Korišteno jestivo ulje kao pogonsko gorivo za dizel motore

Korišteno jestivo ulje kao pogonsko gorivo za dizel motore

Član
Nije mi niko odgovorio, kakva se situacijama sa dilezima koji imaju turbinu? Jel ima neke veze? I drugo gdje se u Sarajevu moze sipati loza? Da probam :lol:
 
Član
Ja mislim da je ulje čurekota, ako je neko probao(piti), jace je od nafte heh mislim da bi na njega islo ko zvrka hehe.
 

wkd

Član
Grga je napisao(la):
Ja mislim da je ulje čurekota, ako je neko probao(piti), jace je od nafte heh mislim da bi na njega islo ko zvrka hehe.

gdje bash to nadje, to kod mene stara kupuje, 11KM pola litra jbte XD
 
BHT Ovisnik
tko kaze da od loze vise dimi,u mene je diesel star 26 godina,lozu trosi i ne dimi,ako dimi imalo dimi normalan dim,vise dimi golf 4 tdi predamnom,a da slabije ide i nije,meni se samo od jedne ture osjetilo slabije,al vise ih se zali po pumpama da im trza auto i sl.
u konjicu na pumpu prije koji mjesec stao,tada je jos bio i D4,rekoh de mi D4,kaze nema,ima samo d5,veli pumpadzija mada je to sve isto,samo ti je razlika u cijenu,isto ti je sipao ti d2,d4 ili d5 kaze samo nam pare uzimaju,sipaj ti jeftinije inace
 

MTR

Član
Anais je napisao(la):
Nije mi niko odgovorio, kakva se situacijama sa dilezima koji imaju turbinu? Jel ima neke veze? I drugo gdje se u Sarajevu moze sipati loza? Da probam :lol:

Rodjak , post iznad tvoga , da ponovim :D

RENAULT SCENIC 1,9 dCi ,2003 GODINA

Motor : redni , zapremina 1,9 dizel , 4 cilindra ,8 ventila
Ubrizgavanje : Common Rail - Injektori
Usis : Turbo punjač , Intercooler , EGR ventil

Predjena kilometraza : 295.000 km
Predjeno sa LOZ ULJEM : PREKO 80.000 km

Problemi : NEMA
Prednosti : bolje ide , manje trosi , NE PUSI NAZAD ( to kome pusi nesto nije u redu ) , uvjek sa tankom loze imam minimalno + 100 km za prec

Prije mjesec dana skidane dizne , EGR i pregledano sve od Intercoolera do turba , NEMA MASNOCE , NEMA NASLAGA ONOG CRNOG HAMELJA , APSOLUTNO NISTA
 
Član
Nisam skonto a sve sam zivo procito :D

Superiska, mogao bih i ja prec na to, samo jos da nadjem gdje u Sarajevu ima nasuti lozke
 
Član
MTR je napisao(la):
Anais je napisao(la):
Nije mi niko odgovorio, kakva se situacijama sa dilezima koji imaju turbinu? Jel ima neke veze? I drugo gdje se u Sarajevu moze sipati loza? Da probam :lol:

Rodjak , post iznad tvoga , da ponovim :D

RENAULT SCENIC 1,9 dCi ,2003 GODINA

Motor : redni , zapremina 1,9 dizel , 4 cilindra ,8 ventila
Ubrizgavanje : Common Rail - Injektori
Usis : Turbo punjač , Intercooler , EGR ventil

Predjena kilometraza : 295.000 km
Predjeno sa LOZ ULJEM : PREKO 80.000 km

Problemi : NEMA
Prednosti : bolje ide , manje trosi , NE PUSI NAZAD ( to kome pusi nesto nije u redu ) , uvjek sa tankom loze imam minimalno + 100 km za prec

Prije mjesec dana skidane dizne , EGR i pregledano sve od Intercoolera do turba , NEMA MASNOCE , NEMA NASLAGA ONOG CRNOG HAMELJA , APSOLUTNO NISTA

Ohrabrujuci post :)
nastavi li cijena dizela ici gore, mislim da ce masovno raja poceti sipati loziku.
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
milanelo je napisao(la):
pa kakve koristi kad je ulje skuplje od dizela;)

vidis da pise u naslovu "Korišteno"...
Mnogi restorani, kuhinje to bacaju pa se to sigurno može iskoristiti...

Npr. u Tuzli jedna firma koja proizvodi kolače od korištenog ulja proizvodi biodizel i daje na testiranje jednom autobusu u Tuzli koji se voza sigurno vec 2 godine sa tim gorivom...

vozao se jest autobus godinu dvije, bas sam s njim isao na fax skoro svaki dan, svako jutro se gasio znaci nakon nekih 8-13 km nakon kretanja sa mjesta gdje je bio preko noci, bilo ga je malo teze tada upaliti, i da to se desavalo u voznji. E sad je taj autobus negdje parkiran il je zavrsio na otpadu nisam siguran uglavnom mislim da nije vise bas u nekom voznom stanju, bas cu pitati vozace koji su ga vozili sta je s njim bilo. i sto je neko rekao kad si iza njega osjetis miris rostilja :)
 
Administrator
e pa zato sam ja otvorio temu, da vidimo sta se moze uraditi...
cijene skacu stalno pa valja naci neku alternativu za to... makar to bilo samo za stare dizelase...
 
Član
Anais je napisao(la):
Nisam skonto a sve sam zivo procito :D

Superiska, mogao bih i ja prec na to, samo jos da nadjem gdje u Sarajevu ima nasuti lozke

Imas na svim pumpama u RS!
Mandic,Terex!

Slobodno sipaj i uzivaj!
 
Član
Nasuo sam danas, bas da probam... ali imao sam mozda 5 litara nafte vec u rezervoaru pa je neka luda mjesavina trenutno... Sto se tice dojma.... auto mi mirnije radi, ne pusi sve u svemu supersika ;)

Danas sam nauso na onoj pumpi na vracama, a mozda mi je lakse dole na mandicu sipat, probat cu ;) Isplati se svakako
 
Član
Joj neznam majke mi :( Mislim da sam za 10,00KM dobio 5,3litara, nemoj me drzat za rijec ali mislim da je to to nije manje od 5l sigurno
 
Top