Kvalitet goriva

Kvalitet goriva

Super Moderator
Ja 2 puta testirao gorivo
Prvo nasuo na EP
Ne primjeti se na oko da ima vode
2 dana bilo gorivo u zamrzivacu i zaledilo je samo malo na flasi ostalo ono leda dalke od 2 litra sam dobio preko 1,9 litara
Znaci vode nema ali ima nekih drugih stvari koje ne mogu zalediti
Drugi put sam nasuo na ecotok kod nas u Travniku
Ista stvar samo sto mi se dosta bolje cini ovo gorivo nego na EP
Na EP kad sam nasuo ima nekih sitnih cestica po gorivu ko da je neko pomrvio hljeba u njega
 
Član
Sto puta sam cuo da je neka inspekcija bila i da su rekli da je na svim osimdvije pumpe gorivo dobro, al uvjek zaborave da kazu koje su to dvije :) mozda neke izmisljene dvije ili ....

Mozda ima veze sa starosti rezervoara, dal se mozda zaprlja ili ako dugo stoji sta se desi kad to ne ispraznis a naspes novo gorivo ?

Ja mislim da ce prije biti do toga, stoji dugo nesto i ispari nesto se istalozi pa oni naspu novo pa sve tako godinama i na kraju ko zna sta ispadne od takvog mixa, remix vjerovatno :D
 
Član
sve zavisi od bobavljaca goriva jer ni oni ne kupuju gorivo
od isti kompanija
jedini spas kad pocnemo svoje gorivo da koristimo
i zabranimo uvoz stranog smeca :icon_smile:
 
Početnik
nevjerujem da tu mogu biti neke kolicine vode, kao sto sam rekao voda se istog trena odvaja od benzina i kako bi uopce pumpa radila onda :icon_biggrin:

moguce da u gorivo mjesaju neke stvari (kao naprimjer stara ulja ili neko smece) koje se fino izmjesaju tako da dobiju vecu kolicinu, i naravno smanjen kvalitet. ovo samo pretpostavljam

na kraju krajeva, bitno je odakle dobavljaju gorivo i tko ga proizvodi. sigurno dobivano trecerazredno gorivo, koje nase pumpe nabavljaju po nizim cijenama

sumljam da OMV dovozi gorivo iz svojih tvornica kako oni pricaju (mislim na OMV u BiH), vjerovatno kupuju neko trecerazredno gorivo..
 
Član
Da ponovim jos jednom posto neki ocito ne citaju.
Sve pumpe dobijaju ISTO gorivo od ISTOG dobavljaca jer je uvoz goriva u BiH moze vrsiti samo jedna firma - monopol

Jedina muljaza koja se moze desiti je na samoj pumpi
 
Član
samo omv sipam jest da mi nije neko novo auto al njihov me dizel nije nikada izdao....ps..dobio sam sve poklone do sada..pozzz:cool:;)
 
Član
pa benzin brate... :p

a gdje god ti se ćefne sipaj, ako šta primjetiš samo promjeni i tak..
 
Član
Kako ja sa svojim bravichom nikad nisam imao problema.... meni nekad samo malo slabije vuce a nekad malo bolje... to je sve....
Ali jednom kad sam nasuo u Crnoj Gori neki njihov dizel.... auuuu kako mi je auto ishao, pa on je letio....
E tu sam primjetio da je nashe bash loshe....
Ja sipam u Sarajevu na Lezardu, Omv-u i na Nestru onaj brodski i sva tri su dobra, po meni inaj sa Lezarda euro 5 Najbolji.
 
Član
Ja imam 5 benzinski u krugu od 10km pa imam jako dobar izbor al kad je slabo gorivo osjeti se na gasu netrokira vec jednostavno ne ide kao sa ok gorivom;)
 
kAcA je napisao(la):
2FAST je napisao(la):
Jarane matematika ti izgleda i nije jača strana...
Cijena je 0,7125 KM/l po ovoj računici, a ne 1,40 KM/l, tako da se ove cifre kasnije drastično mijenjaju.

Što se tiče same priče o kvalitetu goriva, tu se može dosta diskutovati, ali također sve bih ovo svrstao u šuplju priču bez konkretnih dokaza.
Priče tipa bolje ide na jedno, a lošije na drugo su za malu djecu.


Lično poznajem ljude koji se bave distribucijom goriva kod nas. Oni tvrde da je gorivo isto na skoro svim pumpama, tj. da nabavljaju od istih dobavljača.
Šta se kasnije dešava sa tim gorivom je stvar određene pumpe i tu se mogu desiti svakakve muljaže...
Tako da je najbolje sipati na većim pumpama koje već imaju kakvu takvu reputaciju.

Slazem se.
Znaci sve pumpe dobijaju isto gorivo jer je samo jedan uvoznik u nasoj zemlji
Sve muljaze se desavaju na samoj pumpi tj. tu se dodaje voda i ostale zaj*...
Cak sam slusao price da radnici dodaju vodu (npr. 50litara) a gazda nema pojma...I onda oni uzmu pare za tih 50 litara koje su dodali

OMV su tuzili u Srbiji jer su u reklamama navodili da njihovo gorivo sadrzi aditive a ustvari je isto kao i na ostalim pumpama...

To mogu objesiti macku o rep ako su pumpe spojene na kompjutere koje vrse obracun automatski, nema brisanja nit dodavanja nekom tipu koji ti da za kafu, samo da napises da je vise nasuo. Druga stvar je pumpa bez tog sistema, kojih je mnogo, a taj software je paprene cijene ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
kAcA je napisao(la):
2FAST je napisao(la):
Jarane matematika ti izgleda i nije jača strana...
Cijena je 0,7125 KM/l po ovoj računici, a ne 1,40 KM/l, tako da se ove cifre kasnije drastično mijenjaju.

Što se tiče same priče o kvalitetu goriva, tu se može dosta diskutovati, ali također sve bih ovo svrstao u šuplju priču bez konkretnih dokaza.
Priče tipa bolje ide na jedno, a lošije na drugo su za malu djecu.


Lično poznajem ljude koji se bave distribucijom goriva kod nas. Oni tvrde da je gorivo isto na skoro svim pumpama, tj. da nabavljaju od istih dobavljača.
Šta se kasnije dešava sa tim gorivom je stvar određene pumpe i tu se mogu desiti svakakve muljaže...
Tako da je najbolje sipati na većim pumpama koje već imaju kakvu takvu reputaciju.

Slazem se.
Znaci sve pumpe dobijaju isto gorivo jer je samo jedan uvoznik u nasoj zemlji
Sve muljaze se desavaju na samoj pumpi tj. tu se dodaje voda i ostale zaj*...
Cak sam slusao price da radnici dodaju vodu (npr. 50litara) a gazda nema pojma...I onda oni uzmu pare za tih 50 litara koje su dodali

OMV su tuzili u Srbiji jer su u reklamama navodili da njihovo gorivo sadrzi aditive a ustvari je isto kao i na ostalim pumpama...

To mogu objesiti macku o rep ako su pumpe spojene na kompjutere koje vrse obracun automatski, nema brisanja nit dodavanja nekom tipu koji ti da za kafu, samo da napises da je vise nasuo. Druga stvar je pumpa bez tog sistema, kojih je mnogo, a taj software je paprene cijene ;)

Mozda je paprene cijene alice dobro doci i nama i njima, a vidio sam neke sto ugradjuju ti i imao brosure i cjenovnike covek mi i procenat obecao.

Medjutim posto ja nisam bio zainteresovan pogubio sam to negdje pa cu pokusati naci da vidim cijenu. Mislim da nije tako papreno za jednu pumpu koja ce moci da kaze da je kod njih gorivo uvijek dobro al hajd kod nas je inace sve skupo.
 
Top