Mostar Pista Meet

Mostar Pista Meet

Član
napisao sam vam poredjenje calibre 16v i bmw kockice e sad na ispravnog kadeta sam spreman ulozit calibru svoju ako izgubi od bilo cije kockice
 
BHT Ovisnik
znaci biti ce vas sutra ? ja sam nabacio 15-ke za zime pa dolazim,trebam ovim prednjim skinuti 5mm šare sto je ostalo da mecem nove sto cekaju gepektu:cool:
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Ljudi vi mozete pricati sta hocete ali kocka karavan 2.5 sa 1400kg i stock motorom da odere golfa 16v ili kadeta 16v ja bih bas to volio vidjeti,tu nesto ne stima ili su ovi navedeni auti neispravni ili vozaci nemaju pojma o voznji....
I meni je to cudno,mislio sam da suki ima i vise konja i da je laksi :icon_question:
 
GTI FAN je napisao(la):
dzinn16v je napisao(la):
Ljudi vi mozete pricati sta hocete ali kocka karavan 2.5 sa 1400kg i stock motorom da odere golfa 16v ili kadeta 16v ja bih bas to volio vidjeti,tu nesto ne stima ili su ovi navedeni auti neispravni ili vozaci nemaju pojma o voznji....
I meni je to cudno,mislio sam da suki ima i vise konja i da je laksi :icon_question:

pa eto svjedok si kako si se ti drzao sa svojim golfom s onom kockom u mostaru...sta mislis da joj je natovariti jos 300kg bi li te oderala?
Bi ali u filmovima...
jos je ona kocka dobra a i momak ju dobro vozi koliko sam vidio
 
Član
sreto je napisao(la):
napisao sam vam poredjenje calibre 16v i bmw kockice e sad na ispravnog kadeta sam spreman ulozit calibru svoju ako izgubi od bilo cije kockice
Ma Kadet 16V je nevrijeme u odnosu na Calibru 16v,u Neumu ima kaibra 2.0 16v ,stanje odlicno pa motor rekao bi kao nov iz tvornice(ali ne cipovana kao u tvom primjeru) a i Kadet 16 v.Utrkivao sam se na 402 protiv oba auta sa mojim Golfom 1.8 16v i stanje je da Calibru otresem ko nista sve do nekih 150-160 kmh,za bar 2 duzine auta na 402 ali Kadet mene otrese ko nista uvijek, za jedno 2 duzine .


dzinn16v je napisao(la):
pa eto svjedok si kako si se ti drzao sa svojim golfom s onom kockom u mostaru...sta mislis da joj je natovariti jos 300kg bi li te oderala?
Bi ali u filmovima...
jos je ona kocka dobra a i momak ju dobro vozi koliko sam vidio

Da ,nema sanse,dobio bi ga na 3 klipa :icon_biggrin: ,cak i ovako sam brzi bio dok on nije namontirao zimske 14 ke .
 
Član
vozim i ja niskih 15*, u cemu je problem? (u poređenju sa autima iz drustva cije se vrijeme zna sa semafora)*


da ne budem na kraj srca sa tezinom evo da preciziram.

1360KG sam vagao u stanju za svaki dan.
znaci

Ja unutra
sva oprema
bez ijednog goriva (par litara benzina samo)
i na 18-kama sa 2 i 2.5cm adapterima
+set gedora i manja kutija sitnog alata (cca 10kg)

u tom stanju je bilo 1360kg..plin uvjek sipam pun i benzina imam cca15lit pa obico me se na cesti moze sresti sa cca 1400kg neto tezinom.

sljedecu sezonu vozim na 16-kama te cu na cesti u stanju ''za svaki dan'' biti dosta laksi.

ovaj snimak sto ima ''fly off'' (za mene poprilicno los start) je na 16'' 9J felgama... drugom izvlacim 60mp/h... do the mat!
u matemtiku uracunajte ''0'' (slovima NULA) proklizavanja, znaci prva druga PUN GAS bez da kamencic izbacim)...a to je nezamislivo za bilo koju prednju vucu preko 60KS...

jbg...odosmo sa ''ispaljivanja na startu'' na trke...

sto se tice kockica licno znam za samo DVIJE koje idu kako treba..ostalo su vecinom krave koje puno muču malo mlijeka daju jer balkanski mentalitet kaze da se kocka ne popravlja dok god proizvodi dobar zvuk.

Dokaz tome je i da vecina kocki koje sretnem mi nisu ni 3 koplja blizu na cesti, isto kao sto je i moja isla 13sec 0-100 kad sam ju tek kupio :icon_confused:
 
Član
-Suki- je napisao(la):
sto se tice kockica licno znam za samo DVIJE koje idu kako treba..ostalo su vecinom krave koje puno muču malo mlijeka daju jer balkanski mentalitet kaze da se kocka ne popravlja dok god proizvodi dobar zvuk.
;) Da,to bi mogao reci za G 2 gti 16v,ma neznam jesam li naisao na ispravna u zadnje vrijeme,vecina samo buči a ima performanse 1.3 karbasa i cca 50-80 stvarnih ks.
 
Član
...tako da ovoj prici nikad kraja, koji god auto gubi ispada neispravan, koji pobjeđuje.. sa njim je nesto mucano i tako u krug....meni to niej bitno ja auto ni neslazem za SR nego za sebe, za svaki dan....
na kraju, bitno je druzenje ;)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
...tako da ovoj prici nikad kraja, koji god auto gubi ispada neispravan, koji pobjeđuje.. sa njim je nesto mucano i tako u krug....meni to niej bitno ja auto ni neslazem za SR nego za sebe, za svaki dan....
na kraju, bitno je druzenje ;)

;) ma da.Stock kocka 2.5 je generalno brze auto nego stock duja 16v ako su oboje ispravni.
 
Član
u skoro svakoj trci svi su me stizali i imali veci izlazni speed, sve sam trke dobio zahvaljujuci brutalnom startu, dosta ih je gubilo dvije duzine INSTANT...ne volim se zavaravati, znam kako stvari stoje i svjestan sam istih....

kad sam vozio protiv EVO-a, odrao me covjek nema sta ali je ipak na kraju me pita ''stari koji je to motor'' sa ovakovm facom :icon_eek: i kad sam rekao 2.5.. sljedece je pitanje bilo RWD :icon_eek:.. reko da.. RWD....

i covjek je digao palac ;) jer smo se u pocetku gledali kroz bocna stakla a covjek je navikao da kad on krene da u retrovizoru svi stoje.

ne trvdim ja da je moj trulajvi karavan super brz auto, u raspravu sam se upustio kad je pocela polemika o ''ispaljvianju''...

volio bi srest non AWD auto koji ce me uzet na 60FT a da nije duplo jaci...

evo protiv Ivice sa 196KS na tocku i cca 400NM...vozio je 15.3 u Gradisci..

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SEGFlbiXt1E&list=UU2BEGL75_ZJgpw-kgmd3iyw&index=20&feature=plcp[/video]
 
Član
sve ok al dok ne izmjeris vrjeme nemas adekvatan argument,haj nek mi neko kaze koliko moze vozit cabrio sa tonom 131ks i 50ks nitra sve iaspravno samo suhi nitro je u pitanju 16.2 sutra ga sa mokrim probam pa budemo vidili znam da mora brze al vidicemo koliko.i sto se tice kadje gsi i gti keca to su samoubilacka auta i calibra turbo pusi od gsi a da ne pricam o kockicama

samo se semafor pika mahanje ruke nije adekvatno
 
Član
Nemam ja potrebe nista nikome argumentirati, cekam da se osusi prva ruka filera na felgama pa usput kuckam sa ekipom ;)

evo kaze mi kolega na fejs da vas je Scanner sve dero redom, GSI,GTI,CALI,CRX..... jel to istina?
 
Top