Korišteno jestivo ulje kao pogonsko gorivo za dizel motore

Korišteno jestivo ulje kao pogonsko gorivo za dizel motore

Član
mide_85 je napisao(la):
jednog su bosanca uhvatili njemački milicajci ..... finu mu kaznu zavalili kad su ga uhvatili da u rezervar sipa jestivo ulje iz Lidla koje je koštalo sve 0.60 eurocenti!!!!
ovaj iz prodavnice prijavio policiji, da ga provjere zašto on toliko troši ulje!!!!
P.S.
vozio je golfaII 1.6 obični disel!!! i prevalio 100hiljda i zaribo, i na drugom golfu ga uhvate!!!!
tužna priča!!!!!;);););););)

Od dobrog bosanskog odrzavanja :D lomi dok ide :D
 
Član
Ložu sam sipao u Punta keca 1.7TD , nikakve razlike nisam primjetio a nije bilo nikakvih problema.
U JTD-a i sad ovog TDI-a nisam sipao ,nije me strah zbog motora , nego više zbog kontrole na granici , pošto često idem za Hrvatsku.
Neki dan taksisti iz Gradiške oduzelo auto na granici zbog lože ,kazna bila 12.000 kuna +240 eura troškovi šlepanja na carinski depo u Sl. Brodu+30 kuna ležarine za svaki dan do okončanja postupka.
Na kraju čovijek potpiso da se odriče auta u korist države (Mercedes minika)
Tako pamet u glavu ko ide preko granice.
 
Član
Izlgleda da niko nije probao jestivo ulje na vlastitom vozilu, ova tema presča na lozu i nikakvog licnog iskustva nema.
Imal iko da je probao na tdi-u ovo jestivo ulje. Mislim da je dobra tema, imal jos kakvih iskustava???:icon_question::icon_rolleyes:
 
Član
Zna li neko gdje ima na TK da se može nasuti loža (Živinice - Tuzla) , ja sam prije sipao u Brckom ali neidem vise u tom pravcu . Primijeti se da malo slabije ide i malo dimi kad ga pritisnes uzbrdo u odnosu na D5 ?
 
Nikada nisam pobao lozu sipati, inace imam pun tank dizela... nisam ni razmisljao o lozi :icon_rolleyes: moj audi trosi oko 6.5l/100km sto mi je prihvatljivo za moje potrebe i nemam potrebe da experimentisem i zajebajem se sa ostalim gorivom :icon_question: jbg sve zavisi od covjekove potrebe, ako svaki dan ide na posao sa autom onda normalno razmislja kako da ustedi i proba sa drugim gorivom... mada kako je krenulo mogli bi poceti koristi sve sto je u tecnom stanju kao gorivo haha :lol:

btw: a sto se tice jestivog ulja, to sam cuo i nesto malo sam citao o tome... bitno je samo dobro ga filtrirati i :123: ;)
 
Top