Pomoc!!!Auto do 7500-8000 KM

Pomoc!!!Auto do 7500-8000 KM

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Administrator
ZELA GTI je napisao(la):
Aha, moj bmw 2003 godište, 2,5 benzin pa prešao 190 000 km. Većina dizela po piku tih godina i starijih je prešla po 150 000 km. Nije ništa sumnjivo :lol::lol:

ma gdje će biti sumnjivo:lol::lol: Garažirano, djed i baba vozili do prodavnice i nazad :)
 
Član
E sto me ovo nervira kad vako napise dajte prijedlog sta da kupim a on vec zna sta ce kupit tj famozni golf 4 dizel.Pa brate nemoj stavljat bezveze temu kad vec znas sta ces kupit.Druga stvar sto svi trcite za tim dizel motorima na koji ces bacit para i para prvo sto ces uradit je turbina i onda dalje i dalje.Moj ti je savjet kupi benzinca koji je jeftiniji od dizelasa ugradi sekvent plin i bices rahat i sto se tice odrzavanja a i potrosnje a mos se uklopit u taj cjenovni rang do 8000km da imas auto tip top.
 
Član
Ko ti predlaže BMW-a logicno on vozi bmw-a , ko predlaze citroena 2.0 16V benzinca on naravno to auto vozi :icon_smile:

Ljudi malo realnost pogledajte ;)

Čovjek trazi auto s kojim ce skoro pa taxirat, nije za njega taj neki famozni benzinac sa 100+ KS , ne pljujem ja po vasim autima , al to nije za ove potrebe sto covjek trazi..
na forumu sam svaki dan od 18-22h, kad god je nova tema vezana za neki kvar u temi se nalazi pitanje: na plinu trza na benzinu vuce ko lud ili cim stisnem kvacilo gasi se auto i tako par tih sitnica koje mogu covjeka dovest do ludila..
a daj nek se neko javi koga je mucio ALH TDI 66 KW ili SDI motor il 2.0 hdi66 kw, ko se javi ja ga castim, ne kazem ja i oni se mogu pokvarit, al se taj kvar pronadje i otkloni za 1 sat vremena, ne treba ti ni forum za informacije nit internet nit ovlasteni servis..

Ja prodajem auta, vidim sta se prodaje vidim sta ljudi kupuju, znaci ne navijam ni za jedno auto nego prenosim samo ono sto dozivljavam na pijacama i kod kuce.
kad imam benzinca , tamam da ima 3 plina u sebi i da trosi ko upaljac opet ja na to auto moram cekat samo covjeka koji trazi striktno to auto.

dizel auta golf 4, bora, passat 3b, skoda fabia, seat leon, toledo, cordoba ibiza itd ta auta. to je trazeno i to se samo prodaje .
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
Ko ti predlaže BMW-a logicno on vozi bmw-a , ko predlaze citroena 2.0 16V benzinca on naravno to auto vozi :icon_smile:

Ljudi malo realnost pogledajte ;)

Čovjek trazi auto s kojim ce skoro pa taxirat, nije za njega taj neki famozni benzinac sa 100+ KS , ne pljujem ja po vasim autima , al to nije za ove potrebe sto covjek trazi..
na forumu sam svaki dan od 18-22h, kad god je nova tema vezana za neki kvar u temi se nalazi pitanje: na plinu trza na benzinu vuce ko lud ili cim stisnem kvacilo gasi se auto i tako par tih sitnica koje mogu covjeka dovest do ludila..
a daj nek se neko javi koga je mucio ALH TDI 66 KW ili SDI motor il 2.0 hdi66 kw, ko se javi ja ga castim, ne kazem ja i oni se mogu pokvarit, al se taj kvar pronadje i otkloni za 1 sat vremena, ne treba ti ni forum za informacije nit internet nit ovlasteni servis..

Ja prodajem auta, vidim sta se prodaje vidim sta ljudi kupuju, znaci ne navijam ni za jedno auto nego prenosim samo ono sto dozivljavam na pijacama i kod kuce.
kad imam benzinca , tamam da ima 3 plina u sebi i da trosi ko upaljac opet ja na to auto moram cekat samo covjeka koji trazi striktno to auto.

dizel auta golf 4, bora, passat 3b, skoda fabia, seat leon, toledo, cordoba ibiza itd ta auta. to je trazeno i to se samo prodaje .

Moj je citroen 1.6 hdi a leon 1.6 mpi :) i govorim samo o regularnom odrzavanju koje je za dizela puno kompleksnije dok se na benzincu svodi na filter ulja i 4 litre ulja.
 
Administrator
Dzeniii je napisao(la):
Ko ti predlaže BMW-a logicno on vozi bmw-a , ko predlaze citroena 2.0 16V benzinca on naravno to auto vozi :icon_smile:

Ljudi malo realnost pogledajte ;)

Čovjek trazi auto s kojim ce skoro pa taxirat, nije za njega taj neki famozni benzinac sa 100+ KS , ne pljujem ja po vasim autima , al to nije za ove potrebe sto covjek trazi..
na forumu sam svaki dan od 18-22h, kad god je nova tema vezana za neki kvar u temi se nalazi pitanje: na plinu trza na benzinu vuce ko lud ili cim stisnem kvacilo gasi se auto i tako par tih sitnica koje mogu covjeka dovest do ludila..
a daj nek se neko javi koga je mucio ALH TDI 66 KW ili SDI motor il 2.0 hdi66 kw, ko se javi ja ga castim, ne kazem ja i oni se mogu pokvarit, al se taj kvar pronadje i otkloni za 1 sat vremena, ne treba ti ni forum za informacije nit internet nit ovlasteni servis..

Ja prodajem auta, vidim sta se prodaje vidim sta ljudi kupuju, znaci ne navijam ni za jedno auto nego prenosim samo ono sto dozivljavam na pijacama i kod kuce.
kad imam benzinca , tamam da ima 3 plina u sebi i da trosi ko upaljac opet ja na to auto moram cekat samo covjeka koji trazi striktno to auto.

dizel auta golf 4, bora, passat 3b, skoda fabia, seat leon, toledo, cordoba ibiza itd ta auta. to je trazeno i to se samo prodaje .

Ne kažu džaba svaki cigo svoga konja hvali, tako da će svako preporučiti nešto što vozi i što je njemu povoljno. Ova tema kao i svaka ovog tipa, ide u istom smjeru, a to je da preporučuje svako ono što vozi.

Ti eto znaš šta se prodaje, uvoziš, preprodaješ, ali jedno je sigurno da će se prije namiriti na nekog finog benzinca, jer ih je lakše naći da nisu puno prešli i onda neka on sebi za neke fine pare ugradi plin i da je rahat, a samim tim su i više očuvani, ili da se namiri na nekog dizela kojeg će kupiti od nekog koga zna lično i za koje sigurno zna kako je održavano, nego što bi kupio iz uvoza kojem je vraćena kilometraža i presvučen volan, zamijenjeni dijelovi konzole neke plastike, ali naravno da će ga malo više platiti. A naravno ta kilometraža se može provjeriti i ako to njemu nešto znači on će to auto odmah zaobići i ode gledati dalje. Naravno, meni nije u cilju da ja sada nekog pljujem, ili nečije auto, jer sigurno će se neko naći u ovom postu, ti ili neko drugi, ali realno to je tako. Svaka roba ima svoju mušteriju, a dok je ovaca biće i vune za šišanje. Već sam gore u postu naveo da ljudi u Njemačkoj jedva čekaju da se riješe tih krševa, jer to je za njih krš.

Evo npr. jedan moj primjer. Stari kupovao sprintera sa otvorenom karoserijom i ovdje je bila slaba ponuda, pa se naravno tražilo se po Njemačkoj i Austriji. Dugo vremena sam ja tražio po netu i nađem nekog u Austriji, i u oglasu piše originalnih 75000 km, a sprinter je 2001. godište. Pošaljemo prijatelja, uvozi za jednu firmu iz Tuzle teretna vozila i radi sa istima, čovjek pregleda i kupimo ga. Bio je skuplji za nekih 1000+€ nego ostali koji su se nalazili u oglasima i naravno bio je puno bolji od ostalih. Na kraju je on nas poskupo izašao, tj. izašao nas je skuplje nego da smo i ovdje gledali, ali dakle i ti kod nas su prešli puno puno više kilometara i također su iz uvoza. Kilometraža na ovom originalna, stojao u jednoj firmi, jer im nije mogao zadovoljiti potrebe. Na njemu došle fabričke gume sa datumom proizvodnje kada i sprinter i mercedesov fabrički akumulator.


Ovo je primjer da kažem da što je skupo i vrijedi tamo, tako je skupo i vrijedi i ovdje, i moraš malo više dati da imaš bolje auto.

Ili eto svi pratimo oglase na pik-u, i traži insigniju na piku, pa ćeš da vidiš kako im se kreće cijena. Imaš ih od 20000-40000, naravno ona od 20000 je iz uvoza i prešla kamaru km, a isto je godište kao i ona od 30000 :) Naravno sad će neko reći da tu i oprema igra ulogu. Naravno da igra, ali manje više su to sada nijanse, i po mom mišljenju tu su odstupanja u cijeni mala što se tiče opreme kod polovnog auta.
 
Nisam rekao da cu uzeti Golfa ni u jednom postu! Rekao sam da mi je favorit od pomenutih vozila, radi odrzavanja, potrosnje,i cijene koju ce imati kad budem prodavao!
Danas sam probao jednu 4-ku, i bio sam negativno iznenadjen! 115 KS, 6 brzina...na izgled super,ali...neudobna do bola (moj Golf 3 je za njega Mercedes :icon_biggrin:), slabo vuce, kad kocim cuje se nesto oko lijevog tocka, u glavnom krs!
Poslije toga, probam Passata 5, karavan...i mogu reci da mi je on presao u favorite ;) ! Udobnost, interijer auta, 2 klase bolji od Golfa! Izgledom mi je malo slabiji...ali to mi ne igra ulogu! Samo, njega ispod 130 KS, ne bi uzeo, jer je vozilo tesko, i necu da mi se vuce po putu!
Ne znam kakvi su za odrzavanje, koje su mu mane?
Meni se ne zuri...ne moram vozilo hitno uzimati, imam sta voziti. Tako, da cu malo sacekati da mi sta "naleti" povoljno,a dobro, ili cak odem za Njemacku...pa nadjem sebi nesto!Tako ce me sigurno ispasti jeftinije. PS. Ne bi uzimao, bez pregleda u nekom od servisa. Dzenane, u obzir dolaze vozila samo sa 4 vrata! :cool:
 
Super Moderator
http://www.pik.ba/artikal/7244500/golf-4/

http://www.pik.ba/artikal/7242696/golf-4-4-motion-130ks-tek-uvezen-vise-info-na-br-38761-285-796/
 
Član
bolje je auto koje je u njemackoj preslo 350 hiljada nego ovo nase koje se od datuma prizvodnje voza po bosni i preslo 200 hiljada.
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
bolje je auto koje je u njemackoj preslo 350 hiljada nego ovo nase koje se od datuma prizvodnje voza po bosni i preslo 200 hiljada.

Daleko od toga... Iz njemačke kada auto dođe mora biti utegnuto i da ništa ne klepeće.. U nas to nije moguće...
 
Član
Ma uzmi jugu i reci e sad sam na svom.
Reći ću nešto pa nek me svi mrze.
Laže ko pas ko kaže da neko evropsko, japansko ili korejsko auto napravljeno 2005 + godina ne valja, a i ona napravljena 10 godina prije su više nego solidna.
Moj majstor očima ne može da smisli Rovera, a znam tip koji evo vozi drugog zaredom, oba kupljena polovna i kaže da je rahat.
Već sam na jednoj temi pomenuo da sam kupio fiata za kojeg su mi mnogi rekli da sam preplatio. Majstor kome sam ga doveo u ruke na prvi servis je izjavio da ne može da vjeruje da tom godištu je motor i dobar dio ostalih dijelova u tako dobrom stanju.
Tog istog fiata sad prodajem. Na njem se vide godine ali ide i ne kvari se. Istina redovno se održava. Prije mjesec dana sam se s čiovjekom godio i nisam htio da spustim još 200KM. Lik je odustao.
Kupio je Clia za kog su mi rekli da je utegnut pravo.
Nakon 10 dana crklo nešto od elektronike i evo 20 dana clio pred zgradom leži.
Kad kupuješ auto moraš znati za šta ti treba i ŠTA TI MOŽE ZATREBATI(nije isto).
Onda skontaj šta ti se sviđa, jer ako uzmeš šta ti se ne sviđa stalno ćeš podsvijesno tražit mane.
Od raje na forumu možeš saznati šta se kod kog auta često kvari npr kod fiata elektronika zna bit mušićava i servo.
i na kraju dobro pregledaj auto.
Lično više volim auto kod kog su češći mehanički kvarovi nego problemi sa elektronikom i strujom.
 
Član
dzenii razumijemo da ti je to hljeb i posao ali mislim da si na granici da pretjeras. opusti se nek kupuje ko sta hoce. nije secer u vodu.
 
Član
leon1p je napisao(la):
dzenii razumijemo da ti je to hljeb i posao ali mislim da si na granici da pretjeras. opusti se nek kupuje ko sta hoce. nije secer u vodu.

ma meni potpuno svjedno hocul ja njega prodat njemu il nekom drugom, inace ja ovako znam u nekim stvarima pretjerat i slazem se ja sa vecinom ovdje sto pisu ...
kad malo bolje razmislim i nebi volio da ga prodam na forumu, jer, nedaj boze, da sta crkne, zna se desit da na autu iz 2011 godine otkacit klipnjača u motoru. to je sve komad zeljeza, i nesto tako se desi i odma po mojim ledjima, dzeniii ga zajebo, mi ga natjerali da kupit itd...
 
Moze tema na lock, jer sam cuo vasa misljenja, i od prilike, znam mane, prednosti auta! Puno hvala!
Ps. Dzeno cut cemo se preko pik-a, da se probamo dogovoriti! ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top