Kvalitet goriva

Kvalitet goriva

MTR

Član
Almy katastrofa , Brkic - ne pamtim kad sam nasuo , Biss Tours - isto tako , pa ima 7-8 mjeseci da nisam litre nasuo u BiH , kad god kakav kamion ide iz EU kazem vozacu da naspe malo vise ( 100-200 litara ) , ovdje istankamo i na to se vozam i nemam problema .
Stvarno je zali boze za ova novija auta ko plati po 30-40 milja i rokne mu pumpa ili dizne ( svaka po 800 glava najmanje ) , ne znam stvarno cemu ovo vodi , pa skoro 0,50 KM imaju na litri jos dodaju svakakvog hamelja osim vode

Nabavna cijena nafte je u Plocama 1,37 KM :icon_mad:

P.S. sutra je objava novih cijena pa cemo vidjet koliko opletu
 
Član
Bili su najavili da će dizeti samo dizel i to pojedine pumpe.Naši su digli i dizel i benzin.Kada raste cijena nafte na svjetskom tržistu svaki dan prate situaciju i povećavaju cijene,kada cijena nafte pada u svijetu,kod nas cijene ostaju iste mjesecima.Majku im lopovsku svima:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
cedic je napisao(la):
ja ima golfa benzica i 2 puta nasuo u omw-u.nece da ide,dimi,trokira...majstor ga citava pregleda i kad smo gledali gorivo,pola voda.to ispumpali i ja donio bidon s ine.drugo auto.i dovest cu ti 20 ljudi koji ce ti to potvrdit.u nas na omw-u ima vise vode neg goriva,tj. ima malo goriva u vodi

jarane isto se meni desavalo dok sam sipao na omw-u,auto trokira nenormalno,nedugo nakon toga sam morao mjenjat svjecice i kablove sto ide na svjecice,to mi se desavalo dok sam vozao astru,a isto tako s puntom hgt,od tad samo na energopetrolu sipam i nemam nikakvih problem;)
 
Član
Ja sipam na omwu i nisam imao do sada problema...isto tako sto se tice INE i energo pertola... sto se tice Saxa tu ne sipam ni posto...jedno neugodno iskustvo sa njima dosta !
 
Član
nije to samo kod vas. u cijeloj bih je takva situacija. ja sa punim rezervoarom kreno u SA po felge, stane mi dole na Ilidzi, uspijem upaliti i voziti narednih 5 km i onda belaji pocinju. Dospijem samo do Rajlovca i dalje nisam nikako mogao. Zaglavila pumpa od goriva, doslepaju me kuci i kad sa skinuo rezervoar imao sam sta i vidjet.

I naravno nova pumpa 159 km, nece to na pumpi niko da prizna:icon_cry:
 

MTR

Član
evo neke brzinske racunice :

Okvirne cijene , znaci prosjek :

cijena barela ( 160 litara ) 82 Dolara = 114 KM ( prosjek litra = 1,40 KM)

Puna cisterna od npr. 20000 litara u Plocama kosta : 28.000 KM
Prevoz goriva na bilo koju lokaciju u BiH je 0,10 KM po litru i to je : 2.000 KM

Prodajna cijena nafte je 1,95-1,98 KM ( ako se ne varam ) i to onda dodje 20000 x 1,95 KM = 39.000 KM

Cista zarada sa odbitkom prevoza iznosi : 9.000 KM
Prevoz se anulira dodavanjem raznih derivata kao sto su voda,staro ulje,jestivo ulje sa isteknutim rokom trajanja...
Na 20000 litara ciste nafte moze se komotno dodati jos 2000-3000 tecnih govana i to im donosi + 2000 KM
Znaci na kraju , jedna cisterna donese u prosjeku oko 10000 KM ciste love , a ista se plasira u roku od jednog dana , ako je pumpa na dobroj lokaciji , pa je to mjesecno = 300.000 KM ciste love

Da zavrsimo , ne osporavam ja njihove zarade , nek uzimaju milione ako mogu , al daj brate ne pravi sranja , ako platim pa de onda da se i vozim ko covjek , a ne svakih 3 dana kod mehanicara
 
Član
Zaboravio si porez za državu koji se plaća preko goriva(cestarina).Nije ti točna ta računica.Ne kažem da nas ne globe,ali nije baš toliki dobitak.Dosta je manji.

Da ne pričam o troškovima pumpe(održavanje,oprema,radna snaga....)
 

MTR

Član
Pa i nisam navodio te troskove vec samo cist novac kao sto sam i napisao , a i ovoliko im je malo , valja se qrcit u Hamerima , AMG-ovima itd , a to za odrzavanje , nema tu vele troska , da momku 300 km plate i on sav sretan danas tanka .
Eto odbij od 300000 KM ciste love , porez , akcizu , troskove poslovanja ( struja , voda , telefon , ogrev , amortizacija ..... ) pa ces vidjet koliko ostane
 
Član
Nema dvojbe da je to dobar biznis,po Mostaru i bližnjoj okolici ima bezbroj pumpi,svako 100 metara po jedna,čak ima mjesta gdje su rađene jedna preko puta druge...Ali da je dobit 300 000 km mjesečno za jednu pumpu:icon_rolleyes:
Presaberi se brate;) Također je tu istu pumpu bilo potrebno izgraditi,kupiti zemljište...Da ne nabrajam,,dobit je mnogo manja
 
Član
A ako si se vec toliko trudio zasto nisi slikao usput da i mi vidimo.

Ja mislim da se to svima potrefi da nekad ne valja gorivo samo treba ici na onu pumpu na kojoj najcesce valja.

Prosli vikend kad sam isao iz Bijeljine u doboj, preko Tuzle imam 135 KM i potrosio sam pola rezervara goriva do Doboja, onda sam na OMV-u nasuo i mnogo manje potrosio od Doboja nazad.

A u Bijeljini uvjek sipam na Neskovic pumpi i do sad je uvjek bilo super dobro, al eto pogodilo se tad da ne valja, posle toga sam sipao i bilo je ok.

Na OMV nisam nikad naletio na lose gorivo ali i ne sipam toliko cesto. Ali stvar je u tome cak i ako je malo bolje gorivo na OMV taman toliko je i skuplje nego ostali pa ga dodje na isto na kraju.

Mi smo za trke sipali svuda al stavljali u zamrzivac da se zaledi voda pa onda cijedili gorivo a nismo nikad naletili na toliki procenat vode, ima svuda ali ne bas toliko, ne znam kako bi uopste i radilo auto na toliku vodu ???

I da li je to uopste voda ? da nisu kakvi aditivi ili nesto .... ????
 
menjic je napisao(la):
A ako si se vec toliko trudio zasto nisi slikao usput da i mi vidimo.

Ja mislim da se to svima potrefi da nekad ne valja gorivo samo treba ici na onu pumpu na kojoj najcesce valja.

Prosli vikend kad sam isao iz Bijeljine u doboj, preko Tuzle imam 135 KM i potrosio sam pola rezervara goriva do Doboja, onda sam na OMV-u nasuo i mnogo manje potrosio od Doboja nazad.

A u Bijeljini uvjek sipam na Neskovic pumpi i do sad je uvjek bilo super dobro, al eto pogodilo se tad da ne valja, posle toga sam sipao i bilo je ok.

Na OMV nisam nikad naletio na lose gorivo ali i ne sipam toliko cesto. Ali stvar je u tome cak i ako je malo bolje gorivo na OMV taman toliko je i skuplje nego ostali pa ga dodje na isto na kraju.

Mi smo za trke sipali svuda al stavljali u zamrzivac da se zaledi voda pa onda cijedili gorivo a nismo nikad naletili na toliki procenat vode, ima svuda ali ne bas toliko, ne znam kako bi uopste i radilo auto na toliku vodu ???

I da li je to uopste voda ? da nisu kakvi aditivi ili nesto .... ????

Kazem buraz je to sa komsijom gledao i nije bilo auto u pitanju nego "FREZA" koja nije htjela radit nikako dom se nije svo to gorivo istocilo i novo sa OMW donijelo
 
Član
Pa u redu freza, nije bitno, motor sam mislio ima i u autu motor, pa se pitam kako neko kad sipne to u auto ? Pucao bi, trzao ..... poslao bi im neko valjda neku inspekciju ?
 
Super Moderator
Znaci uzmes providan kanister ili vise flasa i naspes ovo nase gorivo, nakon nekog vremena gorivo i voda se odvoje i onda ti sam ispumpas gorivo i ostavis vodu ili obrnuto i eto ti idealno gorivo ali oko 4 KM po litru :D

sto se tice goriva, moja preporuka je HIFA ;)
 
Član
juce sam nasuo u Priboju pumpa, ne znam kako se zove... eurodiesel 1,83 KM.. nasuo 58 litara... presao 130 km.. kazaljka ne mice... izgleda neko dobro se potrefilo...

a dosta puta sam nasuo u bijeljini na Petric pumpi, pa se potrefi da k* ne valja... naspem pun, odem do bgd i ponovo do bijeljine potrosi pola rezervoara... a vode u svakom ima... kad skinem filter od goriva na kamionu, u filteru kao da je sperma:D neke bijele bale se razvlace.. fuj :icon_biggrin:
 
Top