Oldschool limited

Oldschool limited

RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -

LOTUS ESPRIT JPS (1978.-1979.)

lotusespritjps1.jpg


lotusespritjps2.jpg


lotusespritjps5.jpg


lotusespritjps4.jpg


lotusespritjps3.jpg


Colin Chapman - vlasnik i osnivač Lotusa - imao je dugogodišnji sponzorski ugovor za svoj F1 tim sa kompanijom John Players Special (duhanska industrija).
Tijekom 60.-ih i 70-ih godina Lotus je bio jedan od najuspješnijih timova u F1, a pošto je John Players Special stalno bio njihov glavni sponzor odlučili su napraviti jednu ograničenu seriju Esprita baš u njihovu čast. Zato se u imenu ovoga Esprita nalazi JPS oznaka.
Što se tiče mehanike radi zapravo o standardnom Espritu S2, ali sa posebnom opremom i izborom boja.
Karoserija je dolazila isključivo u ovoj crnoj boji sa zlatnim bočnim trakama na kojima stoji natpis "world champion", a felge (14", sa gumama naprijed 195/60, nazad 205/70) bile su također u zlatnoj boji. Na svakom primjerku na bočnoj strani je otisnuta značka "commemorative edition" i serijski broj primjerka.
Unutrašnjost prati vanjski izgled i uređena je u crno-bež (ili zlatnoj) kombinaciji.
Motor je:
(Lotus 907) redni 4, 16v, 2000ccm, dva Dell’Orto karburatora
snaga 160ks pri 6200 o/min
mjenjač ručni 5 brzina

Proizvedeno je 147 primjeraka, 94 za britansko tržište, 26 za SAD i 27 za ostatak svijeta.
 
Legend
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Lotus Esprit JPS

ovo je onaj model iz bonda "octopussy"
legendarno

1976-lotus-esprit-james-bond-3.jpg

James_Bond_Lotus.jpg
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Lotus Esprit JPS

enesss je napisao(la):
ovo je onaj model iz bonda "octopussy"
legendarno

Ovaj model iz Jamesa Bonda ti je Esprit Turbo Essex, evo postavljen je u ovoj temi

http://www.bhtuning.com/oldschool-legende-u-limitiranim-serijama-lotus-esprit-jps-t-32791-27.html#pid589484

@Trizex: stvarno je nesvakidašnja guma, ali vjerujem da se može naručiti ta dimenzija, ali vjerojatno košta puno puno... :icon_smile:
 
Legend
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Lotus Esprit JPS

mislio sam na model auta....al eto ga bas :icon_smile:
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Lotus Esprit JPS

A misliš općenito Esprit :icon_question: OK. ;)
Eto svejedno sam stavio o kojoj seriji se radi, ali razumijemo se... ;)
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -

ALPINA RLE (1990.-1991.)

alpinarle1.jpg


alpinarle2.jpg


alpinarle3.jpg


alpinarle8.jpg


alpinarle7.jpg


alpinarle5.jpg


alpinarle9.jpg


BMW Z1 je sam po sebi izrazito rijedak automobil, ali ova Alpina koja se temelji na njemu je prava egzotika.

Predstavljen je 1990. sa osnovnom cijenom od 116000 DM, a to znači da je vjerojatno RLE bio najskuplji njemački automobil na tržištu u to vrijeme.
RLE je oznaka za Roadster Limited Edition.
Od vizualnih promjena tu su Alpina alu felge od 17" sa gumama 235/40, poseban izbor boja karoserije, unutrašnjost sa sportskim sjedalima i širokim izborom vrhunskih kožnih i alcantara presvlaka, i volan u Alpina look-u.

Motor se temelji na BMW-ovom 2.5 12v šestaku (170ks), ali za ovaj model temeljito prerađenom. Ustvari to je motor iz Alpine B3 2.7, znači:
redni 6 12v, 2700ccm,
snaga 200ks
mjenjač ručni 5 brzina.

Proizvedeno je 66 primjeraka, ali od toga 33 su otišla za japansko tržište, a 33 za sve ostale. Stvarno se radi o egzotici po pitanju proizvedenih komada :icon_biggrin:
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -

Z1 redovno viđam po BG-u, neki policajac, inspektor, *****, palac, šta je već ga voza, parkira se ispred zgrade MUP-a. Samo, nikad da ga vidim kad dolazi ili odlazi, kako vrata funkcionišu, živo me interesuje. Zanimljiv autić skroz, što bi se reklo, visok do jaja.:D
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Alpina RLE

Ja ga uopće nisam vidio uživo ali zato ima naš dragi Yutubito ... :icon_biggrin:

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/8p74bWIo2OQ?fs=1&hl=hr_HR"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/8p74bWIo2OQ?fs=1&hl=hr_HR" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Alpina RLE

:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek: Prejako!!
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Alpina RLE

Porschefan, zato i kažem, krivo mi što ga nikad ne vidim kad dolazi-odlazi. Furka je ovo pa makar i vidjeti uživo. Interesuje me samo da li je i koliko ispravno, ništa više, a auto kao auto i nije nešto spec. uživo.;)
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Alpina RLE

prvi put kad sam vidjeo Z1 uzivo na pumpi sjebo sam se, hem malo govno hem vrata nestaju u pod, al je sminka bio :D
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -

VOLVO 780 Coupe Bertone (1986.-1991.)

volvo7801.jpg


volvo7802.jpg


volvo7803.jpg


volvo7804.jpg


volvo780v6.jpg



Volvo 780 Coupe je predstavljen 1985. godine na Ženevskom auto showu. Kao što naziv govori, dizajnirao ga je poznati talijanski Carrozzeria Bertone, a mehanički se temelji na Volvu 740/760.

Najzanimljivija priča je oko motora u ovom modelu:

1986. Prvi plan je bio ugradnja PRV (Peugeot Renault Volvo) V6 2.5 Turbo motora koje je uspješno instaliran u 760 limuzinu, ali zbog manjeg motornog prostora u 780-ki i problema sa pregrijavanjem odustali su od te koncepcije.
U prve dvije godine bio je dostupan sa V6 12v, (B280F) i 2800ccm, snage 150ks, a specijalno za talijansko tržište je ugrađen Volkswagenov (TD24) redni 6-ak, 2300ccm turbo dizel, snage 130ks. A zbog talijanskog poreza preko 2000ccm, uveden je i (B200ET) redni 4, 8v, 2000ccm turbo, snage 155ks.
(sa krutom zadnjom osovinom)
1987. Zbog prilično velike mase automobila (1500kg) snage svih ovih motora nisu bile dovoljne da opravdaju imidž pravog kupea pa je uveden redni 4 turbo motor od 2300ccm (kod B230FT ), snaga je 175ks.
(umjesto krute osovine ugrađen je nezavisan i samopodešavajući aktivni ovjes, da bi se poboljšala udobnost i kvaliteta vožnje)
1988. snaga je povećana na 188ks.
1990./91. Ugrađen je novi B204GT redni 4 16v, 2000 ccm, snage 200 ks, i taj motor je ostao u ponudi do kraja.

Proizvedeno je ukupno 8518, a kada se uzme u obzir da je svake modelske bio sa novim motorom, spada u klasu pravih rariteta.
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Volvo 780 Coupe Bertone

Svaka cast na ovome, rijetko ko zna za 780-ku. Inace ovaj auto mi je dugogodisnja zelja, ali prakticno nemoguce ga je naci ispod 10-ak tisucica eura, da je u pristojnom stanju.
 

MTR

Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Volvo 780 Coupe Bertone

olensoner je napisao(la):
Svaka cast na ovome, rijetko ko zna za 780-ku. Inace ovaj auto mi je dugogodisnja zelja, ali prakticno nemoguce ga je naci ispod 10-ak tisucica eura, da je u pristojnom stanju.

imas jednog u Sarajevu ;)
 
Top