjesa, manja ti je potrosnja, sto manje zraka udje u motor i jos siromasniju smjesu napravi, zamisli koliko ofe potrosnja dola. Bmw je to uradio sa vanosom i jos odnos zraka i goriva, Honda je to uradila ivtec-om, koji otvara duoplo manje ventile i jos stavila 65:1 odnos sto je jako siromasno, toyota i mazda je to uradila variabilnim bregastim osovinama, a jos koji spuste odnos preko 14:1 i da auto radi normalno na leru i voznji to znaci minimalna potrosnja. Svako to auto kojem se zavari papucica ce trositi naravno kao i svakod dizelu. Ali uz normqlne voznje danasnji benzinci jako malo trose, a stari benzinci koji su anjsprici se takodje mogu uraditi ko zna i umije... Sve sam ti rekao na proslom postu..

Sto se tice komerijalnih firmi, ja znam jednu firmu da je ne imenujem, ima po cijeloj bosni, hr, crnoj gori svoje radnike i poslovnice, koristi samo benzince, 1.0 polo, 1.2 skoda itd... Nece dizele jer su vidjeli da tu ustede nema, ako takva jedna komercijalna firma ne e dizela jer je izrwcunala da sw ne isplati zbog odrzabanja, gdje je onda tu obicni smrtnik...
 
Član
ima tu druze sta sa odnosom, sto je siromasnija smjesa, manja ti je potrosnja, sto manje zraka udje u motor i jos siromasniju smjesu napravi, zamisli koliko ofe potrosnja dola. Bmw je to uradio sa vanosom i jos odnos zraka i goriva, Honda je to uradila ivtec-om, koji otvara duoplo manje ventile i jos stavila 65:1 odnos sto je jako siromasno, toyota i mazda je to uradila variabilnim bregastim osovinama, a jos koji spuste odnos preko 14:1 i da auto radi normalno na leru i voznji to znaci minimalna potrosnja. Svako to auto kojem se zavari papucica ce trositi naravno kao i svakod dizelu. Ali uz normqlne voznje danasnji benzinci jako malo trose, a stari benzinci koji su anjsprici se takodje mogu uraditi ko zna i umije... Sve sam ti rekao na proslom postu..

Sto se tice komerijalnih firmi, ja znam jednu firmu da je ne imenujem, ima po cijeloj bosni, hr, crnoj gori svoje radnike i poslovnice, koristi samo benzince, 1.0 polo, 1.2 skoda itd... Nece dizele jer su vidjeli da tu ustede nema, ako takva jedna komercijalna firma ne e dizela jer je izrwcunala da sw ne isplati zbog odrzabanja, gdje je onda tu obicni smrtnik...

Rekao sam u smislu nema tu sta , ("kao nema tu sta vise pricati , to je tako :D") , razumijemo se valjda :D
 
Super Moderator
lezaj za e60 kosta ko veliki servis za passata :D

nebitno, nije to bas tako, ja krenem negdje na put, naspem 60 litara (pun rezervar) i napravim 1000-1100 km otvorene ceste, a u benzinca sa slicnim performansama naspem 60 litara i napravim 750-800 km, to mi je taman da jedem citav dan :) nije stvar te ustede sto kazete ustedio sam 30 KM na 1000km. taman tih 30 KM ostanem jos jedan dan na moru il gdje sam vec otiso.. nekako se covjek ljepse osjeca kad sa rezervarom napravi 300-400km vise :)
ako ces se ganjat i izvlacit maksimum konstantno prve 4 brzine il na autoputu vozit koliko auto moze, onda tu vec nema nikakve ustede jer i dizel od 150 konja ce tad trosit 13 litara
evo recimo ja sad imam 20KM u dzepu, u autu nema nista goriva a MORAM otici negdje cca 130-150km, naspem tih 20 i odem, a da imam benzinca moro bi posudit jos cenera :)
da svi radimo i da su dobre plate ne bi niko na to gledo
 
Znam da je BMW dosta uradio na potrosnji , ali bas da je tako , golemo
To sto se tice smjese to je tako i nema tu sta :)
zato je merak vozit se u bmw i uzivat u voznji nego u golfu mk2...heheh
Al uporedi se s tim bmw na auto putu i da obojica vozite 160km/h pa ces vidit razlike...
Evo npr moj bmw 530d 135kw na 2000rpm ide 120km/h a otvorenu znam spustit cak i ispod 5L ako je duza relacija
 
Član
zato je merak vozit se u bmw i uzivat u voznji nego u golfu mk2...heheh
Al uporedi se s tim bmw na auto putu i da obojica vozite 160km/h pa ces vidit razlike...
Evo npr moj bmw 530d 135kw na 2000rpm ide 120km/h a otvorenu znam spustit cak i ispod 5L ako je duza relacija

Ma znam , naravno tako je to :)

Ali allroad je rekao zakljucak za mene , meni dovoljno :D
 
Član
To okaci macku o rep , novo se isto kvari , cak se zna desiti puno vise problema nego sa polovnim , sve zavisi na sta se naleti , znam par ljudi i prijatelja uzeli nova auta i crkle im masine , doslovno sve se sasadilo , jest da su dobili opet drugo auto novo ali znaci kvari se ipak :D
To okači ti mačku o šta god hoćeš, najbolje auto u smislu pouzdanosti je novo...sad šta su oni radili da im se "sve sasadilo" ne znam, možda zato jer ne razumijem baš taj izraz...
 
Top