Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Član
passat b7 2,0 tdi 140 KS dsg (sluzbeni auto) 215 po km/h gps 209 km/h nema sile vise.
passat b5 1,9 tdi 130 KS 4 motion (sluzbeni auto) 198 km/h gps 189 km/h
 
Član
allroad je napisao(la):
black__anegllll je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Zanimljivo :D al ja i dalje stojim iza onoga sto sam rekao. Rodjak ima scirocca 2.0t, 200 konja i ide sporije nego bmw koji ima 3KS manje, iako je laksi, manji, nizi.... Srdjan je prije godinu dana mozda objasnjavao zasto turbo auta imaju manji top speed (kad se radi o stock autu) u odnosu na N/A ako imaju istu snagu

jednostavno..bmw ima veci prenos :D zato je na startu slabiji i to je to ;)
(ako su oba motora u priblizno dobrom stanju onda je samo ovo razlog)

u dobrom su stanju zato i idu koliko je deklarisano, bmw presao 70000km kad sam ga imao a scirocco od rodjaka mozda 30000km
al nije zbog toga, nema to veze, jer scirocco ima jos obrtaja al ne mrda kazaljku sa 240, nekad i 235 :D
koliko znam da je kao u golfa 5 gti isti taj motor aa vozio sam se u golfu 250 nisam vidio neke muke za navlacenje kao i u opel astri 200ks 250 obadvoje bez neke velike muke,zato mi taj scirocco nesto po meni nije ok
 
Super Moderator
nesobrzi je napisao(la):
allroad je napisao(la):
black__anegllll je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Zanimljivo :D al ja i dalje stojim iza onoga sto sam rekao. Rodjak ima scirocca 2.0t, 200 konja i ide sporije nego bmw koji ima 3KS manje, iako je laksi, manji, nizi.... Srdjan je prije godinu dana mozda objasnjavao zasto turbo auta imaju manji top speed (kad se radi o stock autu) u odnosu na N/A ako imaju istu snagu

jednostavno..bmw ima veci prenos :D zato je na startu slabiji i to je to ;)
(ako su oba motora u priblizno dobrom stanju onda je samo ovo razlog)

u dobrom su stanju zato i idu koliko je deklarisano, bmw presao 70000km kad sam ga imao a scirocco od rodjaka mozda 30000km
al nije zbog toga, nema to veze, jer scirocco ima jos obrtaja al ne mrda kazaljku sa 240, nekad i 235 :D
koliko znam da je kao u golfa 5 gti isti taj motor aa vozio sam se u golfu 250 nisam vidio neke muke za navlacenje kao i u opel astri 200ks 250 obadvoje bez neke velike muke,zato mi taj scirocco nesto po meni nije ok

ma scirocco druze nov kupljen,za rodjak snimao za austriju 235km/h pun gas sa nesto stvari u autu, ovako mozda 240 i to je to... auto uredu 10000% trecom slajdra i ima ubrzanje super, 235/45 R17 na njemu fabricke, sve fabricko
 
Član
golf 3 1.6 74kw vozio 190 sarajevo zenica ide jos gore al neznam koliko :lol::lol: imam snimak negdje..
 
Član
Yugo 1.1EFI, 160km/h po GPS u vozilu koje sam pratio. Posle kad sam sebi kupio GPS, najbrze sto sam vozio je bilo 153km/h. Sa "kracim" diferencijalom sam vozio najbrze 151km/h. ;) Sad uz neke modifikacije dodatne ocekujem izmedju 160 i 165km/h.
 
Član
allroad je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
allroad je napisao(la):
black__anegllll je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Zanimljivo :D al ja i dalje stojim iza onoga sto sam rekao. Rodjak ima scirocca 2.0t, 200 konja i ide sporije nego bmw koji ima 3KS manje, iako je laksi, manji, nizi.... Srdjan je prije godinu dana mozda objasnjavao zasto turbo auta imaju manji top speed (kad se radi o stock autu) u odnosu na N/A ako imaju istu snagu

jednostavno..bmw ima veci prenos :D zato je na startu slabiji i to je to ;)
(ako su oba motora u priblizno dobrom stanju onda je samo ovo razlog)

u dobrom su stanju zato i idu koliko je deklarisano, bmw presao 70000km kad sam ga imao a scirocco od rodjaka mozda 30000km
al nije zbog toga, nema to veze, jer scirocco ima jos obrtaja al ne mrda kazaljku sa 240, nekad i 235 :D
koliko znam da je kao u golfa 5 gti isti taj motor aa vozio sam se u golfu 250 nisam vidio neke muke za navlacenje kao i u opel astri 200ks 250 obadvoje bez neke velike muke,zato mi taj scirocco nesto po meni nije ok

ma scirocco druze nov kupljen,za rodjak snimao za austriju 235km/h pun gas sa nesto stvari u autu, ovako mozda 240 i to je to... auto uredu 10000% trecom slajdra i ima ubrzanje super, 235/45 R17 na njemu fabricke, sve fabricko
To je normalni top speed za tog Sirroca ponavljam jer otpor zraka kod novog Sirroca iz 2010 te je jednak kao Golfu 2 vjerovali il ne i puno je veci nego BMWov,slicna situacija je sa svim hatcevima.Jedini razlog.
 
Član
CoL3 je napisao(la):
kako onda moja karavanka ide s tim otporom,il je konji izvace :D

Joj ljudi pa guglajte malo ,imas oko 0.310 otpor ,dakle manji nego novi rocco sa cak 0.340 i max speed ti je oko 235,sve sto ti vise pokazuje taho,laze vjerovatno,to je realnost :icon_biggrin:

Reducing drag is also a factor in sports car design, where fuel efficiency is less of a factor, but where low drag helps a car achieve a high top speed

http://en.wikipedia.org/wiki/Automobile_drag_coefficient

Nemojte me pitati zasto F1 ima najveci otpor zraka od svih vozila,nevjerovatnih 0.7 do cak 1.1 sto je vjerovatno manje od otpora prosjecna kioska :lol: ali sve ima svoje razloge.
 
Član
druze pratim te i nemogu vise cutati kako ne uzimas u obzir jedan biran faktor a to je ''frontal area''

nije isto kad auto ima 0.3 otpor i frotal area 2.4 i kad auto ima 0.33 otpor i frontal 2.0.....



uostalom ovo je tema o tome koliko je brz ciji auto i stvarno ne vidim potrebu da analiziras svaciji post.

bez uvrede ;)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
druze pratim te i nemogu vise cutati kako ne uzimas u obzir jedan biran faktor a to je ''frontal area''

nije isto kad auto ima 0.3 otpor i frotal area 2.4 i kad auto ima 0.33 otpor i frontal 2.0.....



uostalom ovo je tema o tome koliko je brz ciji auto i stvarno ne vidim potrebu da analiziras svaciji post.

bez uvrede ;)



druze ako neko postavlja pitanja onda na njih odgovaram ako imam predodzbu sta je uzrok nepoznanice a i zanimljiva je tema,ako ti smeta okreni na drugi kanal ;)
 
Član
ma koga se ticu otpori i matematicke formule, nije nam to interesantno. hocemo jos dizela sa 60ks sto idu 190:D
 
Top