Oldschool limited

Oldschool limited

RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

LAMBORGHINI COUNTACH 25th Anniversary (1988.-1990.)
Lamborghini-Countach-25th-Anniversa.jpg


Lamborghini-Countach-25th-Annive-1.jpg


COUNTACH_25a.jpg


countach_25b.jpg


Ovo je posljednja verzija legendarnog Countach-a prije prestanka proizvodnje, a predstavljen je u čast 25. godišnjice Lamborghinija. Mehanika je ista kao countach 5000qv, a vanjski izgled je dijelom izmjenjen, bočni usisnici zraka su povećani i usmjereni prema naprijed, a stražnja svijetla su izdužena, poklopac motora je u boji karoserije i na njemu su dodatni otvori za zrak, nazad su gume 345/35 15.
Motor je v12 48v, 5200ccm, 455ks, mjenjač ručni 5 brzina, masa 1500kg.
Izrađen je u 658 komada, a 1990. godine dolazi nasljednik - Diablo :icon_twisted:
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

zlajaaa je napisao(la):
345/35 15:icon_eek:

Fakat! Koja dimenzija jbt,da je upcecat dje te felge/gume,pa neki bi ubili ja mislim :D

Sto se tice Countach-a,j*en naziv za izgovorit kako treba,vjerujem da 3% ljudi na forumu zna pravilno izgovorit :icon_biggrin: ja sam nekad znao,sad zaboravio :D

I da,auto ko auto,legenda,jedan od pionira superautomobila,doduse Miura je to vise,al i on je. Zvijer,mislim da bih sa tim zaginuo nakon 5 min,cista snaga,divljastvo,zero electronic stability shit :D
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Miura je prva ali, Countach - ˈkun.tɑʃ - je ekstremniji i pravi divljak, biit superautomobila. ;)
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Countach je jedan od začetnika pravih super automobila.....zmaj....;)
 

MTR

Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

ma bezze auto :D:D bas je bio poseban za svoje vrijeme , nekako mimo svega nastrojen , sto rece Erol divljak bez kontrole :cool:
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Opasan auto pravo, kazu da mnogo bolje izgleda nego sto ide.
A kad pogledam ovu tablu.....ali opet car svoju ima neodoljivu
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

BMW M5 "20 Jahre Motorsport" Edition (1992.)
20jahrem51.jpg


20jahrem53.jpg


20jahrem52.jpg


20jahrem54.jpg


20jahre_m25.jpg


Ovom M5-icom je obilježena dvadeseta godišnjica Bmw Motorsport Gmbh. Izrađeno je 20 komada, i svi su u Mugello crvenoj boji, sa crnim felgama, unutrašnjost je također personalizirana sa posebnim Recaro sportskim sjedalima u M bojama, a cijela unutrašnjost je obložena alkantarom, svaki ima pločicu sa serijskim brojem modela.
Mehanika je ista kao u standardne m5-ice EVO, to znači, motor je redni6 24v, 3800ccm, 340ks, mjenjač ručni 6 brzina, blokirajući dif.
Stvarno rijetka zvijerka, skoro pred izumiranjem :cool:
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Countach , jel mi moze neko napisati kako se izgovara , uz upotrebu č,ć,š...:D

da ne budem papak :D
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Nisi papak jarane :icon_smile: , koliko je zavrzlame oko ovog izgovora trebalo bi ga uvest u škole :lol:

ime Countach je izvedeno od jednog talijanskog nariječja, izgovara se ˈkun.tɑʃ - a kod nas bi bilo otprilike kun.taš
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

@Porschefan: Ubijas me, druze, sa ovim BMW-ima!:icon_eek:
Kontas:lol:
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

A j.biga, evo izdat ću listu auta, pa zaokruži na koje si slab ili koji ti smetaju i neću ih stavljati :icon_smile: ;)
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Slab sam skroz na E34!:icon_sad:
Ima i drugih, tako da ti se nece isplatiti, neces imati sta da postavis:D
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

:icon_smile: , ok, onda ću stavljati neke skroz loše aute :icon_biggrin:
 
Top