----Opel---???

----Opel---???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Opel Garage

Druga specijala,jer je ostecena treca stublina.A karambolke raduim ja,sve fiberom,komplet presvuceni.
 
Član
RE: Opel Garage

Posto ce motor biti nov iznutra,red je da tako izgleda i izvana.Pocinju pripreme za slaganje......
 
Član
RE: Opel Garage

Evo ga.Red Top u punom sjaju....
redtoplw5.th.jpg
 
Član
RE: Opel Garage

Pripreme za vanjski i unutrasnji izgled projekta Vspec.
Nakupili smo ravnih 75 brojeva Flash Opel Scene....
flashxc0.th.jpg

Mislim da ce biti dovoljno.... :D
 
Član
RE: Opel Garage

Konacno!Blok je gotov,danas stigao sa busenja.Pocelo je slaganje,stigli su i novi klipovi i klipnjace juce.Malko tvrdji.......Mislim da ce za nekih sedmicu dana Cali biti spremna za ugradjivanje turbine i test motora.Onda pogon,lamela ,plasma ,cukice,sjedista i wushhhhhh....Bice i slika,samo da prebacim.......
 
Član
RE: Opel Garage

Stigle plasme,pocelo sarafanje.......
Prvo izvaditi tablu,ukloniti stare ploce.trebabiti jako oprezan kod skidanja kazaljki.Moraju se prvo zakrenuti do kraja,pa onda dignuti,da se ne bi promasio pocetak poslije....

E onda ide osjetljiviji dio,provlacenje novih kablova od plasma satova,lagano silikoniranje ploca za nosive elemente,i sklapanje.Uslikao sam upaljeno,ali je dan pa se losije vidi od odsjaja....


Satovi inace imaju regulaciju jacine svjetla,sto me brinulo,jer sam mislio da ce biti presjajno po noci...

I konacno,sve na svom mjestu.Idemo dalje....
 
Član
RE: Opel Garage

Posto je ocekivana snaga ipak preko 240 Ks,ovo ce ipak biti potrebno.....

E sad,posto su pare otisle na motor,nazalost,rostfrei je zasad otpao ,pa cu prepraviti staru obicnu zeljeznu sipku.Nakon dugotrajnog i temeljitog ciscenja ,smirglanja i skidanja starih slojeva boje i hrdje,bacena dva sloja boje ,koja mi je ostala od felni,dva sloja laka i to je to.Bolje i ovako nego onako kako je bilo.....
 
Član
RE: Opel Garage

Posto cujem da me neki ljudi optuzuju da u svojoj garazi nepravedno pricam o prijasnjem vlasniku moje Calibre,red je da pojasnim neke cinjenice,jer je u pitanju pravda,a ne laz i petljanija.Kuriri mogu ovo slobodnoi prenijeti dalje....
Posto pravim finalnu racunicu svih popravaka,sad kad auto treba biti zavrsen,idemo ovako_Od trenutka kad sam kupio Calibru popravci na njoj su bili sljedeci:

1.Prednji diskovi sa plocicama potroseni
2.Zadnji diskovi krivi,plocice potrosene do zeljeza
3.Nosaci amortizera polomljeni,prednji amortizeri cure i lupaju
4.Opruge zadnji par propao,prednja napukla desna,kugle i spone imaju lufta
5.Rucne nema,letva volana ima luft..
6.Zmigavci ne rade napred,sirena je zaglavljena komadom krpe,zmigavac takodje
7.Nema Lijevog ni centralnog retrovizora,poklopca gepeka,lijevi podizac prozora slomljen,motoric ne radi
8.Zadnji rubnici smotani kombinirkama,hrdjavi ,rupa u gepeku velicine jabuke,sve mokro od vode,prednji branik razbijen
9.Desna vrata vise na baglami,piksne nema,zadnji brisac ne radi
10.Sjedista prljava i ubacena naknadno na taj dan kupovine,nisu ni pricvrscena
11.Hladnjak vode supalj,crijevo popusta
12.Turbina trosi ulje i curi ,lamela i korpa unisteni
13.Glava motora kriva i izgorena dva sica ventila
14.Blok motora kriv odozgo i zarovan na trecoj stublini,unistene karike potpuno i fali komad klipa
15.Vodena pumpa pusta,servo takodje
16.Nosaci motora se ISTOPILI i RASTOCILI(nikad to nisam vidio)
17.Pogon ne radi,kardan udara od sasiju
18.ABS ne radi
Posto je motor bio unisten do te mjere da je morala ici specijala,naruceni iz Njemacke klipovi,klipnjace,karike ,radilica,bregaste,vodena pumpa,remenje i ostalo sto cini prvu specijalu.
Na samo opravak motora je otislo 3000 KM,na dodatne dijelove jos 1000KM,ruke preko 1000 Km ,opravak limarije i farbanje 500 km ,sto cini oko 6480 Maraka.
Nije tajna da je auto placen BEZ GUMA I FELUGA(na moj zahtjev,jer su zapinjale za rubove) ravnih 5000 KM,nove gume 980 KM...
Ukupan trosak do sada iznosi 11480 KM ,za sto posjedujem sve racune od servisa i radionica.U to ne racunam plasme ,poliranja ,tapaciranja i ostale extra stvari radjene na autu.
Da skratim....boli me neka stvar sto ce se neko naci uvrijedjen ili ne.Ali istina boli i to je tako.Niko meni nije kriv sto sam se za..bao i kupio takav sjeban auto,al nek' niko ne ocekuje da cu cutati i reci da sam kupio dobar auto,samo zato sto je turbak.Ja sam kupio UNISTEN AUTO.
Nikog nisam nazivao svakakvim imenima nit sam koga psovao iza ledja,jer ja sta ima za reci reci cu odmah kome mislim.Kome je sta nejasno,moze me kontaktirati na PM,a moze i na mobilni,lako se dobije.
Pozdrav kuririma,mozete prenijeti dalje....
 
Član
RE: Opel Garage

Uh stari, pa bas si se zavalio...jebiga, nek je sa srecom dalje, da ne bude jos iznenadjenja :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top