Kvalitet goriva

Kvalitet goriva

Pozdrav
Samo jedno važno saopćenje ljudima koji u narednim mjesecima idu ka Mostaru vezano za gorivo
Moj lični primjer me danas uvjerio i uvjeravat će me i dalje da jedino na OMW je meni OK gorivo.
Na jednoj od pumpi moj komsija danas za "FREZU" kupio 2 litra goriva 98 oktana.
U boci od 2 litra tacno 0,80 litar je voda mjereno i dokazano.
Momak komsija ostavio bocu i otisao na OMW i kupio gorivo također pustio da ostoji i na toj pumpi vode na 2 litra malo vise od šoljice od kafe.
Zato vam kazem da sipate ako ste u blizini Mostara samo ma OMW.
Neznam za ostale gradove ali ovdje je to dokazan primjer
 
BHT Ovisnik
ja cesto sipam u čule ili gagre na M17 ako ne nabavljam privatno naftu,uglavnom OK gorivo,za sada nikad problema
 

MTR

Član
otkud 0,8 bog te , pa nije ni cudo sto motori crkavaju , mogu mislit nafte :icon_mad:
 
Član
ja ima golfa benzica i 2 puta nasuo u omw-u.nece da ide,dimi,trokira...majstor ga citava pregleda i kad smo gledali gorivo,pola voda.to ispumpali i ja donio bidon s ine.drugo auto.i dovest cu ti 20 ljudi koji ce ti to potvrdit.u nas na omw-u ima vise vode neg goriva,tj. ima malo goriva u vodi
 
Član
jednom sam imao problema sa prljavim gorivom,, auto trzalo :icon_twisted:
kako si saznao da ima vode:icon_confused:;)
 
Član
Problem kod tih crpki nije toliko lopovluk koliko su loše zaštićeni i izolirani spremnici goriva.U njima se stvara kondenz koji se spaja s gorivom.Malo mi je nevjerovatno da je 2 litra goriva bilo 0.8 vode.Kako ste došli do toga podatka?

Sipam na svakoj pumpi, nikada nisam primjetio neku veliku razliku.Dizne su mi neki dan bile potpuno začepljene,sve zbog našeg goriva...
 
ZELA GTI je napisao(la):
Problem kod tih crpki nije toliko lopovluk koliko su loše zaštićeni i izolirani spremnici goriva.U njima se stvara kondenz koji se spaja s gorivom.Malo mi je nevjerovatno da je 2 litra goriva bilo 0.8 vode.Kako ste došli do toga podatka?

Sipam na svakoj pumpi, nikada nisam primjetio neku veliku razliku.Dizne su mi neki dan bile potpuno začepljene,sve zbog našeg goriva...

do podatka jednostavno došli
Ako hoces mozes pogledat
Usuo buraz mi u bocu sa jeračam benzin i na kraju kad se odvojilo jedno od drugog mjera kaze tako.
Zao mi je sto nije slikao da vam pokazem ali to je stvarno nenormalno.
 
Član
zašto država ne stane iza toga, zašto ih ne kazni i kontroliše, jer je to lopovluk... cijene goriva su svakako previsoke, a još i ovaj bezobrazluk...


treba uvest kontrolu svih crpki, a ne samo crpki nego i svih drugih prozivoda i proizvođača... uvesti standarde kao obavezna dokumentaciju...

lično znam o čemu pričam,i moje preduzeće trebalo bi dobiti ubrzo potrebne certifikate kao haccp i iso, ali tako se treba uvest svugdje u svim proizvodnjama širom BiH.
 
The_Dag je napisao(la):
ona ona prije skretanja za gnojnice

ma na onoj se mozes komotno napit goriva kad ozednis... cujem dosta raje se na nju zali... ja ne sipam dole pretezno OMW i energopetrol ce sa da bude vrh...
 
Ja sam imao lose iskustvo za Zovko-m ...Nasuo rezervoar dizela i krenuo da slavim prvi maj...Auto jednostavno nece da ide, ja pomislio crkao motor...Na pola brda stade i nema vuce...Kontam sta bi moglo biti, nazovem prijatelja kaze da nije gorivo...Iscrpam vise od pola rezervoara, vratim se na drugu benzinsku donaspem do cepa i gas...Auto se ponovo vratilo u normalu..Dakle nafta haos...I jos par puta sam znao u kamione nasuti bas se osjeti, jos slabo vuce jos veca potrosnja...Zakon je kamionski diesel na JAT Ini u Potpeci;)
 
Član
Svugdje je tako, npr. almy i kompanija u Ze, hamelj najgori. A i brkic u blatusi, ne znam jel jos uvijek ono naspes pa imas gratis pranje, vodicom iz rijeke Bosne :lol:
 
Top